DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Kard. Odilo prowadzi intensywną kampanię wyborczą?

Kard. Odilo prowadzi intensywną kampanię wyborczą?
fot. Vinicius.demo

Folha de Sao Paulo, największy brazylisjki dziennik ujawnił, że oficjalny doradca brazylijskich kardynałów apelował o publikacje materiałów promujących kard. Odilo Scherera. To jedno z narzędzi mobilizacji w celu wyboru pierwszego papieża z Ameryki Południowej.


Wybór arcybiskupa Sao Paolo promują dziekan kolegium kardynalskiego, kard. Angelo Sodano oraz kard. Giovanni Battista Re. Mieli już uzyskać poparcie elektorów z Kurii Rzymskiej.


Przewodniczący brazylijskiego episkopatu Raymundo Damasceno Assis stwierdził ostatnio, że Scherer posiada wszystkie atrybuty potrzebne do objęcia Stolicy Piotrowej. Doradzający brazylijskim hierarchom ks. Antonio Luiz Catelan oficjalnie potwierdził, że w trakcie ostatnich spotkań kardynałów kandydatura Brazylijczyka zyskała na poparciu. – Ludzie ze sobą rozmawiają – stwierdził duchowny – Telefon dzwoni non-stop. Catelan otwarcie stwierdził pod adresem brazylijskich mediów, że mogłyby zaprezentować pozytywne doniesienia, które pomogłyby kandydaturze arcybiskupa Sao Paolo. Wybór Brazylijczyka wymagałby pozyskania głosów hierarchów spoza Europy.


Równocześnie, przedstawiciele Watykanu apelowali, by media nie wywierały wpływu na przebieg konklawe. Kampania prowadzona przez brazylijskiego doradcę i oficjalne zabiegi o pozyskanie medialnego wsparcia wywołały oburzenie.


Kardynał Pedro Scherer (ur. 1949), święcenia kapłańskie otrzymał w wieku 27 lat, przez sześć lat pracował w Kongregacji ds. Biskupów. W 2001 r. został biskupem pomocniczym Sao Paolo. Sześć lat później został arcybiskupem, w 2007 roku został podniesiony do godności kardynalskiej.Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

mat


DATA: 2013-03-07 10:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A mnie się wcale nie podoba taka wyborcza agitka. W końcu to Duch Św. ma natchnąć kardynałów do wybrania kandydata, którego Pan Bóg sobie życzy. Ludzkie preferencje czy sympatie nie powinny mieć na to wpływu
ponad 7 lat temu / Iw
 
+
ponad 7 lat temu / Asia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.