DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Papież Benedykt XVI zrezygnował z bycia biskupem Rzymu. Jeśli ktoś zostaje biskupem Rzymu to zostaje Papieżem. Nie wynika stąd że jeśli ktoś przestaje być biskupem Rzymu to przestaje być papieżem. Ze zdania "jeśli A to B" nie wynika "jeśli nie A to nie B". Sprawa byłaby jednoznaczna gdyby zachodziło "dana osoba jest biskupem Rzymu wtedy i tylko wtedy gdy jest papieżem. Ale przykładowo św. Piotr był papieżem rozumianym jako zwierzchnik wszystkich chrześcijan, przed przybyciem do Rzymu. Z kolei pierwsi biskupi Rzymu nie byli papieżami, a raczej szczególnie szanowanymi biskupami. Wynika stąd że utożsamienie pojęć biskupa Rzymu i papieża nie jest właściwe, a rezygnacja z posługi biskupa Rzymu z punktu widzenia logiki nie pociąga za sobą rezygnacji z papiestwa.
13 dni temu / Roman Observa
 
@Pola. Benedykt XVI nidy nie zrzekł się papiestwa. Polecam książkę Antonio Socciego -Tajemnica Benedykta XVI-.
14 dni temu / gosc123
 
W momencie gdy Benedykt zrzekł sie papiestwa piorun uderzył w kopułe bazyliki sw Piotra Osobiście wolę Benedykta on jest papieżem
14 dni temu / Pola
 
Dziwne. To Kard. Muller NIE WIE JAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ jeśli krytykuje to CO JEST FAKTEM.
14 dni temu / iskierka
 
Lepiej żeby to było jawne niż była by to walka buldogów pod dywanem , a rozbicie kościoła jest już faktem , po co zaklinać rzeczywistość tworząc literaturę science fiction temacie jedności kościoła ? był czas aby temu rozbiciu zapobiec ale hierarchia ten moment przespała jak zwykle teraz jak mówią Ślązacy jest "po ptokach" .Albo przyjmiemy do wiadomości Prawdę albo będziemy ją zagadywać ,cenzurować milczeniem , bagatelizować ?.ale to nic nie da . KK JEST JUŻ ROZBITY- to takie trudne do zrozumienia ? z jednej strony aniołowie wierni Bogu z drugiej rebelianci ,jedni są wolni drudzy posłuszni światu , niech lud wybierze , zresztą ? i tak to robi "głosując nogami"
14 dni temu / Hammurabi
 
Moze i tak, ale wole tego drugiego tzn. pierwszego.
14 dni temu / Kargul
 
Ta koncepcja to dzisiaj wciąż rzeczywistość.
14 dni temu / gosc23
 
Benedykt XVI powinien po abdykacji usunąć się w cien i pozbyć atrybutów papieskich, a nie udawać papieża na emeryturze. Takie zachowanie jest żródłęm zamieszania. Trochę jestem papieżem, a trochę nie...
14 dni temu / DNA
 
Nie jest papieżem, ale zachował tytuł papieża i niektóre symboliczne atrybuty osoby papieża oraz zamieszkał na Watykanie.
14 dni temu / j
 
Wielkie odstępstwo trwa.Zamęt w Kościele wywołany przez hierarchie a nie z winy świeckich.Wolą poklask od ludzi.Chcą być autorytetem sami z siebie.
14 dni temu / Andrzej.
 
W naszym języku zawsze coś przekręcimy. Nie powinniśmy mówić o Benedykcie "papież senior" tylko emerytowany biskup Rzymu.
14 dni temu / K.
 
Nie rozumiem po co za taki stan rzeczy winić media? Przecież Kościół sam podtrzymuje wizję "dwóch papieży", choćby z tego względu, że Ratzinger ciągle chodzi w białych ubrankach, ponadto sami hierarchowie mówią o nim "emerytowany papież" albo "papież Benedykt". Dlaczego nie mówią zwyczajnie "kard. Ratzinger"??? Był papieżem, ale już nie jest. Sam, na własne życzenie, zrezygnował.. i jaka w tym filozofia? A teraz Kościół, jak zwykle, szuka kozła ofiarnego poza swoimi szeregami. To nie jest wina mediów! To KOŚCIÓŁ sam strzela sobie nie pierwszy z resztą raz w ostatnich latach w kolano! Ale niestety, przyznać się do tego hierarchii jak zwykle jest bardzo trudno...
14 dni temu / Nowy
 
A niby jak mamy dwóch papieży? Przecież Benedykt złożył rezygnację z urzędu. Nie jest już papieżem.
15 dni temu / Achtung
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.