DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Kard. Joseph Zen: Chiny są zagrożeniem dla świata

Kard. Joseph Zen: Chiny są zagrożeniem dla świata
fot. REUTERS/Bobby Yip/File Photo

Kard. Joseph Zen potępił fenomen globalizacji i ostro skrytykował komunistyczny reżim Chin. „W Chinach ludzie są niewolnikami Partii Komunistycznej” - napisał w artykule, który opublikował na swoim blogu.

 

„Oto fakty: pandemia zaczęła się w Chinach i rozprzestrzeniła się szybko po całym świecie. Analiza: to musi mieć coś wspólnego z globalizacją. Globalizacja jest faktem, a niesamowicie zwiększona mobilność ludzi wyjaśnia, po części, szybkie rozprzestrzenianie się pandemii” - napisał kard. Joseph Zen.

 

Purpurat jest jednym z trzech kardynałów (obok kardynałów Gerharda Müllera i Janisa Pujatsa), którzy podpisali „Apel do Kościoła i świata” przestrzegający przed wprowadzaniem „technologicznej tyranii” w odpowiedzi na koronawirusa.

 

W swoim tekście purpurat zwrócił uwagę, że globalizacja ma dwa aspekty. „Papież Jan Paweł II miał w zwyczaju rozróżniać globalizację solidarności od globalizacji marginalizacji. Pierwsza jest tworzona przez ludzi, którzy troszczą się o prawdziwe dobro wszystkich istot ludzkich, drugą forsują samolubne interesy jednostek i grup” - stwierdził.

 

Według kard. Zena choć początkowo panował powszechny zachwyt globalizacją, z biegiem czasu okazało się, że proces ten jest raczej rozczarowujący. „Biedni w biednych krajach nie odczuli żadnej pomocy ze strony zglobalizowanej ekonomii światowej” - wskazał.

 

W jego ocenie wiele wpływowych organizacji wykorzystuje proces globalizacji do tego, by wspierać rządy i bogatych ludzi w biednych krajach, ale bez jakiegokolwiek włączania w proces przekazywania benefitów ubogiej ludności.

 

W tym kontekście purpurat skrytykował Chiny. „W reżimie totalitarnym ludzie wytwarzają bogactwo narodu, ale nie otrzymują w nim sprawiedliwego udziału. W Chinach ludzie są niewolnikami Partii Komunistycznej. Niewolnicy nie mają prawa do luksusu godności” - wskazał.

 

Chińskie społeczeństwo, uznał kardynał, idąc za przykładem przedstawicieli reżimu, utraciło wiele ze swoich tradycyjnych cnót, oddając się kłamstwom i przemocy.

 

„Chiny stały się zagrożeniem dla świata”, ocenił kardynał.

 

Purpurat przyrównał Państwo Środka do imperiów kolonialnych sprzed II wojny światowej, podkreślając, że nowy kolonizator jest gorszy od poprzednich.

 

Źródło: oldyosef.khdavc.com

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-05-15 22:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawda, ludzie opamiętajmy się, dokąd zmierzamy? Do zagłady, bo z pewnością nie do wolności!!!
20 dni temu / Leszek
 
@Gerard Źródłem zła jest Ameryka, a ściślej jej miłość MAMONY.
21 dni temu / Ryś
 
Rysiu źródło zła jest we wrogiej Bogu ideologii marksistowskiej. A pewnie wiesz, kto jest największym wrogiem Boga
22 dni temu / Gerard
 
Imperialne zakusy są chyba widoczne. Chęć powrotu komunizmu może. Czynienia sobie podległych państw, republik.
22 dni temu / m
 
Odwaga kardynała by mówić niewygodną prawdę o totalitarnym reżimie komunistycznym to heroiczne męstwo - skutki są przewidywalne - męczeństwo.
22 dni temu / t
 
gorzkie słowa prawdy powiedział, komunizm zabija na śmierć każdego kto mu ufa, coraz częściej komunistyczne chiny zaczynają przypominać antychrysta, potzrba modlitwy aby kpch upadłą i chiny poszły droga Tajwanu- to też chiny ale wolne i transparentne. brawo tajwan
22 dni temu / grzeorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.