DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Kard. Muller: Kościół nigdy nie zmieni nauczania w sprawie homoseksualistów i małżeństwa

Kard. Muller: Kościół nigdy nie zmieni nauczania w sprawie homoseksualistów i małżeństwa
REUTERS / FORUM

Moderniści w Kościele nie mogą wygrać, mimo iż odnieśli spore medialne zwycięstwo przy okazji zakończonego niedawno synodu. Kardynał Gerhard Muller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary podkreśla, że jest tylko jedno prawdziwe małżeństwo – sakramentalne i nierozerwalne. Dodał też, że Kościół nie zrezygnuje z negatywnej oceny aktów homoseksualnych.


Ksiądz kardynał Gerhard Müller podkreślił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że Kościół ani przed, ani w czasie, ani po synodzie nie może zmienić tego, co wypływa z nauczania Chrystusa. – W odniesieniu do małżeństwa określają to przede wszystkim słowa: „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela – przypomniał. Zwrócił jednocześnie uwagę, że osobom rozwiedzionym Kościół nie może zaoferować czegoś innego niż to, co jest zgodne z depozytem wiary, którego jest stróżem. – A to jest oferta, która musi się mieścić w ramach wymiaru sakramentalnego. Na bazie tego trzeba szukać rozwiązań. Nie można oferować czegoś, co nie wypływa z fundamentu Ewangelii i nie jest oparte na Jezusie Chrystusie – powiedział.


Katolików na całym świecie zaniepokoiły jednak głosy niektórych biskupów, jawnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Kardynał Muller jednak uspokaja , że Kościół nie zmieni doktryny. – Niestety, są przedstawiciele Kościoła, a nawet biskupi, którzy dali się w jakiś sposób oślepić, na których zlaicyzowane społeczeństwo tak wpłynęło, że odciągnęło ich od tego głównego tematu czy od nauki Kościoła opartej na objawieniu. Zaczęli się zastanawiać nad różnymi możliwościami, czy to albo to byłoby możliwe, zapominając o fundamencie – wskazuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. kard. Gerhard Müller.


Prefekt Kongregacji Nauki Wiary potwierdza z całą wyrazistością negatywną ocenę przez Kościół aktów homoseksualnych. – Udział w takim akcie homoseksualnym nie jest dopuszczalny! I Kościół nigdy z takiej oceny nie zrezygnuje. Są one sprzeczne z prawem naturalnym i jest to grzech – podkreśla ks. kard. Müller.


Na początku tego tygodnia, przewodniczący polskiego episkopatu, ks. abp Stanisław Gądecki, powiedział, że nawet warunkowe dopuszczenie osób rozwiedzionych do Komunii Świętej wprowadziłoby duży zamęt w trzy sakramenty: małżeństwo, Eucharystię i spowiedź.

 

 


Źródło: „Nasz Dziennik”

kra


DATA: 2014-10-31 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do DM. Niestety to prawda. A co do dni kiwania młodzieży to już przygotowują świeckich do rozdawania Sanctissimum. Ale teraz rewelacją w Krakowie będą kobiety dalej zwane szafarzycami. Nie dajmy się zaskoczyć i godzić na to. Bo "to" jest profanacja.Obecnie mimochodem w kilku diecezjach trwają szkolenia profanatorów. KAI o tym jeszcze nie napisał. Prym wiodą "usprawiedliwione siostry zakonne" i to nie byle jakie, przeł. generalne i prowincjalne oraz wytypowane humanistki dla których z niczym nie ma problemu. Czy to są Polki? Te które namierzyłem pochodzą ze sławnych rodów żydowskich a reszta pod "posłuszeństwem" dokona wyjątkowej "posługi". "Kotlet piątkowy zaczyna krążyć w krwiobiegu Kościoła w Polsce."
ponad 4 lata temu / Leo
 
A czym są heretyckie dekrety o wolności religijnej i o ekumeniźmie jak nie tkwieniem w modernistycznych grzechach śmiertelnych ?!
ponad 4 lata temu / antymodernista
 
"Módlcie się bez przerwy za Kościół, ponieważ w najbliższym czasie czekają go poważne przykrości." Alphonsine usłyszała to od Maryi Dziewicy 15 sierpnia 1983 r. i 28 listopada 1983 r.
ponad 4 lata temu / Styanisław
 
Przed Vaticanum II papieze potepiali masonerie i modernizm. Po Vaticanum II masoneria i modernizm niszczyly Kosciol, doprowadziwszy do razacej rozbieznosci miedzy nauczaniem Kosciola i praktyka wiernych (w tym duchownych). Teraz, patrzac na te owoce tzw. duszpasterstwa (ktore sa oczywistym, logicznym rezlutatem Vaticanum II), wielu hierarchow domaga sie zmiany nauki, udajac jednoczesnie, ze to kontynuacja. Gorszego zaklamania trudno sobie wyobrazic... wlasciwie, pelen jego obraz ukazuje sie w kontekscie ostatnich kanonizacji. Nazwijcie mnie pozbawiona tolerancji, bo moj poziom tolerancji na takie zaklamanie ma wartosc zero. Na dodatek uwazam, ze sam Pan Jezus zakazal hipokryzji i pokretnej mowy.
ponad 4 lata temu / DM
 
miejmy nadzieję, że zbuntowani biskupii popierający w ukryciu homoseksualizm zostaną zdemsakowani i poddani kwarantannie !
ponad 4 lata temu / Stanisław
 
Portal www.TwojaParafia.pl stworzyliśmy z myślą o Osobach, które: wierzą lub poszukują wiary... chcą dzielić się z innymi swoimi pasjami i opiniami... nie chcą wstydzić się okazywać swojej wiary... chcą poznać ludzi, dla których ważne są chrześcijańskie wartości... mają ochotę dzielić się zdjęciami i opisami z wydarzeń np. pielgrzymek... chcą mieć dostęp do ciekawych artykułów, wywiadów i informacji... kochają Naszą Ojczyznę... należą lub chciałyby należeć do grup... Zachęcamy, abyście włączyli się we wspólne tworzenie portalu www.TwojaParafia.pl oraz razem z nami przygotowali się do Światowych Dni Młodzieży!
ponad 4 lata temu / TwojaParafia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.