DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


I bardzo dobrze tak trzymać!!!! Jak można wkręcać ludziom, że to jest dobre, konieczne i jedynie słuszne zaszczepienie wszystkich na świecie. I w dodatku moralne. Papież Franciszek powiedział, " skoro lekarze mówią, że szczepionki są dobre, to musimy to uznać" Nic bardziej mylnego. Nie dajcie się zwieść .....
5 dni temu / Szumi las
 
Jana Paweł Lenga, często słuchałam, bardzo porządny duchowny. Też podejrzewam że szczepionki są oszukane, szkodliwe
6 dni temu / Blondi123
 
Brawo , brawo , to pasterze prawdziwej wiary ..
8 dni temu / Bodzio
 
Dziękuję tym Pasterzom za odwagę!
8 dni temu / Anaja
 
Ave Maria! Zapomniałam napisać, że dziękuję Bogu za tych Pasterzy, bo mówią prawdę Bożą o godności życia ludzkiego które jest darem Bożym.
15 dni temu / ewcia
 
Najlepszy sposób to zaszczepić sie Jezusem Chrystusem.Tylko Jezus.Matko chroń strzeż.Wielki szacunek dla osób duchownych Którzy chronią bronią życia .Idzie walka o dusze.
16 dni temu / Urszula
 
Popieram w stu procentach i życzę aby jak najwięcej osób mógło się o tym dowiedzieć, szczególnie od swoich Kapłanów. Szczęść Boże
18 dni temu / MTk
 
@ normany A czy wziął Pan/ni pod uwagę możliwość pobierania komórek od dzieci martwych - nie w skutek zabicia? ; po co tak pochopnie oskarżać o proaborcyjność i porównywać komentujących z dr Jozefem Mengele?
18 dni temu / t
 
Bóg zapłać! Jeszcze jest nadzieja...
18 dni temu / Norek
 
Ave Maria! Nieetyczny wymiar szczepionek to również przymus, karanie grzywnami i szantażowanie rodziców nieszczepiących swoich dzieci, toksyczny skład szczepionek oraz dopuszczenie do użytku szczepionek mogących powodować ciężkie niepożądane odczyny poszczepienne. Ta praktyka ma miejsce od wielu lat, głos dzieci okaleczonych przez szczepienia woła do Nieba! OCZEKUJĘ mocnego głosu Pasterzy w powyższych kwestiach.
19 dni temu / ewcia
 
Widać po komentarzach, że niektórzy komentujący są proaborcyjni i usprawiedliwiają zabójstwo dziecka na potrzeby eksperymentów naukowych - linie komórkowe. To niedopuszczalne, bo zbrodnicze w stylu Mengele.
19 dni temu / normalny
 
@do Jan co z tego że że dla ciebie głupie ważne że prawdziwe.
19 dni temu / racjonalista
 
@ racjonalista do @ Sorcier. Głupszej odpowiedzi dawno nie widziałem!
19 dni temu / Jan
 
O co chodzi - jaka jest prawda. Czy szczepionki stosowane w Polsce są powiązane z zabitymi dziećmi w jakikolwiek sposób czy to testy, czy produkcja? jaka jest Prawda? W artykule nie pada nazwa szczepionek szczepionek produkowanych z linii komórkowych pochodzących od abortowanych płodów. Więc na jakiej podstawie można podjąć moralną decyzję?
19 dni temu / Ela
 
Z dostępnych informacji - zaczerpniętych z Internetu - można się dowiedzieć, iż szczepionka była m.in testowana na komórkach dzieci nienarodzonych, nic nie ma aby te komórki służyły jako surowiec do produkcji szczepionki; a patrząc od strony etycznej to zasadnicza różnica. Jaką zatem można wyrobić sobie opinię czytając sprzeczne ze sobą informację ?
19 dni temu / t
 
