DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Kard. Marx ubolewa, że Kościół…. za późno zaczął walczyć ze „zmianami klimatycznymi”

Kard. Marx ubolewa, że Kościół…. za późno zaczął walczyć ze „zmianami klimatycznymi”
fot. Dieter Schmitt, Fulda DSC / commons.wikimedia.org, licencja cc

Kard. Reinhard Marx – znany m.in. z forsowania na synodzie o rodzinie propozycji, by udzielać Komunii świętej rozwodnikom żyjącym w ponownych związkach – zaangażował się w nową sprawę. W promowanie tzw. pakietu klimatycznego.

 

Podczas paryskiej konferencji z udziałem przedstawicieli episkopatów krajów UE, hierarcha stwierdził, że zmiany klimatyczne i kryzys uchodźców to dwa największe wyzwania stojące przed Europą. Dodał, że państwa UE muszą zająć jednolite stanowisko w sprawie uznania tzw. długu ekologicznego, jaki mają do spłacenia wobec biedniejszych krajów. Kard. Reinhard Marx, pełniący m.in. funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatów UE, zaznaczył, że „absolutnie konieczna jest solidarność europejska” w celu zwalczania skutków rzekomego globalnego ocieplenia.

 

W związku ze zbliżającymi się negocjacjami w Paryżu, konferencja biskupów europejskich ma opublikować ekspertyzę proponującą konkretne działania w zakresie zmian klimatu. Ekspertyza trafi do negocjatorów, którzy zgromadzą się w Paryżu pod koniec miesiąca na kilkudniowe negocjacje w sprawie przyjęcia tzw. pakietu klimatycznego.

 

Europejscy i amerykańscy duchowni zorganizowali szereg imprez promujących ostatnią encyklikę papieską „Laudato Si” i propagujących modę na ekologię. Hierarchowie ściśle współpracują z przywódcami innych religii świata. Marsze, konferencje i seminaria odbywają się z udziałem żydowskich, buddyjskich, protestanckich i islamskich liderów.

 

W środę Francuska Rada Muzułmanów wydała oświadczenie wzywające wyznawców islamu do mobilizacji w celu „ochrony naszej planety”. Kard. Marx ubolewał, że Kościół stanowczo za późno podjął działania, propagujące rozwiązania na rzecz ochrony klimatu.

 

Źródło: cruxnow.com, AS.

 

 

 


DATA: 2015-11-04 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marx i Franciszek jada na tym samym wozku. Dla nich Agenda 2030 jest wazniejsza niz Kosciol i Chrzescijanstwo
ponad 5 lat temu / Kasia
 
Walka ze zmianami klimatycznymi to walka z wiatrakami, populistyczne hasło i fałsz. Najwięksi truciciele klimatu, wód i ziemi to największe koncerny, którym włos z głowy nie spadnie. "Walka" z klimatem to działania fiskalne, polityczne i demograficzne. Wstyd, aby kardynał je popierał a nawet żądał, aby Kościół się do nich przyłączył, więcej: aby sam "walczył". Może by tak kardynał sprecyzował na czym miałaby konkretnie polegać ta "walka" Kościoła?
ponad 5 lat temu / Weronika
 
W środę Francuska Rada Muzułmanów wydała oświadczenie wzywające wyznawców islamu do mobilizacji w celu ?ochrony naszej planety? Aaaach... to już ostrzą maczety na chrześcijan!!!???
ponad 5 lat temu / Niktoś
 
Brak sukcesów w ewangelizacji no to może coś się uda z tym ociepleniem.
ponad 5 lat temu / ocieplacz
 
@weronikasiedlecka Mądrauwaga. Rzeczywiście przecież wzrost temperatury powoduje spadek użycia paliw kopalnych i zmniejzenie wycinki drzew. To jeszcze raz pokazuje, że atmosfera to układ samoregulujący się nawet gdyby przyjąć że człowiek odpowiada za klimat co jednak jest bzdurą.
ponad 5 lat temu / sfgx
 
Bardzo bym się cieszyła, gdyby to ocieplenie było faktem - dłuższy okres wegetacji, mniejsze koszty ogrzewania (i mniej zanieczyszczone środowisko), a i los bezdomnych lżejszy. Dlaczego Franciszek, który troszczy się o człowieka nie bierze tego pod uwagę? To są bardzo istotne fakty.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.