DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Kard. Parolin: nie może być „zrównoważonego rozwoju” bez „absolutnego szacunku dla życia”

Kard. Parolin: nie może być „zrównoważonego rozwoju” bez „absolutnego szacunku dla życia”
By Saeima Derivative work: TharonXX [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin zastrzegł na forum ONZ, że aby osiągnąć prawdziwie „zrównoważony rozwój” na świecie, to „musi on być oparty na autentycznym i absolutnym szacunku dla życia”.

 

- Jak powiedział tutaj Franciszek w ubiegłym roku „filary integralnego rozwoju człowieka mają wspólny fundament, jakim jest prawo do życia”, które opiera się na założeniu, że „możemy rozpoznać prawo moralne zapisane w samej naturze ludzkiej, uznającej naturalną różnicę istniejącą między mężczyzną i kobietą (por. Laudato Si, 155) i absolutny szacunek dla życia we wszystkich jego etapach oraz wymiarach - podkreślił hierarcha.

 

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej w przemówieniu wygłoszonym 22 września podczas debaty generalnej 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego w Nowym Jorku odniósł się w ten sposób do krytyki watykańskiej polityki. Obrońcy życia zarzucili Stolicy Apostolskiej, że poparł skandaliczny program Agenda Zrównoważonego Rozwoju, który wzywa min. do „powszechnego dostępu do usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”.

 

Zgodnie z definicją przyjętą w 1994 r. podczas konferencji ONZ w Kairze, zapewnienie dostępu do usług zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego de facto oznacza powszechny dostęp do „nowoczesnej antykoncepcji” i „bezpiecznej aborcji”.

 

Wdrożenie 17 celów „zrównoważonego rozwoju” w ciągu 15 lat ma doprowadzić do likwidacji ubóstwa, poprawić „dobre samopoczucie i dobrobyt ludzi na całym świecie”, a także zapewnić odpowiednią ochronę środowiska. Program ten jednak uderza w rodzinę i życie dzieci poczętych.

 

Według obrońców życia  i rodziny, stanowisko Watykanu wobec programu „zrównoważonego rozwoju” może być opisane jako „niezrozumiałe”. Niektórzy przedstawiciele Stolicy Apostolskiej z zadowoleniem zaakceptowali cele bez zastrzeżeń. Część duchownych zwróciła uwagę na niejasne określenia zawarte w agendzie. Jeszcze inni skrytykowali ONZ za promowanie aborcji. Papież Franciszek określił program Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju "ważnym znakiem nadziei”.

 

Kardynał Parolin w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego w ubiegłym tygodniu potwierdził zaangażowanie papieża na rzecz budowania „bardziej sprawiedliwego i prawdziwie ludzkiego społeczeństwa” opartego na szacunku dla życia. - Bez autentycznego i absolutnego szacunku dla życia, nie może być żadnego rozwoju, który byłby prawdziwie ludzki, integralny i zrównoważony – stwierdził duchowny.


Źródło: lifesitenews.com

AS


DATA: 2016-09-27 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

N tak, ale to powiedział sekretarz stanu, a nie sam Franciszek.
ponad 4 lata temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.