Na różyczkę byliście szczepieni? A na wirusowe zapalenie wątroby? Może na polio heinego medina? Jezeli tak, to belkę w oku już dawno macie teraz szukacie słomki.Spróbójcie na spokojnie przemodlić te sprawy. I jeszcze pytanie czy wszyscy którzy się teraz wypowiadaja podpisali petycję opublikowaną dnia 18 maja 2020 roku przez CitizenGO "Szczepionka ? TAK, Aborcja ? NIE!"
19 dni temu / Adalbert
 
@Sorcier Nie potrzebne żadne badania po prostu takie są FAKTY.
19 dni temu / racjonalista
 
W trakcie egzorcyzmu szatan opowiadał nawiązując do obrazu z Apokalipsy o tym, jak próbuje pożreć każde mające narodzić się dziecko: 'Ja je pożeram już nawet w łonach ich matek. I NAWET MAM NA TO OD WAS URZĘDOWE POZWOLENIE'. To daje do myślenia. Opowiadał o tym egzorcysta, ks. Piotr Glas, którego materiały polecam.
19 dni temu / Michał
 
Bóg zapłać za te słowa
20 dni temu / Ewa
 
@Hamlet Na pięć zamówionych przez Polskę szczepionek cztery wykorzystują linie komórkowe z aborcji: dwie do produkcji, a dwie do testów.
20 dni temu / asosin
 
Odległa, bierna, niewymuszona - to tylko semantyka i gra słów by uspokoić sumienia lub jego resztki. Już widzę Maryję, Józefa i Jezusa w kolejce po te dobroczynne szczepionki wykonanych przy udziale dalszym lub bliższym zabitych dzieci. Oni także by się dali wyszczepić ? Na pewno nie !
20 dni temu / mj
 
@Aha cyt.: ''Przecież Watykan zatwierdził szczepionkę na coronę jako etyczną.'' - Ha, ha, ha!!! Posłuchaj św. Pawła: Gdyby nawet sam anioł z nieba głosił Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Ga 1,8-9
20 dni temu / E
 
@racjonalista Prowadził Pan jakieś badania w tej materii, skoro wypowiada się Pan tak zdecydowanie w sprawie rozmiarów zamieszania w Polsce w proporcji do zamieszania w innych krajach? Jeśli tak, to bardzo uprzejmie prosiłbym Pana o prezentację metodologii tych badań oraz samych wyników tychże. Chętnie podjąłbym się próby ich falsyfikacji, względnie weryfikacji. Jeśli nie prowadził Pan takich badań, to ośmielam się określić tego rodzaju wypowiedzi jako mało poważne.
20 dni temu / sorcier
 
@Hamlet Są dwie zasadnicze możliwości: /a/ tekst jest głupi i sieje zamęt albo /b/ czytelnik jest... hm... wyjątkowo oporny na czytanie ze zrozumieniem tego rodzaju tekstów, a ewentualnie jest jeszcze w dodatku zbyt leniwy by skorzystać z wujka Google w celu samodzielnego odszukania koniecznego uzupełnienia powyższego oświadczenia. W końcu to banalne i oczywiste, że żaden tekst - nawet trzykrotnie obszerniejszy - nie wyczerpie takiego tematu. Proszę sobie teraz odpowiedzieć, która ewentualność tu zachodzi. Nie będę podpowiadał...
20 dni temu / sorcier
 
Fajnie by było wyjaśnić, czy akurat któreś ze szczepionek na COVID używają tych linii komórkowych. Jeśli nie to jest to niepotrzebne w tej chwili sianie zamętu. Jeśli tak - chcielibyśmy wiedzieć, których szczepionek unikać. Tak czy owak w artykule brakuje podstawowych faktów bez których cała dyskusja jest jałowa i bezproduktywna.
20 dni temu / Hamlet
 
Episkopat twierdzi że ta szczepionka to dar Boga dla ludzkości tutaj słyszymy co innego .W żadnym kraju nie ma tyle zamieszania co do szczepień jak w Polsce-dlaczego?
20 dni temu / racjonalista
 
Chwała Panu za takich kapłanów? A gdzie reszta?
20 dni temu / MK
 
Przecież Watykan zatwierdził szczepionkę na coronę jako etyczną. Nie jest ona zrobiona z płodów, więc każdy katolik ma prawo jej użyć. Nie rozumiem po co biskupi w takich czasach sieją strach i ferment. Śmierć z powodu tej strasznej choroby nikomu nie służy
20 dni temu / Aha
 
