DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Kard. Raymond Leo Burke przyjeżdża do Polski. Odprawi Mszę św. w Niepokalanowie

Kard. Raymond Leo Burke przyjeżdża do Polski. Odprawi Mszę św. w Niepokalanowie
©Fabio Frustaci / EIDON/MAXPPP?/Forum

W Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia br., kard. Raymond Leo Burke odprawi Mszę św. w Niepokalanowie oraz spotka się z Fundacją Dobrej Edukacji Maximilianum. Głównym celem przyjazdu duchownego do Polski są rekolekcje dla kapłanów, które poprowadzi w dniach 25-28 kwietnia w Licheniu. – Kard. Burke zawsze był dla nas wzorem bezkompromisowej walki o prawdę, szczególnie na temat małżeństwa i rodziny – stwierdził ks. Łukasz Kadziński, opiekun duchowy Fundacji. 28 kwietnia będzie można też spotkać się z kardynałem w Licheniu i nabyć jego książkę: "Rytuał oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa". 


Zaraz po przylocie do Polski, kard. Raymond Leo Burke spotka się z rodzinami związanymi z Fundacją Dobrej Edukacji Maximilianum, a następnie odprawi Mszę świętą w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.


– Kard. Burke zawsze był dla nas wzorem bezkompromisowej walki o prawdę, szczególnie na temat małżeństwa i rodziny – stwierdził ks. Łukasz Kadziński, opiekun duchowy Fundacji Maximilianum. – Gdy się spotkaliśmy, wskazywał, że liturgia i pobożność tradycyjna najlepiej uczą dzieci miłości do Boga. Towarzysząc rodzinom, widzę to jako najlepszą metodę wychowawczą, a nawet więcej, jedyną – dodał kapłan.


Kard. Burke odprawi Mszę Świętą w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego w Bazylice pw. Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie 23 kwietnia o godz. 16.00. Następnie odwiedzi klasztor oo. Franciszkanów, miejsce życia i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Dla oo. franciszkanów z Niepokalanowa jest to szczególny czas, w tym roku przypada bowiem setna rocznica założenia Rycerstwa Niepokalanej. Z tej racji każdego 16. dnia miesiąca odbywają się nocne czuwania modlitewne dla wspólnot, stowarzyszeń i kół rycerskich „Modlitwa za masonów”, tak jak pragnął tego św. Maksymilian. Również fundacja obchodzi w 2017 roku ważne rocznice: 5-lecie swojego istnienia oraz 15-lecie święceń kapłańskich swojego opiekuna, ks. Łukasza.


– We wrześniu spotkaliśmy się z księdzem kardynałem w Rzymie – opowiada Agata Rybczyk, prezes fundacji. – Odprawił Mszę św., a potem odpowiadał na wiele pytań dotyczących prowadzenia życia pobożnego w rodzinach i katolickiego wychowania – dodała.

Podczas wrześniowego spotkania kardynał zachęcał rodziny zrzeszone przy fundacji do wytrwania w edukacji dzieci w domach. Duchowny podkreślał przy tym, że dzisiejsza szkoła niesie wiele zagrożeń, a nic tak nie chroni dziecka jak rodzina i dom. – W rodzinach priorytetem jest jasne i klarowne świadectwo rodziców o ich autentycznej pobożności i wierności Chrystusowi. Brak tej czytelności i jakiekolwiek nieautentyczne postawy dziecko zobaczy od razu – mówił wówczas kardynał. Wskazywał przy tym, że istotne jest bliskie odniesienie do kapłana. Dlatego obecność dobrego księdza przy rodzinach jest sprawą niezwykłej wagi.

 

Kardynał Burke będzie przebywał w Polsce do soboty. W piątek o 13:30 w Licheniu odprawi Mszę świętą w tradycyjnym rycie rzymskim, a o 18:00 będzie także promował swoją książkę o oddaniu się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.


 

 

WMa
 


DATA: 2017-04-14 15:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Super ! Szkoda, że ja nie mogę wtedy być w Niepokalanowie. Niech Najwyższy Bóg błogosławi wszystkich którzy przyłożyli rękę do tej wizyty. CSSML
ponad 1 rok temu / owca.Chrystusa
 
Oby wszyscy kapłani tacy byli, tzn.realizowali swoje powołanie w oparciu o wiernosć Chrystusowi, Kosciołowi, Ewangelii.
ponad 1 rok temu / panda
 
Deo Gratias. To będzie niesamowita Najświętsza Ofiara, sprawowana przez tak czcigodnego i wiernego Bogu Kardynała. Oby więcej i częściej pojawiali się u nas tacy Czcigodni Kapłani.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Deo gratias!
ponad 1 rok temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.