DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Kard. Müller: obrona życia ludzkiego jest obowiązkiem każdego katolickiego polityka

Kard. Müller: obrona życia ludzkiego jest obowiązkiem każdego katolickiego polityka
FOT. REUTERS/Max Rossi/FORUM

„Politycy katoliccy są zobowiązani do walki z aborcją i eutanazją, stosując w swoich działaniach w całej pełni katolicką naukę społeczną” – powiedział agencji CNA kard. Gerhard Ludwig Müller. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary podkreślił, że wszelkie zamachy na świętość życia ludzkiego są sprzeczne z wiarą katolicką.

 

„Każde życie poszczególnej osoby ma samo w sobie bezwzględną wartość” – zaznaczył niemiecki purpurat kurialny dodając, że politycy mogą „nazywać się katolikami tylko wówczas, gdy zaakceptują ten obowiązek walki o podstawowe zasady etyki społecznej, jakimi są prawa człowieka". Kard. Müller podkreślił, że tych praw człowieka nie można definiować na nowo zgodnie z własnymi preferencjami. 

 

„Nie można powiedzieć, że kobieta ma prawo zabić dziecko w swoim łonie, ponieważ to dziecko jest ludzkim istnieniem, które ma swoją bezwzględną wartość i jest to zasada podstawowej moralności i logiki ludzkiego rozumu" – stwierdził. Jeśli społeczeństwo nie szanuje tej zasady, to popada w darwinizm społeczny, promując przetrwanie najsilniejszych, a nie przyrodzoną ludzką godność – przestrzegał purpurat.

 

„Politycy katoliccy muszą promować prawo naturalne, podstawowe zasady etyki, a także całą naukę społeczną Kościoła, wszelkie wysiłki na rzecz powszechnego pokoju” – powiedział. „Nie mogą promować wojny ekonomicznej przeciwko innym” – dodał niemiecki kardynał.

 

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przypomniał, że według nauki Kościoła prawa człowieka pochodzą od Boga, i zaznaczył, że także osoby niewierzące mogą to pojąć dzięki rozumowi, że ludzkie życie nie może być wykorzystywane i manipulowane. „Każde życie każdego człowieka jest święte” – stwierdził w wypowiedzi dla agencji CNA kard. Gerhard Ludwig Müller.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-09 20:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obawiam się że przynajmniej w zachodniej Europie nie ma już na serio katolickich, ani szerzej - chrześcijańskich polityków. Tacy istnieli wtedy, kiedy kościoły same były wpływowymi siłami politycznymi.
14 dni temu / refleksja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.