DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Kard. Rodriguez Maradiaga: nikt nie rodzi się homoseksualistą

Kard. Rodriguez Maradiaga: nikt nie rodzi się homoseksualistą
Na zdjęciu: Kard. Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga. FOT.REUTERS/Kimimasa Mayama/FORUM

 Nikt nie rodzi się homoseksualistą – mówił kardynał Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Hondurasu w czasie dwugodzinnej dyskusji z dziećmi w wieku szkolnym. Hierarcha przebywał w ubiegłym tygodniu w Münster (Niemcy).

 

Kardynał, któremu młodzi ludzie zadawali szereg pytań dotyczących etyki seksualnej zagadnięty o stosunek Kościoła do osób o skłonnościach homoseksualnych, wyraźnie stwierdził, że „homoseksualistą nikt się nie rodzi i nie jest tak, że ktoś nim musi pozostać na całe życie”.

 

 Każdy rodzi się jako mężczyzna lub kobieta, by móc kochać innych. Taki jest Boży plan. Dodał, że „naturalna orientacja seksualna ulega zmianie pod wpływem negatywnych doświadczeń z dzieciństwa lub okresu dojrzewania np. wskutek wykorzystywania seksualnego czy kontaktu z pornografią”.

 

- Seksualność jest darem Boga – mówił kardynał. – To nie hobby, ale wyraz miłości. Nikt nie powinien być niewolnikiem swoich seksualnych namiętności, lecz należy nauczyć się panować nad nimi, trzeba być odpowiedzialnym i zbudować poczucie własnej wartości. Duchowny wyjaśnił, że „w tym celu konieczna jest formacja, a nie tylko informacja”. - Kto chce być ojcem lub matką, ten  zachowuje się zgodnie z planem Bożym – konstatował.

 

W dyskusji padła prośba o ustosunkowanie się hierarchy do propozycji wyświęcania kobiet na księży. Kard. Maradiaga powiedział: Gdyby Bóg chciał, by kapłaństwo było możliwe dla kobiet, to Matka Boska – Maryja, najświętsza ze wszystkich kobiet - zostałaby wyświęcona przez Niego jako pierwsza.

 

Duchowny został zaproszony na spotkanie przez Niemiecko-Honduraskie Stowarzyszenie z okazji otwarcia Konsulatu Honorowego Republiki Hondurasu w Duisburgu. Kardynał Maradiaga jest przewodniczącym organizacji Caritas Internationalis i szefem Rady złożonej z dziewięciu kardynałów, która  pomaga Franciszkowi zreformować Kurię Rzymską.

 

Jego wypowiedzi – jak podkreśla portal Life Site News – są pozytywnie „zaskakujące”, zwłaszcza w kontekście niedawnych doniesień o tym, że lewicowy miliarder George Soros miał nadzieję wpłynąć na kardynała, aby pomógł on w kampanii publicznego podważania autorytetu moralnego Kościoła.

 

Kardynał Maradiaga poparł sieć organizacji PICO, finansowanych przez Sorosa, które mają przeciwdziałać „antygejowskiej retoryce Kościoła”. W 2013 roku, kardynał w specjalnym nagraniu wzywał do włączenia się w projekty PICO.Źródło: lifesitenews.com

AS
  


DATA: 2016-09-16 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I to jest zdrowy pogląd.Dlaczego to, co oczywiste i naturalne, zaczyna być trudne do przyjęcia?
ponad 2 lata temu / panda
 
@jagoda - Jakie są Twoje kompetencje, żeby wypowiadać się o kompetencjach kardynałów? To, co napisałaś to jakiś dogmat masoński. Bo jeżeli nie wymaga to oparcia na prawdziwej filozofii, wierze katolickiej i nauczaniu Kościoła - a Ty poważną katoliczką nie jesteś.
ponad 2 lata temu / cristero
 
A co to jest "poważna grupa badawcza"? Czy np. poprawność polityczna, służalczość, strach przed alienacją z "naukowego" środowiska - to są cechy "poważnego" badacza?
ponad 2 lata temu / do jagoda
 
Jakie są kompetencje kardynała, żeby się wypowiadać o przyczynach homoseksualizmu? To co powiedział to jakiś dogmat Kościoła. Bo jeżeli nie to wymaga rzetelnych analiz naukowych - a kardynał naukowcem naleźącym do poważnej grupy badawczej nie jest.
ponad 2 lata temu / jagoda
 
@Stormer A skąd ty maz swoją wiedzę? Z propagandowych ulotek pederastów?
ponad 2 lata temu / tu
 
A skąd kardynał ma tą wiedzę? Ze średniowiecza?
ponad 2 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.