DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Kard. Pell po rocznym pobycie w więzieniu: najbardziej wyczekuję odprawienia Mszy Świętej

Kard. Pell po rocznym pobycie w więzieniu: najbardziej wyczekuję odprawienia Mszy Świętej

Australijski kardynał został uznany przez Sąd Najwyższy za niewinnego, oczyszczając go tym samym z zarzutów o pedofilię. Hierarcha spędził 13 miesięcy w więzieniu, jedyne czego teraz wyczekuje to możliwość odprawienia Mszy Świętej.

 

78 – letni kardynał w wywiadzie dla Catholic News Agency powiedział, że modlitwa była przez ten ciężki czas niesamowitą pomocą i podporą, jednak – jak przyznaje – wyczekuje odprawienia osobistej Mszy Świętej. „Minął bardzo długi czas, więc jest to ogromne błogosławieństwo” – podkreślił.

 

„Wielki Tydzień jest z pewnością najważniejszym czasem w naszym Kościele, więc tym bardzie cieszę się, że ta decyzja zapadła właśnie w takim czasie. Tegoroczne Triduum Paschalne będzie miało dla mnie wyjątkowy wymiar” – przyznał.

 

Australijski Sąd Najwyższy uznał kard. Pella niewinnym zarzucanych mu czynów i zwolnił z więzienia w poniedziałek 06.04.2020 r. Hierarcha przebywał tam od lutego 2019 r., kiedy Sąd Apelacyjny stanu Victoria w skandalicznych okolicznościach skazał go za dopuszczenie się molestowania seksualnego.

 

Źródło: lifesitenews.com / catholicnewsagency.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-08 14:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Problem w tym, że w sprawach karnych w common law to ława przysięgłych orzeka o winie. Sędzia chyba tylko patrzy potem w artykuł ? i wpisuje wyrok. Ale w Sądzie Najwyższym Australii common law już chyba nie obowiązuje.
1 miesiąc temu / znowu efekty co
 
Teraz całe lewactwo zrzuca sie na milionowe odszkodowanie dla niewinnego ks. Kardynała!!! Plus przeprosiny na pierwszych stronach wszystkich lewackich gazet!!!
1 miesiąc temu / Król Artur
 
I tak mysle ze beda go chcieli zaszczuc. Czy to lewacy czy falszywi przyjaciele.
1 miesiąc temu / Stan
 
w polszy bo Polską tego bagna nie nazwę jest dokładnie to samo. ja przez 10 lat byłem niesłusznie oskarżony, zażądałem odszkodowania i zadośćuczynienia ale kasta pozew oddaliła. oczywiście policyjni i sądowi bandyci nie zostali rozliczeni i dalej nękają Polaków
1 miesiąc temu / do Stefana 2
 
Prześladowania są realizowane nie tylko w krajach totalitarnych, ale również w tzw. demokracjach Zachodu. Można powiedzieć, że dziś komunizm i tzw. demokrację łączy wspólny mianiwnik: nienawiść do Boga i Jego Przykazań... Dziś widać, to aż nadto wyraźnie...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Tak! Powinno się żądać odszkodowania,aby sprawiedliwości stało się zadość!!!
1 miesiąc temu / Polonus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.