DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Kard. Joachim Meisner: Dlaczego niemiecki Kościół milczy w sprawie aborcji?

Kard. Joachim Meisner: Dlaczego niemiecki Kościół milczy w sprawie aborcji?
© Raimond Spekking / , via Wikimedia Commons

Kościół powinien znacznie silniej zaangażować się w obronie życia poczętego – apeluje emerytowany kardynał Joachim Meisner, wieloletni arcybiskup Kolonii. W Niemczech zabija się każdego roku 100 tysięcy dzieci. Kardynał pyta, czy biskupi po prostu się do tego już przyzwyczaili?

 

Emerytowany kardynał Joachim Meisner, wieloletni arcybiskup Kolonii, skrytykował niemiecki Kościół za milczenie w sprawie aborcji. – Być może tak bardzo przyzwyczailiśmy się w Kościele do klęski aborcyjnej, że więcej już jej nie zauważamy – stwierdził purpurat podczas kazania wygłoszonego w kolońskiej katedrze.

 

Meisner powiedział, że Kościół musi zdecydowanie silniej zaangażować się w obronę życia poczętego. W dzisiejszych czasach ludzie dorośli stają się zdecydowanie zbyt często śmiertelnym wrogiem dzieci. Kardynał zwrócił uwagę na liczbę mordowanych co roku w Niemczech dzieci: to od lat około 100 tysięcy. Choć prawo uznaje aborcję za nielegalną, to zarazem nie jest ona w wielu wypadkach karalna.

 

Kardynał skrytykował też bezpośrednio niemieckich biskupów. Podkreślił, że choć całkowicie słusznie angażują się oni w pomoc ludziom w trudnych sytuacjach i nędzy, to bardzo rzadko słychać z ich strony głosy w obronie zabijanych dzieci. Nienarodzeni nie mają w społeczeństwie żadnego wsparcia, stwierdził kardynał. Następnie zapytał: - Czy w Kościele jest tak samo?. Dodał, że Pan Bóg nakłada na nas obowiązek dbania o życie. Dzieci nienarodzone to nasi bracia i siostry. Tymczasem dla Kościoła w Niemczech masowa aborcja „nie jest żadnym specjalnym tematem”.

 

Kard. Joachim Meisner urodził się w 1933 roku we wrocławskiej Leśnicy. W latach 1988 – 2014 był arcybiskupem Kolonii. We współczesnym Kościele niemieckim jest jednym z najbardziej poważanych reprezentantów konserwatywnego skrzydła biskupów. Patronuje między innymi Forum Niemieckich Katolików, organizacji powstałej w kontrze do progresywnym prądom rozpowszechnionym wśród świeckich i episkopacie.

 

Źródło: kathpress.co.at, domradio.de

pach

 DATA: 2016-01-03 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

cóż, ostatni sprawiedliwy
ponad 3 lata temu / leon
 
.htalpo tsozw ylgaic m Brak protestow Kosciola Katolickieg w Niemczech,odnosnie aborcji swiadczy o powaznej slabosci tego kosciola! Jego duchowni sa malo aktywni w ugrnowywaniu swej wiary.Oprocz tego Watykan jakby nie dostrzegal tego przykrego zjawiska.Tak szczerze powiedziec, zachodnia Europe opanowal trent ateistyczny. Tam juz wiele kosciolow zamieniono na miejsca rozrywki , bazary handlowe itp. Jako wierzacy z doswiadczeniem przezycia kilku zjawisk nadprzyrodzonych na tle naszej wiary katolickiej, jestem do glebi przerazony tym stanem rzeczy w naszym Katolickim Kosciele! Tylko nam katolikom wypada prosic Boiga,by zatrzymal ten stan walki z nasza wiara na zachodzie Europy,a takze juz w USA,gdzie zyje oid 2O lat i widze,co sie zaczyna dziac i z tutejszym naszym kosciolem.Winie za to duchownych,ktorych jakby opanowywala jakby niemoc I opieszalosc w zywszym sprawowaniu swoich powinnoisci wyplywajacych z zadan jako osob duchownych.Rozrasta.
ponad 3 lata temu / Jan Orawicz USA
 
Podobnie jak Kanadyjski, bo nie słyszałem, żeby bronili Marry Wagner
ponad 3 lata temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.