Szczepionki mają ustalony sposób wytwarzania i prowadzenia badań nad nimi, sięgający kilku lub kilkunastu lat . Tym razem mamy do czynienia z preparatem terapii genowej. Wiele eksperymentalnych prób terapii genowej, na przykład w nowotworach złośliwych i szeregu innych ciężkich zmian chorobowych, zawiodło i wycofano się z nich ? powiedział epidemiolog dr Zbigniew Hałat w radiowym wywiadzie.
20 dni temu / qwerty
 
Dziękuję Ci Jezu za tych kapłanów.
20 dni temu / Zagubiona owiec
 
FSSPX o dziwo prezentuje bardziej kompromisowe podejście w tej sprawie, dla zainteresowanych polecam artykuł "Is it Morally Permissible to Use the Covid-19 Vaccine?" na stronie amerykańskiego dystryktu FSSPX.
27 dni temu / MN
 
Szczepionka bez skazy? - Mleko Twojej Matki ! Szczepionki to mitologia a nie medycyna! Dlaczego wciąż nie maja jakiejś na katar, grypę szczepią od lat - SKUTEK widać jak na . . . no właśnie, jak ślepi mogą widzieć ?!
28 dni temu / AndrzejBR
 
potrzebny głos w sprawie moralności XXI wieku Nie ma zgody na zabijanie niewinnych !
30 dni temu / taki tam
 
@Puk-puk! Szukanie przysłowiowej dziury w całym to specjalność ortodoksów! Mnóstwo miejsca poświęcono na tym portalu podobnie wyolbrzymionym problemom, no. udzielaniu Komunii Św. "na rękę". Jakby od tego zależały losy Wszechświata, a przynajmniej zbawienie tych, którzy "bez szacunku" brali do rąk komunikanty. W zaślepieniu nikt nie dostrzegał 2 faktów: Komunia "na rękę" jest w rzeczywistości bardziej ryzykowna /dotyka jej więcej rąk/, ale z drugiej strony - tradycyjny sposób jej udzielania nie wynika z żadnych ewangelicznych reguł! W końcu w czasie Ostatniej Wieczerzy padły słowa "bierzcie i jedzcie" - zatem chleb był rozdzielany do rąk! A co do tej wątpliwej jakości szczepionki: Zło się wydarzyło dawno temu i jest nieodwracalne - ale może dziś przynieść dobre skutki! Że św. Mateusz napisał, iż złe drzewo nie może dobrych owoców rodzić? Ładna przenośnia tyle, że nie zawsze potwierdzana w faktach!
1 miesiąc temu / Logika-up!
 
Czytam w ostatnich komentarzach, że problem jest wyolbrzymiany, że przecież jeżeli narządy, komórki pobiera się "przy okazji" to jest to OK- nie zgodzę się z tymi tezami. W wypadku aborcji mówimy zawsze o zorganizowanym procederze- w którym "biorcy" mają podpisane umowy z klinikami aborcyjnymi na dostawy "materiału organicznego" i nikt tam nie dzieli czy ten "materiał" pochodzi od dziecka abortowanego czy też dziecka poronionego bez udziału czynnika ludzkiego. Zatem nie można absolutnie porównywać tego przypadku "produkcji" z wypadkami samochodowymi czy zabójstwami, których sprawcy nie dokonali ich w celu późniejszej sprzedaży narządów zabitych przez siebie osób do przeszczepów. A po drugie , w wypadku zabójstwa czy zabicia w wypadku sprawca podlega karze a tutaj mówimy o procederze zgodnym z prawem, a to znaczy , że zabójca wykorzystuje efekty swojej zbrodni, sprzedając szczątki zabitych ofiar.
1 miesiąc temu / RobertzŁodzi
 
