DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Kard. Nycz o znaczeniu małżeństwa: rodzina potrzebuje szczególnego wzmocnienia duchowego

Kard. Nycz o znaczeniu małżeństwa: rodzina potrzebuje szczególnego wzmocnienia duchowego
fot. commons.wikimedia.org, licencja GNU

Do zawierzenia swego życia Bożej Opatrzności zachęcił polskie rodziny kard. Kazimierz Nycz. Dodał, że w czasach, gdy tak wiele małżeństw się rozpada, rodzina potrzebuje szczególnego wzmocnienia duchowego. W święto Świętej Rodziny metropolita warszawski przewodniczył dziękczynnej Mszy św. za rodziny w świątyni Opatrzności Bożej.


Metropolita warszawski podkreślił, że obecna trudna sytuacja rodzin w Polsce, Europie i świecie, a zwłaszcza tak wiele rozpadających się małżeństw dobitnie pokazuje, że trzeba mocno trzymać się Bożej Opatrzności. - Świat potrzebuje świadectw małżeństw, które przeżyły ze sobą pięknie 50 czy 60 lat – mówił ubolewając, że dziś „przy pierwszej, mało poważnej trudności pary potrafią szukać nowego związku”.


Kard. Nycz wskazywał, że bez wiary w to, że Pan Bóg nas prowadzi, łatwo ulec myśleniu fatalistycznemu. Dodał, że zapewne każdy mógłby ze swojego życia przywołać jakąś trudną sprawę czy wydarzenie, z którego udało się wyjść obronna ręką. Mogła to być na przykład groźba rozbicia małżeństwa, czemu ostatecznie udało się zapobiec. - Bóg poprowadził to po swojemu, bo nas kocha - podkreślił metropolita warszawski.


Zwrócił też uwagę, że droga wiary, to także droga krzyża, zgodnie ze słowami Chrystusa: „Kto chce iść za mną niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. - Pewnie w małżeństwie też czujecie i rozumiecie, co jest krzyżem Chrystusa, który bierzecie na ramiona - mówił kard. Nycz.

 

 

Źródło: KAI

POz

DATA: 2016-12-30 20:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Anglia: KK ma wpływ na "ponoć katolickie" władze na każdym poziomie. Nie tłumacz mi, że jest inaczej. Jeśli twierdzi że nie ma, to umywa ręce czyli współpracuje. Co dziś zrobiłby kard.Wyszyński? Pozwoliłby na upadek Polaków? Wiara, Rodzina, Własność.
ponad 2 lata temu / pok
 
Do pok - jak niby KK ma zapobiegac emigracji zarobkowej i sprowadzaniu Ukraincow? Nie sadzisz ze to zadanie raczezj rzadu i administracji lokalnej? Ponoc rzad mamy "katolicki" - moze trzeba zapytac przede wszystkim na kogo zatem glosowales?
ponad 2 lata temu / Anglia
 
Najwięcej decyzji o rozwodach zapada w Polsce tuż po świętach Bożego Narodzenia i wakacjach, gdy rozdzieleni małżonkowie spotykają się po długiej rozłące. KK powinien przeciwdziałać likwidacji miejsc pracy, sprowadzaniu Ukraińców zabierających pracę Polakom i wszelkim przyczynom emigracji zarobkowej Polaków. Może to robić skutecznie. Tylko czy chce?
ponad 2 lata temu / pok
 
Małżeństwo jest wielkim i pięknym powołaniem, ale jest także poniekąd ważną i dość trudną misją.
ponad 2 lata temu / Sławomir Tomasz Roch
 
Małżeństwo to trudny zakon. Przychodzi taki czas, ze ludzie się zakochują w sobie i nagle świat staje się kolorowy i myślimy, że dostaliśmy gwiazdkę z nieba. Później widzimy, że szare, codzienne życie i dużo kłopotów łącznie z walka o przeżycie, o ten chleb codzienny ,mieszkanie dla rodziny rodzi pytanie czy dobrze zrobiliśmy zakładając obrączki. Widzimy, że życie to nie bajka, a kolorowy sen nieraz staje się smutną rzeczywistością. Można zaśpiewać .....nie ma jak u mamy...Jeżeli człowiek otworzy się na Pana Boga i zrozumie, że przede wszystkim Pan Bóg na pierwszym miejscu to jest łatwiej i odczuwalnie dochodzi do nas pomoc Pana Boga.
ponad 2 lata temu / cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.