DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Kard. Müller: ataki na Salviniego zupełnie nie na miejscu. Kościół nie może stosować ostracyzmu

Kard. Müller: ataki na Salviniego zupełnie nie na miejscu. Kościół nie może stosować ostracyzmu
fot. YouTube / TradPolitics Show

Kardynał Gerhard Müller w wywiadzie udzielonym włoskiej gazecie Corriere della sera wyraził swój sprzeciw wobec ataków jakie na premiera Matteo Salviniego przypuszcza część przedstawicieli Stolicy Apostolskiej. Jego zdaniem „ciało eklezjalne nie może wypowiadać się o sprawach teologicznych w tak amatorski sposób”.

 

Mimo, że sposób w jaki Matteo Salvini używa  symboli religijnych w swojej kampanii nie podoba się kardynałowi, to podkreślił, że „woli tych, którzy mówią o chrześcijańskiej tradycji od tych, którzy z nią walczą”. Ataki jakie posypały się na premiera Włoch ze strony przedstawicieli Stolicy Apostolskiej określił jako „amatorskie” i zupełnie nie na miejscu.

 

„Ciało eklezjalne nie może mówić o sprawach teologicznych w tak amatorski spokój (…) i ponad wszystko nie powinien mieszać się w politykę gdzie wybrany jest demokratyczny rząd, jak we Włoszech. Byłoby lepiej porozmawiać z Salvinim, podyskutować i upomnieć jeżeli jest to konieczne” – powiedział były Prefekt Kongregacji Nauki i Wiary.

 

Działalność Salviniego może być różnie odbierana, ale nie można przejść obojętnie wobec faktu, że  „premier Włoch zwrócił się do patronów Unii Europejskiej i jej chrześcijańskich fundamentów” – twierdzi kardynał. Jest to ważne zwłaszcza dzisiaj, kiedy „są kraje pragnące zdechrystianizować Włochy i całą Europę”.

 

„Wolę tych, którzy otwarcie mówią o chrześcijańskiej tradycji od tych, którzy z nią walczą. To absurd by współpracownicy papieża tacy jak [ks. Antonio] Spandaro zachowywali się jak polityczni sędziowie” – podkreślił niemiecki hierarcha.

 

Matteo Salvini po wygranej w wyborach do Parlamentu Europejskiego trzymając w ręku różaniec zawierzył Włochy opiece Matki Bożej oraz poprosił o „pomoc z góry”. Przedstawiciele Watykanu skrytykowali gest włoskiego premiera podkreślając jego sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów stojący w sprzeciwie wobec polityki Franciszka.

 

Źródło: lifesitenews.com / wiadomości.dziennik.pl

PR    


DATA: 2019-05-31 09:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@panda, zanim napiszesz taką bzdurę dobrze sprawdź, Salvini pomieszkuje z różnymi kobietami bez ślubu więc katolicyzmu od niego uczyć się nie powinno.
ponad 1 rok temu / xxccvv
 
Artykuł błędnie mówi, że Salvini tak się zachował po wyborach- zrobił to przed wyborami i chwała mu, że się nie wstydzi mówić o Niepokolanym Sercu Maryi i zawierzać Mu swój kraj.
ponad 1 rok temu / Leon
 
W dobie gdy za każdą partią stoją jacyś kapłani należy się liczyć z tym że nie ma takiego środowiska które jednoznacznie się opowiada za jedną sprawą i że właśnie po lini politycznej ataki mogą być z każdego środowiska gdyż podział na lewicę i prawicę to nie jest pół na pół. A kategoryczne potępienia jakiś ideologi a co za tym idzie wyrzucanie kapłanów sprzyjających jakiejś ideologi było przed SWII.
ponad 1 rok temu / cc
 
Moglibyście się uczyć katolicyzmu od Salviniego, watykaniści. Do czego to doszło, żeby polityk wyrażniej się opowiadał za Jezusem, niż hierarchia.A cóż to poglądy Franciszka bpa Rzymu na multi kulti to jakiś dogmat wiary?
ponad 1 rok temu / panda
 
Salvini powinien zlikwidować obstawę służb policyjnych i karabinierów wokół Watykanu. Niechże Watykan wcieli w życie to co głosi i przyjmie fale uchodżców na komnaty. Jest gdzie i jest za co. Byłby to zarazem piękny przykład ubogacenia, wszak różnorodność religii jest zamierzona przez Boga.
ponad 1 rok temu / jj
 
jak sprzeczne z polityką Franciszka to dobrze znaczy sie.Tak to z tym Franciszkiem jest.Trudno.
ponad 1 rok temu / kolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.