DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie masz racji, Wolski nie sądzi, bo nie wymierza kary, on po prostu krytykuje. Zło trzeba wytykać, krytykować. Milczenie oznacza zgodę. To, co robi ten człowiek, Marks, jest złem i koniec. To fakt. Bóg go osądzi, wybaczy lub wymierzy karę, ale my możemy, a nawet musimy nazywać fakty. Piszesz, że dobro nie walczy, świata nie zmienia, to właściwie po co miałoby istnieć? Moim zdaniem, dobro właśnie musi zmieniać świat na lepsze i walczyć ze złem.
7 miesięcy temu / @Teodor
 
@Teodor My swiedzcy mamy prawo wytykac bledy. Chodzi o wytykanie bledow a nie stawianie sie w roli sedziego.
7 miesięcy temu / Stan
 
\ @Wolski ale o co tobie chodzi...chcesz zmienic Watykan czy wytknac bledy? Nie twoja to sprawa - postawion w swej wolnej woli nie po to by zmieniac czy wytykac bledy, a postawion przed wyborem w oparciu o nauke Pana Jezusa. Gdybys zatem napisal coz to za nauka, ktora nie pochodzi od Pana Jezusa - potwierdzil bys swoj dobry wybor, a tak stawiasz sie jako sedzia, a sedzia jest jeden...
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Nie ma przypadkow sa tylko znaki...a my stajemy w swej wolnoci - a wolny to taki, ktory nie trzyma sie cudzej reki-stworzenia...a my wiec stajemy przed wyborem, bo nie postawiono nas po to by kogokolwiek sadzic, przemijajacy swiat zmieniac, oburzac sie czy byc zdziwionym, stawac do walki. A postwiono nas wlasnie przed wyborem...a wybor jest taki; dobro badz zlo. Dobro nie walczy, swiata nie zmienia ani nikogo nie sadzi, bo jeden jest sedzia Jezus Chrystus. I to co u czlowieka jest niemozliwe u Boga jest mozliwe. Wielu natomiast pociagnieto za cesarzem i wmawiane maja, ze maja walczycz, maja oceniac i wydawac wyroki, ze maja polegac na slowach, ktore u Boga sa nieznane.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Dla Episkopatu Niemiec to nawet jak papież rozstrzyganie, to musi być tak, jak oni chcą, bo nie są filią Rzymu! Przypomnijmy sobie reakcję Episkopatu Niemiec na encyklikę Humane Vitae Pawła VI. Już wtedy była to schizma. Katolicyzm w Niemczech jest tak bardzo przesiąknięty protestancką herezją, że trudno już odczuć katolickiego ducha w tym kościele. Obecny rozwój sytuacji jest tylko prostą konsekwencja braku reakcji Pawła VI w tamtym czasie. 'Niech mowa wasza będzie tak, tak, nie, nie. A co nadto jest od złego pochodzi'. I to by było na tyle.
7 miesięcy temu / Wolski
 
Nieprzypadkowo ma na nazwisko Marx.
7 miesięcy temu / Rafał
 
...ten Marx to jak Ryszard Ochucki.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Zadzwoncie do rady ministrow, ze zaraz tam jade...juz jade.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Dla modernistów i antykatolików z Marxem na czele wszystko zawsze jest otwarte i wydaje się im, że o wszystkim mogą w sposób demokratyczny decydować, nawet o tym czy przykazania Boże obowiązują czy nie. Nawet jakby sam Jezus im się objawił na ziemi i jasno powiedział, że ustanowił sakrament święceń tylko dla mężczyzn, to i tak nie przestaną tego podważać.
7 miesięcy temu / Neptun
 
zawsze jest tak, że pojawią się dwie opinie odnośnie jakiejś odpowiedzi. W przypadku gdy 2+2=4 to dla niektórych będzie to wstęp do 5 a dla innych to raczej zbliżamy sie do 3. I niestety takie mydlenie oczu będzie się tylko pogłębiało.
7 miesięcy temu / Rocky
 
A ten żałosny przebieraniec swoje.
7 miesięcy temu / Paulus
 
Mania uporczywe debatowanie nad zamknietymi sprawami.
7 miesięcy temu / Nick
 
Już dawno papież JP II rozstrzygnął jednoznacznie sprawę celibatu, więc proszę nie kłamać Kardynale Marksie. A obecny nie ma nic nowego w tej sprawie do powiedzenia.
7 miesięcy temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.