DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Kard. Raymond Leo Burke: diabelskie siły wtargnęły do Bazyliki św. Piotra

Kard. Raymond Leo Burke: diabelskie siły wtargnęły do Bazyliki św. Piotra
fot. LifeSite News

Kard. Raymond Leo Burke w wywiadzie dla francuskiej stacji TVLibertés zaapelował o modlitwę i zadośćuczynienia za akt idolatrii, jakim było procesyjne wprowadzenie figurki inkaskiego bóstwa Pachamamy do Bazyliki św. Piotra. Zdaniem hierarchy, w następstwie tego aktu „diabelskie siły” wtargnęły do samego serca Kościoła.

 

„Coś bardzo poważnego stało się podczas specjalnego zgromadzenia biskupów dla regionu Amazonii. Do Bazyliki św. Piotra został wprowadzony idol. Reprezentacja demonicznych sił” – powiedział otwarcie amerykański kardynał.

 

„Dlatego też potrzebne jest zadośćuczynienie i modlitwa, by diabelskie siły, które wraz z tym idolem wtargnęły, zostały rozgromione przez Bożą łaskę, przez Chrystusa pragnącego, by Bazylika św. Piotra została oczyszczona ze świętokradztwa, które dokonało się podczas Synodu” – przekonywał.

 

Wywiad został zarejestrowany przy okazji wyznaczonej na 12 grudnia akcji modlitewno-ekspiacyjnej we Francji. Zainicjowana przez ruch Renaissance catholique inicjatywa odbędzie się we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. Chętni włączyć się w to dzieło katolicy zobowiązują się do odmówienia jednej części różańca, nawiedzenia kościoła lub kaplicy oraz odmówienia specjalnego aktu przebłagalnego.

 

Dlaczego akcję zaplanowano we wspomnienie NMP z Guadalupe? Organizatorzy zaznaczają, że to pierwsze zatwierdzone przez Kościół objawienie Maryjne (12 grudnia 1531 roku) idealnie oddaje ducha dzisiejszego kryzysu ewangelizacji rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej i zamieszania jakie powstało na skutek „akceptacji” pogańskiego bóstwa przez ostatni Synod.

 

Warto nadmienić, że Matka Boża ukazała się Indianinowi św. Juanowi Diego na wzgórzu Tepeyac, gdzie wcześniej znajdowała się świątynia Tonantzin poświęcona tamtejszemu bóstwu „Matce Ziemi” – Coatlicue.

 

Coatlicue była czczona jako bogini ziemi, życia i śmierci. Wyobrażana jako kobieta w spódniczce z węży i naszyjniku z ludzkich dłoni i głów, o stopach zakończonych pazurami jaguara. W wierzeniach azteckich symbolizowała Ziemię – dawczynię życia – i Ziemię pożerającą wszystko, co w niej pogrzebane.

 

Aztekowie czcili Coatlicue w okrutny sposób. Składali jej ofiary z ludzi, wierząc, że krew daje ziemi płodność. Według podań, co roku bogini łączyła się z własnym synem Xipe Totekiem, który w czasie aktu składał głęboko w jej łonie ziarna kukurydzy. By ziarna wykiełkowały, bogini potrzebowała wsparcia śmiertelnych i dlatego jej kapłani zapewniali je, ofiarując serca żywcem wydarte ofiarom, nawadniając glebę ich krwią i sadząc w ziemi odrąbane głowy, ręce i serca, które bogini dołączała do swego gnijącego naszyjnika.

 

„Matka Ziemia” Coatlicue czczona była na południu, w rejonie andyjskim, jako Pachamama. Dzięki objawieniom w Guadalupe i powstaniu cudownego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, miliony rdzennych mieszkańców obu Ameryk ukierunkowało swoje wierzenia w stronę jedynej, prawdziwej Matki Boga oraz Królowej Nieba i Ziemi.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / encyklopedia.pwn.pl

PR  

 

  


DATA: 2019-12-11 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Coś mi się wydaje że wizerunek Matki Bożej z Guadalupe niedługo zacznie blaknac...
8 miesięcy temu / Mirek
 
Uczynię wam według waszych wyborów.. Wybierasz szatana odbierzesz jego dary.. Wybierzesz Jezusa Chrystusa otrzymasz Jego Dary...
8 miesięcy temu / Kefas
 
Zakładając że Papież jest świadomy tej wiedzy, można stwierdzić że popiera balwochwalstwo, logika!
8 miesięcy temu / Klik
 
zatem demony przez swoja agenture staraja sie odwrocic i zneutralizowac tamto objawienie przez powrot do szerca Watykanu
8 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
inna Izyda ??
8 miesięcy temu / plata
 
gdzie Rzym a gdzie Krym? Gdzie Inka a gdzie Aztek? i kiedy?:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.