Czyli - jeśli do szczepionki wykorzystano by komórki z naturalnie poronionego płodu - byłoby OK? No to w takim razie nie wolno przeszczepiać narządów pobranych ze zwłok osób zamordowanych albo zabitych w zawinionych wypadkach drogowych /czyli wskutek przestępstwa/, a jedynie od zmarłych z przyczyn naturalnych. Tyle, że te przyczyny naturalne to zwykle ciężkie choroby lub starość - a to czyni zwykle takie narządy już bezużytecznymi! Są jakieś granice absurdu! Przy okazji - czy ekskomunikowano medyków, którzy korzystali z wyników zbrodniczych eksperymentów przeprowadzanych w hitlerowskich i japońskich obozach? Jest faktem, że alianci często zapewniali bezkarność zbrodniarzom w zamian za uzyskanie wyników ich barbarzyńskich badań, więc oceniali te wyniki jako cenną wiedzę! I pewnie jakiś postęp w medycynie się dzięki temu dokonał. Gdyby cierpienia niewinnych ofiar poszły po prostu na marne, byłoby to bez wątpienia etyczne - ale zupełnie bezsensowne!
1 miesiąc temu / Problem
 
To już zatrąca o histerię. Nikt nie zadał kluczowego pytania: czy przyczyną aborcji było planowanie wykorzystania komórek tego płodu, czy też sięgnięto po ten materiał niejako przy okazji? Obstawiam raczej drugą ewentualność, która de facto nie różni się niczym od pobrania narządów do przeszczepu od "świeżo zmarłego". Kościół przeciw przeszczepom nic nie ma, nawet do nich zachęca - choć niektórzy filozofowie, np. prof. B. Wolniewicz, słusznie przyrównywali przeszczepy do kanibalizmu z głodu /ratuje się życie człowieka kosztem ciała zmarłego/. Szczepionki są podejrzane z racji ich ekspresowego wprowadzania, natomiast szukanie "wad etycznych" to w tym przypadku zwyczajne przegięcie!
1 miesiąc temu / Puk-puk!
 
A konkretnie które to szczepionki bo ja ze względu na wiek chcę się zaszczepić i chciałbym wybrać taką bez tej skazy.
1 miesiąc temu / Adam
 
Nie bardzo rozumiem. Szczepionka mRNA jest "namnażana" na liniach komórkowych, płodów ludzkich ? Szczepionki poliwalentne min.MMR są w ten sposób wytwarzane i niestety nie ma dla nich alternatywy w postaci szczepionki monowalentnej.Etycznie jest wielce wątpliwe pobieranie komórek z abortowanego płodu, a niedopuszczalne jest wyreżyserowane "przypadkowe" pobranie przez naukowców , bodajże w 1964 r., tych komórek i wciskanie ludziom ciemnoty przypadkowości przedmiotowej sytuacji. mRNA jakoś mi się nie wydaje aby pojedynczy kwas nukleinowy wymagał przechowywania w w/w liniach komórkowych, może się mylę. Proszę aby REDAKCJA to sprawdziła. Wydaje mi się , że są mylone fakty.
1 miesiąc temu / mario
 
@Zastanawiam si - jasne że to patologiczna decyzja matki ale kwestionowanie że przemysł farmaceutyczny z tego nie korzysta jest nieprzytomne - korzysta. Etycznym byloby korzystanie z tkanek zabitego w obozie Polaka albo Żyda? No w koncu i tak zabity to co ma się zmarnować? A może potrawki z abortowanych dzieci? Mielonki, parówki - no i tak zabite to co - ma się zmarnować? Smacznego.
1 miesiąc temu / Jot
 
Łatwo nam przychodzi usprawiedliwiać "małe" zło, traktując je jako zło niosące niewielkie skutki,ale trzeba mieć zawsze w pamięci słowa Jezusa z Łk 16,10 " kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i wielkiej nieuczciwy będzie". Akceptacja jakiegokolwiek, nawet najmniejszego zła rodzi w duszy człowieka wyłom, wyłom przez który przenika do niej jad szatana, który otwiera ją na kolejne i kolejne kompromisy ze złem, które prowadzą w konsekwencji do wiecznego potępienia. I widać to na każdym kroku np. współżycie przed ślubem - samo w sobie wydaje się nieszkodliwe- przecież " się kochają" - ale , gdy nagle pojawia się ciąża - to często dochodzi do albo śmiertelnego grzechu aborcji albo do krzywdy dziecka , które jest wychowywane albo przez samotnego rodzica albo oddane do sierocińca. Dlatego my chrześcijanie musimy głośno piętnować każdy przejaw zła,nawet najmniejszego aby ustrzec ludzi przed potępieniem.
1 miesiąc temu / RobertzŁodzi
 
