DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Kard. Sarah: mentalność antykoncepcyjna doprowadziła do przejęcia szkół przez LGBT

Kard. Sarah: mentalność antykoncepcyjna doprowadziła do przejęcia szkół przez LGBT
Kardynał Sarah podczas Mszy świętej w Poznaniu. Fot. Archidiecezja Poznańska

Gwinejski kardynał mocno skrytykował ideologię LGBT, która dzisiaj przejmuje kontrolę nad rządami państw i ośrodkami edukacyjnymi, jednak jej początków upatruje w szeroko podzielanej i przyjętej przez Zachód mentalności antykoncepcyjnej.

 

„Destrukcja seksualnej tożsamości, zwanej często teorii gender (…) może być rozumiana jako antropologiczna konsekwencja praktycznej mutacji” – kard. Robert Sarah mówił zgromadzonym podczas kongresu hiszpańskich katolików na uniwersytecie San Pablo w Madrycie.

 

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego nie miał wątpliwości, że początków gender można szukać w połowie XX w., kiedy na szeroką skalę w społeczeństwach Zachodu rozpowszechniła się tzw. mentalność antykoncepcyjna. Nowe podejście stanowiło pokłosie wynalezienia pigułki antykoncepcyjnej.

 

„Pierwszy ślad wiedzie do kobiet (…) tak naprawdę, mentalność antykoncepcyjna rozpowszechniona mocno po 1950 r. umożliwiła głęboki rozdział pomiędzy kobietą a jej ciałem, rozdział, który radykalnie wpłynął na rozumienie ludzkiej seksualności, małżeństwa, rodzicielstwa i oczywiście wychowania” – przekonywał.

 

Jako podsumowanie takiego myślenia podał zdanie francuskiej feministki Simone de Beauvoir: „nie rodzisz się kobietą, ale się nią stajesz”. Pigułka antykoncepcyjna w jej rozumieniu „wyzwoliła” kobietę od dotychczasowych ról; matki, żony, wychowawczyni itd., uważanych przez de Beauvoir za wyraz opresji mężczyzn nad kobietami.

 

Następnie kardynał wykazał jak takie podejście redukuje akt małżeński – lub w ogóle akt seksualny jedynie do chwilowej przyjemności, odzierając go z celowości jakim jest przekazanie życia i wyrażenie w tym woli Bożej. „Skoro seksualności nie upatruje się już w kategorii przekazania życia, to tak samo nie można mówić o homoseksualizmie jak o wypaczeniu, lub obiektywnym i perwersyjnym nieuporządkowaniu” – podkreśla.

 

Z tego już prosta droga do narzucania w imię tolerancji i akceptacji niezgodnego z zamysłem Bożym stylu życia. Część walki o „antropologiczne odwrócenie” zaczyna się już w szkołach. Dla LGBT bowiem – przekonuje kardynał – nie chodzi już o tolerancję i akceptację, ale „narzucenie nowej koncepcji istoty ludzkiej” i oraz stworzenie „nowego człowieka”.

 

„Niewinnymi ofiarami stają się głównie dzieci, których zafascynowani libertariańskimi sloganami i zauroczeni śpiewem tymczasowych syren rodzice, nie wspierają autentycznego wzrostu osoby ludzkiej i formacji ich pociągu seksualnego. Wszystkie te presupozycje i błędne koncepcje wolności, rozumiane są jako uleganie bez żadnych ograniczeń swoim wszystkim pragnieniom. Jak dalekie są one od prawdziwej wolności, którą jest realizacja powołania człowieka używającego wolnej woli do wybierania prawdy i wybrania swojego prawdziwego dobra” – konkludował.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR        


