DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Kard. Pell chce uspokoić katolików: zmiany doktrynalne na Synodzie nie są możliwe

Kard. Pell chce uspokoić katolików: zmiany doktrynalne na Synodzie nie są możliwe
Kard. George Pell fot. wikimedia.commons

Przedstawiony w poniedziałek rano synodalny dokument „Relacja po dyskusji” okazała się być dokumentem tendencyjnym i niepełnym, który wymaga głębokiego przepracowania – powiedział redakcji brytyjskiego pisma katolickiego „The Tablet” kard. George Pell.

 

Kard. Pell jest on jednym z członków Rady Kardynałów (tzw. K-9), pomagającej Ojcu Świętemu w reorganizacji Kurii Rzymskiej oraz radą w zarządzaniu Kościołem powszechnym. Od 24 lutego b.r. jest prefektem Sekretariatu ds. Ekonomicznych.

 

Więcej o dokumencie podsumowującym tydzień prac Synodu czytaj tutaj


Australijski purpurat kurialny zaznaczył, że trzy czwarte wypowiedzi w dyskusji po przedstawieniu tego kontrowersyjnego dokumentu domagało się jego przepracowania. – Kwestia Komunii św. dla rozwiedzionych żyjących w nowych związkach jest tylko wierzchołkiem góry lodowej – ocenił hierarcha. Dodał, że usiłując być miłosiernymi niektórzy pragną skierować katolickie nauczanie na temat małżeństwa, rozwodu, związków partnerskich, homoseksualizm w stronę radykalnej liberalizacji, której destruktywne owoce widzimy w innych tradycjach chrześcijańskich.

 

Były metropolita Sydney wyraził rozczarowanie, że niewiele miejsca poświęcono podstawom biblijnym i nauczaniu Magisterium odnośnie do małżeństwa, seksualności i rodziny. Jego zdaniem trzeba teraz uspokoić katolików, że zmiany doktrynalne nie są możliwe, zachęcić do nabrania głębokiego oddechu, zatrzymać się i działać na rzecz zapobieżenia głębszym podziałom i radykalizacji frakcyjnych. Zwrócił uwagę, że konieczna jest akceptacja nauczania Jezusa na temat małżeństwa i rozwodu, tym bardziej, że dzieci „mają prawo do matki i ojca”.


Jeden z ekspertów trwającego w Watykanie Synodu, ks. prof. Tony Anatrella zapowiedział, że wzbudzający kontrowersję wśród katolików i duchownych dokument podsumowujący pierwszy tydzień obrad, zostanie przeredagowany. - Większość kardynałów i biskupów nie zgadza się z tym tekstem. Mówią, że są to myśli kilku redaktorów, ale nie jest to opinia ani biskupów, ani Synodu, a już w ogóle nie jest to stanowisko Kościoła. A zatem całkowicie przerabiamy ten tekst, schodzą nam na tym całe noce, piszemy całe paragrafy - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. prof. Anatrella.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2014-10-16 06:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To swiadczy o tym, że część biskupów już otwarcie sprzeciwiła się Kasperowi, a właściwie papieżowi, którzy dążyli do totalnej liberalizacji doktryny. To niemal wojna, bo sprzeciwić się biskupowi Rzymu, któremu wszyscy inni biskupi ślubują posłuszeństwo to poważna sprawa
ponad 5 lat temu / kobieta
 
Eminencjo, katolików nie trzeba uspakajać ino ukarać tych cwaniaczków "reńskich" którzy katolików niepokoją. Kardynale, katolicy to nie hołota do zarządzania dla nadludzi. Obrona wiary to Twoja praca, zaszczyt i obowiązek a nie "katolików teraz uspokajać" bo akatoliccy hierarchowie sobie poprzeginali. Suspenda "reńskich cwaniaczków" którzy bawią się katolikami!
ponad 5 lat temu / Leo
 
Dla mnie, to skandal, że na zgromadzeniu tak wysokich dostojników kwestionuje się nauczanie Chrystusa Pana i Tradycję katolicką. Czy nie znaczy to, że spora część hierarchów jest poza Kościołem? Oni i ich owce? I czyż nie jest to rezultat SWII?
ponad 5 lat temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.