@Pit-słuszna decyzja. W wywiadzie pt Paszport dla ozdrowieńców prof Simon podkreślał, ze ozdrowieńcy mogą mieć większe prawa. Zasugerował, że mają oni przeciwciała w klasie IgG przeciw sars-cov-2 i że one dają odporność. Powiedział też, ze wirus słabiej mutuje od grypy. Dla laików, mimo, że zachęcał do szczepień, to jednak przemycił wiadomość, że ozdrowieńcy lub ci, którzy przechorowali prawie bez objawów, nabyli odporność. Logicznym wnioskiem nawet dla tych, którzy chcą się zaszczepić, jest badanie przeciwciał przeciw sars-cov-2 w klasie IgG i odłożenie zaszczepienia dopiero za kilkanaście miesięcy, kiedy np poziom tych przeciwciał zacznie spadać. Może więc rząd zacznie refundować to badanie, ale wtedy mogłoby się okazać, że nabyliśmy odporność stadną jak Szwedzi, tylko co wtedy zrobić z narodowym programem dobra i troski ? Być może dlatego, wszyscy ważni ogłaszali w mediach, że chorują, aby teraz mieli prawo skorzystać z cacka później. Co innego zwykły człek ...
1 miesiąc temu / Kefas
 
Ja juz przechorowałem covida i się nie będę szczepił.
1 miesiąc temu / Pit
 
Ten materiał fluorescencyjny to mogłaby być przymiarka do kontroli zaszczepionych np w świetle ultrafioletowym, takie testowanie, zanim otrzymamy znamię na rękę i na czoło, czyżby to docelowo miał być fluorescencyjny tatuaż ? Testują nas i swoje inwigilacyjne techniki, a nieznany nikomu filantrop Gates, cały czas powtarza, że zanieczyszczenie Ziemi człowiekiem powoduje, że powstają kolejne zarazy i będą powstawać, póki człowiek nie odciąży Ziemi... Należy mieć tylko nadzieję, że te znamienne 42 miesiące są odliczane od listopada 2019, a nie dopiero od marca br. Tak czy owak, widać że się nieszczęśnicy spieszą, a my cóż, zgodnie z zaleceniem podnosimy głowy i nabieramy ducha Łk 21,28 i niech Królowa ma nas w swojej opiece, bo to do Niej należy ostateczne zwycięstwo ...
1 miesiąc temu / Kefas
 
Jeżeli to cacko zawiera jeszcze syncytynę 1 albo koduje białko podobne, to w gratisie będzie wieloletnia bezpłodność i oczywiście, oczywiście zapewnią , że wtedy in vitro zawsze pomoże... Tylko, czy faktycznie to jest cel tego słabo przebadanego dobra ?
1 miesiąc temu / Kefas
 
Jest jeszcze jedna cecha: szczepionka zawiera materiał fluorescencyjny wyprodukowany z bezkręgowców, których ciała świecą w ciemności. Nikt nie wie po co szczepionka to zawiera. Ten materiał fluorescencyjny zawarty w szczepionce to enzym o nazwie nomen omen LUCYFERAZA.\\ A na margindesie: miesięczny koszt lockdown to 1MLD PLN, a zakup 1,1MLN szczepionek 2,4MLD; wychodzi że koszt wyszczepienia 50% narodu to 39MLD PLN, prawie 40 lockdownow. Gdzie tutaj sens, logika? A może jednak chodzi o co innego.
1 miesiąc temu / Ryś
 
