DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Kard. Korec: życie wartościami chrześcijańskimi gwarancją dobrej przyszłości

Kard. Korec: życie wartościami chrześcijańskimi gwarancją dobrej przyszłości

Na konieczność wzajemnej pomocy, życia wartościami chrześcijańskimi i wierności Ojcu Świętemu zwrócił uwagę swym rodakom emerytowany biskup Nitry, kard. Jan Chryzostom Korec SJ. Z okazji przypadającego 1 stycznia 20. lecia powstania suwerennej Republiki Słowackiej przypomniał on, że jedynie życie wartościami chrześcijańskimi stanowi gwarancję dobrej przyszłości. Sędziwy purpurat, który 22 stycznia ukończy 89 lat jest jedną z najpopularniejszych osobistości swej ojczyzny.

 

Kard. Korec nawiązał do niedawnych prób usunięcia symboliki chrześcijańskiej z pamiątkowej monety o wartości 2 euro, przygotowanej z okazji jubileuszu 1150 rocznicy rozpoczęcia w Państwie Wielkomorawskim misji świętych Cyryla i Metodego. Podkreślił, iż dziedzictwo chrześcijańskie jest ściśle wpisane w słowacką tożsamość. Zachęcił, aby dostrzec, że celem życia nie może być pogoń za dobrami materialnymi, lecz życie zgodne z wartościami chrześcijańskimi, stanowiące gwarancję dobrej przyszłości.

 

Nie lękajmy się, nie bądźmy małowierni, lecz wierzący, pomagajmy sobie, bądźmy oddani Kościołowi świętemu. Ojcu Świętemu, bo to następca Piotra – skały, której bramy zła nie przemogą – powiedział sędziwy purpurat. Jednocześnie przypomniał, że przed dwudziestu laty otrzymał telegram od bł. Jana Pawła II, który zachęcał Słowację, by wnosiła swój wkład w budowanie Europy, będąc dumną ze swych świętych i męczenników.

 

Źródło: KAI


DATA: 2013-01-03 19:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.