DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Kard. Marx ubolewa, że Kościół…. za późno zaczął walczyć ze „zmianami klimatycznymi”

Kard. Marx ubolewa, że Kościół…. za późno zaczął walczyć ze „zmianami klimatycznymi”
fot. Dieter Schmitt, Fulda DSC / commons.wikimedia.org, licencja cc

Kard. Reinhard Marx – znany m.in. z forsowania na synodzie o rodzinie propozycji, by udzielać Komunii świętej rozwodnikom żyjącym w ponownych związkach – zaangażował się w nową sprawę. W promowanie tzw. pakietu klimatycznego.

 

Podczas paryskiej konferencji z udziałem przedstawicieli episkopatów krajów UE, hierarcha stwierdził, że zmiany klimatyczne i kryzys uchodźców to dwa największe wyzwania stojące przed Europą. Dodał, że państwa UE muszą zająć jednolite stanowisko w sprawie uznania tzw. długu ekologicznego, jaki mają do spłacenia wobec biedniejszych krajów. Kard. Reinhard Marx, pełniący m.in. funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatów UE, zaznaczył, że „absolutnie konieczna jest solidarność europejska” w celu zwalczania skutków rzekomego globalnego ocieplenia.

 

W związku ze zbliżającymi się negocjacjami w Paryżu, konferencja biskupów europejskich ma opublikować ekspertyzę proponującą konkretne działania w zakresie zmian klimatu. Ekspertyza trafi do negocjatorów, którzy zgromadzą się w Paryżu pod koniec miesiąca na kilkudniowe negocjacje w sprawie przyjęcia tzw. pakietu klimatycznego.

 

Europejscy i amerykańscy duchowni zorganizowali szereg imprez promujących ostatnią encyklikę papieską „Laudato Si” i propagujących modę na ekologię. Hierarchowie ściśle współpracują z przywódcami innych religii świata. Marsze, konferencje i seminaria odbywają się z udziałem żydowskich, buddyjskich, protestanckich i islamskich liderów.

 

W środę Francuska Rada Muzułmanów wydała oświadczenie wzywające wyznawców islamu do mobilizacji w celu „ochrony naszej planety”. Kard. Marx ubolewał, że Kościół stanowczo za późno podjął działania, propagujące rozwiązania na rzecz ochrony klimatu.

 

Źródło: cruxnow.com, AS.

 

 

 


DATA: 2015-11-04 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marx i Franciszek jada na tym samym wozku. Dla nich Agenda 2030 jest wazniejsza niz Kosciol i Chrzescijanstwo
ponad 3 lata temu / Kasia
 
Walka ze zmianami klimatycznymi to walka z wiatrakami, populistyczne hasło i fałsz. Najwięksi truciciele klimatu, wód i ziemi to największe koncerny, którym włos z głowy nie spadnie. "Walka" z klimatem to działania fiskalne, polityczne i demograficzne. Wstyd, aby kardynał je popierał a nawet żądał, aby Kościół się do nich przyłączył, więcej: aby sam "walczył". Może by tak kardynał sprecyzował na czym miałaby konkretnie polegać ta "walka" Kościoła?
ponad 3 lata temu / Weronika
 
W środę Francuska Rada Muzułmanów wydała oświadczenie wzywające wyznawców islamu do mobilizacji w celu ?ochrony naszej planety? Aaaach... to już ostrzą maczety na chrześcijan!!!???
ponad 3 lata temu / Niktoś
 
Brak sukcesów w ewangelizacji no to może coś się uda z tym ociepleniem.
ponad 3 lata temu / ocieplacz
 
@weronikasiedlecka Mądrauwaga. Rzeczywiście przecież wzrost temperatury powoduje spadek użycia paliw kopalnych i zmniejzenie wycinki drzew. To jeszcze raz pokazuje, że atmosfera to układ samoregulujący się nawet gdyby przyjąć że człowiek odpowiada za klimat co jednak jest bzdurą.
ponad 3 lata temu / sfgx
 
Bardzo bym się cieszyła, gdyby to ocieplenie było faktem - dłuższy okres wegetacji, mniejsze koszty ogrzewania (i mniej zanieczyszczone środowisko), a i los bezdomnych lżejszy. Dlaczego Franciszek, który troszczy się o człowieka nie bierze tego pod uwagę? To są bardzo istotne fakty.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.