To jest temat zupełnie uboczny! My w ogóle nie wiemy, co oni nam chcą wstrzykiwać! Nie mamy najmniejszego źródła, które w pełni Autorytetu Prawdy, zaświadczy, co jest w tych ampułkach i jakie to będzie miało działanie, zaraz po, i po latach, te tajemnicze genetyczne związki?!!! Kiedyś w PRLu była bardzo głośno propagowana praktyka, która miała świadczyć o szanowaniu praw, że świadków jehowy nie wolno brać do wojska, bo oni nie zabijają, a lekarze nie mogą podawać im krwi, bo to też coś tam im szkodziło! A co mamy dzisiaj?! Pod hasłem obrony zdrowia i życia, dokonują gwałtu na najbardziej podstawowych Prawach Obywatelskich!!! - a my tu o komórkach . . .
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Mozna sobie znalezc na stop nop lub wpisac w googlach dobre szczepionki etyczne szczepionki nieetyczne szczepionki,sa do znalezienia do kazdej ulotki na bazie jakich linii komorkowych powstawaly itp.
1 miesiąc temu / @kekon
 
Gdzie mozna znalezc ten apel w j. angielskim? Dziekuje.
1 miesiąc temu / Nick
 
Niestety, widać brak wypowiedzi polskich hierarchów i kapłanów. Jeżeli uznać, ze ci drudzy boja się o swoją skórę i zesłanie na mikroskopijne parafie w razie wygłoszenia własnego zdania, to ci pierwsi staja się coraz bardziej otwarci i prezentują linię zgodną z modernizmem. A to, jak widzimy, nieuchronnie prowadzi do upadku Kościoła. Nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego brakuje odwagi szeregowym kapłanom? Czyżby aż tak bardzo zależało im na świętym spokoju? A gdzie przykład męczenników, którzy za wiarę i prawdę oraz obronę wartości chrześcijańskich oddawali życie często w potwornych męczarniach? Co musi się stać, by obudzić ich kapłańskie sumienia?
1 miesiąc temu / Mela
 
Skąd mamy wiedzieć, która szczepionka jest wyprodukowana z płodów abortowanych dzieci ?
1 miesiąc temu / kekon
 
Odnotujmy dla porządku: 5 hierarchów krytykuje opinię Papieskiej Akademii Życia z 2005, a więc instytucji przed zmianami dokonanymi przez papieża Franciszka i nadal jeszcze w duchu JP2 i zarazem za pontyfikatu B16 oraz opinię Kongregacji Nauki Wiary z 2008 a więc także z czasów B16.
1 miesiąc temu / M
 
Dziekuje biskupom za ten apel. Mam nadzieje, ze Polski Episkopat rowniez wypowie sie lub juz sie wypowiedziel w kwesti szczepionek. Nie wierze, ze przemysl aborcyjny nie ma nic wspolnego z przemyslem farmaceutycznym przynajmniej w Stanach. Dlaczego np. juz w czasie pandemii orwarto nowe kliniki aborcyjne? Kobiety nie sa zmuszane do aborcji,ale przekonywane,ze to najlepsza opcja w sytuacji,w jakiej sie znalazla. Na ten temat moznaby wiele pisac. Jeszcze raz dziekuje za apel.
1 miesiąc temu / Kulka
 
Zabite dziecko, z którego tkanki wyprowadzono wiele lat temu linię komórkową do badań nad lekami, zginęło nie z powodu tych badań, tylko dlatego, że tak zdecydowała jego matka. Jej decyzja, podobnie jak we wsxystkich przypadkach aborcji, nie miała żadnego związku z przemysłem farmaceutycznym. Biznes szczepionkowy nie napędza w świecie biznesu aborcyjnego. Ten żyje swoim odrębnym, odrażającym życiem. Czy gdyby ze zwłok zamordowanego człowieka pobrano rogówki do przeszczepu, to biorca tychże byłby obciążony moralnie za tragiczną śmierć zamordowanego dawcy? Nie rozumiem istoty tego konfliktu etycznego. Aborcja jest odrażająco zła, ale przecież nikt nie morduje tych dzieci dla produkcji leków. Zabija je wyrok matki, wykonany rękoma opłaconego medyka. Ich ciałka trafiają do śmieci, a nie do fabryk farmaceutycznych.
1 miesiąc temu / Zastanawiam si
 
