DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2019 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Kard. Müller: homofobia to wymysł. Stanowi instrument totalitarnej kontroli

Kard. Müller: homofobia to wymysł. Stanowi instrument totalitarnej kontroli
fot. You Tube / BP KEP

Niemiecki kardynał Gerhard Müller w wywiadzie udzielonego włoskiej dziennikarce Constanzie Miriano zanegował istnienie zjawiska „homofobii”. Jego zdaniem jest to pojęcie wymyślone, aby móc kontrolować społeczeństwo na płaszczyźnie myśli, poprzez przypinanie łatek i klasyfikowanie zachowań za pomocą uproszczeń.

 

– Homofobia po prostu nie istnieje. Jest to oczywisty wymysł i instrument totalitarnej kontroli nad myślami innych. Homoaktywistom brakuje naukowych dowodów, więc wymyślili ideologię, która chce rządzić za pomocą wykreowanej przez siebie rzeczywistości. Według marksistowskiego wzorca, to nie rzeczywistość kształtuje myślenie, lecz myślenie rzeczywistość – zaznaczył były Prefekt Kongregacji ds. Nauki i Wiary.

 

– Każdy, kto odrzuca sztucznie wykreowaną rzeczywistość jest automatycznie uznany za chorego. Z „pomocą” chorym przychodzi wtedy państwo i sądy (…) To są metody stosowane przez reżimy totalitarne, zarówno te spod znaku narodowego socjalizmu jak i komunizmu – dodał.

 

Dziennikarka wskazała, że jest wielu "konserwatywnie myślących biskupów", którzy akceptują używanie tego typu nowomowy. Co więcej – otwarcie i chętnie uczestniczą w kampaniach mających na celu walkę z „homofobią”.

 

Zdaniem niemieckiego kardynała, takie zachowanie spowodowane bywa brakiem odwagi do otwartego wyrażania zdania lub brakiem wiedzy. Skutkuje to niemożnością dostrzeżenia zagrożenia ukrytego za słowami wskazującymi z pozoru na szlachetne pobudki. Kardynał wskazał, że określenie „homofobia” jest intelektualnym oszustwem służącemu do terroryzowania ludzi.

 

– Ale my – chrześcijanie – nie powinniśmy żyć w strachu przed zagrożeniami tego świata. W pierwszym wieku wyznawcy Chrystusa byli wtrącani do więzień i rzucani na pożarcie lwom. Dzisiaj rozrywa się nas za pomocą psychomanipulacji, jednocześnie wykorzystując nasz brak wiedzy. Jednakże, od księdza – o biskupie nie wspominając - powinno wymagać się dostrzeżenia istoty tych ideologii – odpowiedział kard. Müller.

 

Kardynał wskazał również, że próby wprowadzenia ideologii gender w wielu krajach Europy jest oznaką totalitarnych zapędów tzw. demokratów. Zaznaczył, że dzisiejsi politycy pragną zajmować się dosłownie każdą dziedziną życia, decydując nawet w takich sprawach jak płeć czy seksualność.

– Jak parlament może ustalać co jest prawdą, a co nie? – konkludował.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / onepeterfive.com

PR

 

  


DATA: 2018-05-22 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo dla księdza kardynała!
7 miesięcy temu / R.S
 
Kard. Mueller to jeden z filarów dzisiejszego Kościoła. To, co powiedział, zawsze sama powtarzam.
7 miesięcy temu / Eulalia
 
Tylko problem pojawia się ,gdy wystąpią np. dwie grupy idealistów ,które mają odmienne/przeciwstawne zapatrywania ,co do tego "jaka ta rzeczywistość powinna być ", chrześcijanie idea zawarta w Ewangelii , marksiści idea zawarta w Kapitale Marksa . No tylko chyba ci drudzy błędnie (zamierzenie/niezamierzenie) nazywają się "materialistami" .
7 miesięcy temu / mk
 
Poza tym w "jakim sensie" :-) homofobia "nie istnieje" . Konsekwentny idealista (w tym ontologiczny :-) będzie upierał się ,że jeśli o czymś można "pomyśleć" ,to to istnieje nawet jeśli tylko "nominalnie" jako nazwa ,czegoś nie mającego odbicia w (naszej) rzeczywistości . Budowa pojęcia "homofobia" ,czyli strach przed człowiekiem (a takie zjawisko także chyba może występować) mocno nieodpowiada znaczaniu który tej "nazwie" się przypisuje - czyli niechęci do osób tworzących "niekonwencjonalne" związki płciowe ,braku akceptacji , afirmacji dla takich związków . Dużo pracy jest zdaje się potrzebne ,by przywrócić właściwe znaczenia słowom, odwrócić "pomieszanie języka" .
7 miesięcy temu / mk
 
Odpowiedź mk: Nie rozumiesz? Bo tu nic do rozumienia! Marksizm to szarlataneria myślenia, to taki antyarystotelesowski system przeczenia logice i prawdzie! Ten człowiek nie napisał jednego paragrafu, który nie byłby przeczył poprzedniemu. Więc czego oczekujesz? Pozdrawiam i zdaję się na Twój krytycyzm i zdrowy rozsądek. "Bez wodki nie razbieriosz"!
7 miesięcy temu / Janko
 
Jaki jest ten marksistowski wzorzec ,bo już się pogubiłem (lub niedokładny cytat/tłumaczenie z ks. kard. ) . "Myśl (idea) kształtuje rzeczywistość" (czysty idealizm) ,czy "byt określa świadomość" ("rzeczywistość kształtuje/determinuje myśl")- materializm. Więc wkońcu ten marksizm jest materialistyczny ,czy idealistyczny :-) Albo czegoś nie rozumiem . No ale trudno też w marksizmie dopatrywać się logiki - pomieszanie z poplątaniem .
7 miesięcy temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.