DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Mocne słowa w Łagiewnikach „Krew niewinnych na rękach Polaków”

Mocne słowa w Łagiewnikach „Krew niewinnych na rękach Polaków”
fot. pam

 

W piątek, w Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu, obrońcy życia zebrali się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, by przepraszać Pana Boga za grzech dzieciobójstwa milionów polskich dzieci. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Nagy.

 

Hierarcha podkreślił, że to dzięki działaczom pro-life dziś w Polsce krew nienarodzonych nie jest przelewana na taką skalę, jak przed laty. Nawiązał do historii „nabrzmiałej bólem narodu uwięzionego i dotkniętego ręką wroga, poprzez ręce Polaków”.

 

Ks. Kardynał Nagy podkreślił, że przyjęta 27 kwietnia 1956 roku uchwała o całkowitej dostępności aborcji w sposób szczególny obciąża polskich komunistów. – Po straszliwej wojnie światowej, w której ginęło tysiące Polaków, miliony ginęły z rąk polskich matek, a były to niewinne ofiary, dzieci poczęte, które nie mogły się bronić. To jest okropny dramat i rana, która każe nam myśleć o tych czasach ze smutkiem i bólem. I z tym bólem przychodzimy tu, bo na ten ból jest tylko jedno lekarstwo – miłosierdzie Boże – mówił hierarcha.

 

Kaznodzieja z całą mocą podkreślił, że krew niewinnych milionów poczętych dzieci jest na rękach Polaków. Z tego powodu nie wolno nam zapomnieć o historii polskiego dzieciobójstwa. Jak mówił kard. Nagy, „zaraza aborcji zapadła w świadomość wielu Polaków i tkwi tam do dziś”. – I ludzie chwalą się dziś nowoczesnością poglądów, które polegają na tym, że traktują zbrodniczy zabieg zabijania jako epizod. Jakże boleśnie rysują się dziś polskie feministki, które mają odwagę występować ze swoimi poglądami – mówił Kardynał.

 

Purpurat powiedział, że pierwszym zadaniem Polaków jest dziś mówienie odważnie i ciągle: „nie” dla aborcji. Przypomniał, że Polsce zagraża dziś legalizacja in vitro i aborcji. – Są w Polsce środowiska, którym ta ustawa, która obecnie obowiązuje, a która dopuszcza trzy wyjątki kiedy w zgodzie z prawem można zabijać poczęte dzieci nie wystarcza, to dla nich za mało. Oni domagają się finansowania in vitro i legalności aborcji. I to nam grozi. I to jest realne przy chwiejnym stanowisku obecnego rządu, który brata się z komunistami, pogrobowcami tamtego systemu. Mają również sojusznika, którego nazwiska nie godzi się tu wspominać – zaznaczył kard. Nagy.

 

Kaznodzieja apelował do obrońców życia, by byli mężni, odważni i nigdy nie ustali w walce o życie. – Wszyscy stańmy w tym froncie pro-life. Wiedzmy, że za naszą pracę na rzecz życia hojnie zapłaci nam Jezus – zakończył kard. Nagy.

 

 

pam

 


DATA: 2012-04-29 07:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obecnie za każdą aborcję odpowiedzialny jest wyborca,który głosuje na partie przeciwne życiu poczętemu.
ponad 8 lat temu / cynik
 
Prawda!! :(
ponad 8 lat temu / Asia
 
Są już próby wprowadzenia aborcji po urodzeniowej. Autorzy tej koncepcji mają tylko jeden problem. Do którego miesiąca lub chyba roku będzie można zabić małego człowieczka.
ponad 8 lat temu / marekb54
 
za uchwałę odpowiadają komuniści, a za każdą aborcję indywidualnie kobieta i wszyscy, którzy jej pomagali lub zachęcali
ponad 8 lat temu / stachu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.