Do Ocena Niestety moderator nie puścił mojego pierwszego postu do Pana, w którym napisałam przypadki pomyłek nawet u papieży. Przyjmuję to z pokorą, być może nie było to potrzebne w tym temacie. Autorom apelu prawdopodobnie chodzi o to aby przestrzec przed tym iż wiele osób, również z hierarchii kościelnej, może usprawiedliwiać zastosowanie nieetycznie wyprodukowanych szczepionek i chcą żeby wierni nie dali się oszukać. Przykład z kanibalizmem jest chyba bardzo dobry, aby zobaczyć zło takiej szczepionki.
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
Dziękujemy WAM BISKUPI, którzy ogłaszacie prawdę Światu,,,co to są za szczepionki i że w skład ich wchodzi abortowany płód dzieci,,,to skandal! i dlatego nas terroryzują tym, że aborcja powinna być legalna,,,dla wielu to nic nie znaczy ale dla Katolików to WSZYSTKO,,,to życie całe Tu i TAM w Wieczności,,,Więcej takich głosów nam Potrzeba,,,dlaczego inni Biskupi milczą??
1 miesiąc temu / kasikas
 
do Zagubiona owiec. Ależ ja nie twierdzę, że człowiek nie może się pomylić, może i dotyczy to także biskupów a może i nawet samego papieża. Po prostu uważam, że tutaj, w tym liście nie udowodniono pomyłki, błędu w stanowisku Papieskiej Akademii Życia czy Kongregacji Nauki Wiary. Żeby mówić o błędzie, trzeba go udowodnić.
1 miesiąc temu / Ocena
 
To gdyby naprawdę ukrywał, to by zamknął internet :
1 miesiąc temu / Ocena
 
Do wszystkich, którzy próbują usprawiedliwić stosowanie nieetycznych szczepionek. Wj 23, 1-2 "Nie będziesz rozgłaszał fałszywych wieści i nie dołożysz ręki, ażeby z niesprawiedliwymi ludźmi świadczyć na korzyść bezprawia. Nie łącz się z wielkim tłumem, aby wyrządzić zło. A zeznając w sądzie, nie stawaj po stronie tłumu, aby przechylić wyrok." Zaszczepienie się szczepionką której proces powstawania ma związek z aborcją jest podobnym do kanibalizmu, gdzie ktoś trzyma zwłoki zamordowanego nieboszczyka i po kawałeczku je sprzedaje. Czy to też można usprawiedliwiać, że jeżeli mord był dawno, a kupujący wyrazi sprzeciw to już grzechu nie ma? Tak, wiem że to straszne, ale nie bardziej niż proces powstawania szczepionki.
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
Do Ocena Polecam jeszcze aby Pan przeczytał książkę "Mali przyjaciele Jezusa Eucharystycznego". Są tam opisane prawdziwe historie małych świętych ludzi, którzy powinni nas zawstydzać swoją wiernością Bogu nawet za cenę utraty życia doczesnego. Polecam też książkę "Nieskalane słowo w skalnych czasach", po lekturze której zobaczy Pan, że człowiek może się pomylić i zafałszować Boże objawienie.
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
Ave Maria! Dziękuję za ten apel, proszę jeszcze o podobny apel w sprawie przymusu szczepień, karania grzywnami i szantażowania rodziców nieszczepiących swoich dzieci, a obecnie prób represjonowania osób niechcących poddać się szczepieniom "antycovidowym".
1 miesiąc temu / ewcia
 
Wreszcie glos kosciola.Uswiadamiajcie ludzi bo dojdzie do tragedii
1 miesiąc temu / Gosc
 
@Ocena to, że rząd ukrywa nie znaczy że w innych krajach też ukrywają, a w dobie internetu nie da się znaleźć ulotkę w innym języku i przetłumaczyć na polski. Wiem że są osoby które tak zrobiły i wrzuciły tłumaczenie do sieci. Dlatego mimo, że rząd ukrywa informacje z ulotki, to akurat w tym przypadku da się do nich dotrzeć
1 miesiąc temu / ja
 