DATA: 2019-11-13 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kilka ważnych cytatów w temacie: 1. "Z samej zaś natury swojej instytucja małżeńska oraz miłość małżeńska nastawione są na rodzenie i wychowanie potomstwa, co stanowi jej jakoby SZCZYTOWE UWIEŃCZENIE." 2. "Dzieci też są NAJCENNIEJSZYM DAREM MAŁŻEŃSTWA i rodzicom przynoszą najwięcej dobra." 3. "Niech chrześcijańscy małżonkowie będą świadomi, że w swoim sposobie działania nie mogą postępować wedle własnego kaprysu, lecz że zawsze kierować się mają SUMIENIEM DOSTOSOWANYM DO PRAWA BOŻEGO, posłuszni Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła, który wykłada to prawo autentycznie, w świetle Ewangelii." 4. "Małżeństwo jednak nie jest ustanowione wyłącznie dla rodzenia potomstwa...Małżeństwo trwa jako połączenie i wspólnota całego życia i zachowuje wartość swoją oraz nierozerwalność nawet wtedy, gdy brakuje tak często pożądanego potomstwa." Żródło: Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym "Gaudium et spes" czyli "Radość i Nadzieja" z 1965 r.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
w 100 % , kardynał Sarah obnażył to lobby , mentalność w czasach antykoncepcji jest jak pusta lala , prowadzi do bezmyślności a na wirusa HIV są leki , dawna obawa o choćby o opinię jak mozna zacząć współżycie nie będąc samodzielnym , o nieplanowane zajście w ciążę zmuszała do myślenia a sytuacje "podbramkowe" uczyły młodych pokory , tzw. tym razem się nic nie stało , ale nie popełnie już tego błędu .. Antykoncepcja miała być pomocą , z założenia, a o tym się nie mówi , dla kobiet które zakończyły plany prokreacyjne , natomiast jeżeli radośnie wchodzą w to już 14-latkowie , to będą tak bezmyślni jak ich poglądy... jak to czym jest prawdziwe życie , będzie dla nich abstrakcją , rodzi to też całkowity brak poczucia odpowiedzialności , konformizm , życie wygodne , pluszowe , coraz więcej jest młodych socjopatów , nie ma rytuału przejścia , inicjacji w dorosłość , całe lbgt to tani lanserzy , podszywający sie pod hasła wolności jednostki , całe lgtb u prokuratora
8 miesięcy temu / verbum
 
Oczywiście, nie mentalność antykoncepcyjna, ale lęk przed władzami sterroryzowanymi przez rząd USA.
8 miesięcy temu / Ryś
 
odsyłam do pierwszego wpisu
8 miesięcy temu / do Czytelniczka
 
Grzechy antykoncepcji i homoseksualizmu mają jeden, szatański korzeń, który sięga aż początków historii, kiedy nastąpił upadek ludzkiej natury. Dzisiaj obserwujemy na skalę masową to samo, co miało miejsce wtedy. Dzisiejszy świat sięgna po to, co okazało się przyczyną upadku Adama i Ewy, i z podobną, inspirowaną przez Szatana determinacją.
8 miesięcy temu / sp
 
@Michael Wolf Według aktualnego nauczania małżeństwo ma podwójny cel: ?dobro samych małżonków i przekazywanie życia?. Dwa splecione ze sobą cele, służące przyszłości samych małżonków oraz ich rodziny. Poczytaj encyklikę ?Humanae vitae? Pawła VI-go oraz KKK, kanon 2362. Jeśli zaś chodzi o seksualny popęd, dobrze jest każdemu i każdej tak nauczyć się panować nad nim, aby namiętności nas nie pochłonęły i nie miotały nami jak sztormowe fale stateczkiem. Dzięki temu łatwiej jest chociażby dochować wierności małżonkowi - nie tylko czynem, ale również myślą wiem z własnego doświadczenia. Opanowanie to pomaga także człowiekowi wyzbyć się egoizmu. Przy okazji dodam jeszcze takie swoje i nie tylko swoje spostrzeżenie: płodność i zdolność do wydawania potomstwa na świat to cecha zdrowego organizmu, dar Boży. To smutne, że tylu ludzi traktuje ten aspekt swojej fizyczności jak chorobę i boi się tej naturalnej właściwości swojego ciała, zamiast ją dobrze poznać oraz zr
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.