@ Wiktor zobacz sobie na dobreszczepionki kropka widamomo co.tam jest lista i opis
1 miesiąc temu / dramat
 
Ponadto pragnę wyrazić swoją opinię: podpisani pod apelem hierarchowie to osoby głębokiej wiary, które wielokrotnie dawały przykład swojego przywiązania do Świętego Kościoła, jednakowoż Kościół to instytucja hierarchiczna, nie protestancki zbór, gdzie każdy wykłada swoją "prawdę". Szanując więc pogląd podpisanych tu hierarchów pragnę zauważyć, że dokumenty Kościoła, które owi hierarchowie uznają za błędne, wystawiły Papieska Akademia Życia oraz Kongregacja Nauki Wiary. Nie są to więc teksty chłopków roztropków. Czy więc może owe Kościelne dykasterie były w błędzie? W zacytowanym tu liście hierarchów nie przedstawiono wystarczających, moim zdaniem, dowodów na wadliwość interpretacji Akademii i Kongregacji. Słowem: jest to opinia wartościowych osób, ale ciągle tylko opinia, w której ponadto nie udowodniono jednoznacznie błędów w dwóch dokumentach Kościoła, które podpisani hierarchowie komentują po kilkunastu latach.
1 miesiąc temu / Ocena
 
Mój ulubiony komentarz z tego forum: Zapoznajcie się z ulotką, którą ukrywa rząd. To ukrywa czy nie ukrywa? Jeśli ukrywa, to jak się zapoznać? Jeśli jednak mogę się zapoznać, to jak ukrywa?
1 miesiąc temu / Ocena
 
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi wyjaśnić lub podać referencję do dokumentu, który by mi pozwolił zrozumieć co to jest ta linia komórkowa i dlaczego w ogóle ma do czynienia z zabijaniem dzieci? Nie rozumiem tego a chciałbym.
1 miesiąc temu / Grzegorz
 
No dobrze, to które szczepionki są tak robione, prosze o listę ?
1 miesiąc temu / Wiktor
 
Nie "z abortowanych płodów ludzkich" lecz "z zamordowanych płodów ludzkich".
1 miesiąc temu / Epimeteusz
 
A POLSCY BISKUPI?
1 miesiąc temu / 1111
 
Dodałbym jeszcze, o moralnej niedozwoloności użycia szczepionek niesprawdzonych i nieprzebadanych.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Jeśli jakiekolwiek powiązania z biznesem aborcyjnym są niemoralne, to każdy kto płaci składkę nfz postępuje nieoralnie, ponieważ to z tych pieniędzy jest finansowana aborcja. Czy ci biskupi już nawet z Benedyktem XVI walczą, skoro odrzucają Dignitatis personae wydaną za jego pontyfikatu?
1 miesiąc temu / abc
 
konkret! która firma, jaka nazwa, jaka partia
1 miesiąc temu / rtghrt
 
Panie Jezu Chryste,Synu Bozy ulituj sie nad nami.Ratuj nas bo "naukowcy","lekarze" ,'rzadzacy" ,rozne elity oszalaly.Dziekuje tym biskupom za apel.
1 miesiąc temu / hm
 
Bóg zapłać czcigodni kapłani za ten apel. Bardzo mnie smuci, że jest Was tak niewielu... Jesteście światłem, prawdziwymi pasterzami Bóg zapłać.
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
Te szczepionki i bez tego są nieetyczne łagodnie mówiąc. Zapoznajcie się z ulotką, którą ukrywa rząd!!!
1 miesiąc temu / KU PRZESTRODZE!
 
Brawo, oto KILKU prawdziwych pasterzy, a cała reszta milczy... Ból wielki, jesteśmy jak owce niemające pasterzy! Dokładnie tak teraz jest! Ulegli władzy świeckiej i świeckiemu myśleniu, bez wiary, ducha, szkieletów ludy.
1 miesiąc temu / NICK
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.