DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Kard. Gerhard Müller: pomysł nauczania zaproponowany przez synod to karykatura

Kard. Gerhard Müller: pomysł nauczania zaproponowany przez synod to karykatura
fot. REUTERS/Max Rossi/FORUM

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Ludwig Müller, broni działania austriackiego pro-lifera, Alexandra Tschugguela, który wrzucił figurki Pachamamy do Tybru. Hierarcha ostrzega też przed wielkim eksodusem wiernych z Kościoła katolickiego w Ameryce Łacińskiej.

 

Kardynał Gerhard Müller udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi katolickiemu „Die Tagespost”.

 

W ocenie hierarchy nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w Watykanie doszło w związku z kultem Pachamamy do wielkiego skandalu. W związku z tym były prefekt następcy Świętego Oficjum pozytywnie ocenił czyn Alexandra Tschugguela. - Gdy pasterze śpią, wybija godzina świeckich – powiedział, nie wymieniając jednak Austriaka z nazwiska. Wskazał przy tym, że czczenie stworzonych przez ludzi figurek, zamiast prawdziwego i jedynego Boga, i to w obecności ludzi Kościoła, było po prostu bluźniercze.

 

Pytany o sam fakt wrzucenia figurek Pachamamy do Tybru wskazał hierarcha na starotestamentalnych proroków, którzy – podkreślił – byli często dalece bardziej surowi. Przywołał też przykład apostoła Niemców, świętego Bonifacego, który ściął dąb Donara (Thora) i z pozyskanego w ten sposób drewna wybudował kaplicę. Jak stwierdził Müller, dziś niektórzy uczniowie Pana Jezusa byliby najwyraźniej gotowi osądzić samego Chrystusa bardzo surowo za wypędzenie przekupniów ze świątyni, oskarżając Go o zbyt małą gotowość do dialogu…

 

Hierarcha zaznaczył też, że jeżeli ludność amazońska jest ochrzczona i przynależy do Pana Jezusa, to nie może czcić żadnych fałszywych bożków; jeżeli je czci, to znaczy, że nie jest częścią Kościoła katolickiego, stąd nie ma prawa uczestniczyć aktywnie w liturgii i wnosić na nią swoje kultyczne przedmioty.

 

Kardynał uznał ponadto, że skandal z Pachamamą zostanie wykorzystany przez liczne skrajnie antykatolickie południowoamerykańskie sekty; będą one wykorzystywać tę sytuację do przekonywania katolików, iż powinni opuścić Kościół katolicki, bo sam papież jest po prostu antychrystem. Müller jest przekonany, że dziesiątki tysięcy katolików po nagłośnieniu filmów z Pachamamą opuszczą w Ameryce Łacińskiej Kościół święty. Nad tym jednak, jak przypuszcza, nikt się wcześniej nie zastanawiał.

 

Hierarcha stwierdził wreszcie, że pomysł na ewangelizację, jaki zaprezentowali na Synodzie Amazońskim biskupi, okazał się być prawdziwą „karykaturą” tego, do czego wzywa Chrystus w Ewangelii św. Mateusza; tym więcej, że współczesna młodzież w Ameryce Łacińskiej nie interesuje się bynajmniej Pachamamą, ale laptopami i smartfonami. - To tyle jeżeli chodzi o współczesność organizatorów Synodu – powiedział gorzko.

 

Źródło: die-tagespost.de

 

Pach


DATA: 2019-11-15 18:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ kwiatek 77. Mnie przytoczony przez Ciebie fakt nie zdziwił. Sadzę, że w polskich kościołach następuje rozmiękczanie, przez kapłanów, wrażliwości wiernych na otwarcie się na ekumenizm W moim parafialnym kościele od jakiegoś czasu wikary podczas swoich kazań przytacza przykłady z życia czy to muzułmanów czy żydów. Czasami są one zupełne od czapy, ale ludzie oswajani są z równością różnych wyznań czy religii. Sądzę, że jest to przemyślany plan, a nie teoria spiskowa.
ponad 1 rok temu / Airam
 
zgrabnie ujęte: sekty będą zachęcać do opuszczenia Kościoła, przekonując, ze papież jest antychrystem
ponad 1 rok temu / czarny papież
 
CYTAT:''nie ma prawa uczestniczyć aktywnie w liturgii''-to bardzo niekonkretne określenie! Co to znaczy AKTYWNIE? Przez 2 tys lat. nieochrzczony w ogóle nie miał prawa WSTĘPU do Kościoła, a co dopiero uczestniczenia fizycznie, a aktywnie, niby co to ma znaczyć? Woda zatruta a Hierarchowie apelują o OSTROŻNE SPOŻYWANIE. Dzwony maja bić na trwogę a nie grożenie paluszkiem . . .
ponad 1 rok temu / AndrzejBR
 
W tym momencie te pytania na kanale księdza są widoczne, to co napisałam o przykładzie muzułmanina, jest w filmiku tym: "Pytania do ks. kardynała Roberta Sarah cz. 5" z kanału ks. Arkadiusz Szczepanik, z dnia 15 lis 2019 Według mojej wiedzy muzułmanie nie wierzą w Pana Jezusa Chrystusa jako Boga...więc jeśli wierzą, to w bożka...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Ale najbardziej wzburzył mnie taki fakt! Podczas tych pytań po wykładzie "ks. Robert kardynał Sarah - XXX Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze", Kardynał zaczął opowiadać o tym, że katolicy muszą przywrócić ciszę w modlitwie do Boga. Przykład, który podał był skandaliczny! Jak na prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów! Podał przykład muzułmanina, który dokonuje ablucji przed modlitwą, Kardynał wczuł się dokładnie opisując jak muzułmanin obmywa uszy, oczy, twarz, ręce i nogi, a potem Z NIKIM JUŻ NIE ROZMAWIA. To miał być przykład dla katolików jak się modlić! Jak zachować ciszę przed Bogiem...Boże miej litość nade mną! To już nie było żadnego Świętego, którego przykład Kardynał mógł podsunąć katolikom? Nie dziwię się, że ks. Szczepanik ukrył filmiki z odpowiedziami na pytania. Chociaż szkoda, bo może komuś rzuciłyby światło! Mamy walczyć o wiarę, nie o Duchownych! Nie tylko papież nie jest Bogiem! Kardynał Sarah też nie jest Bogiem!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
"Kryzys Kościoła i cywilizacji zachodniej - kard. Robert Sarah" z kanału Salve NET, z dnia 14 lis 2019 Kardynał cytuje rozmowę z Franciszkiem, który polecił Kardynałowi lektury np. De Lubac, który promuje modernizm = o czym zrobił filmik "What is Nouvelle théologie? Beware of Priests in Neckties! Rahner, Küng, De Lubac w Tim Flanders" na kanale Dr Taylor Marshall, z dnia Nadawane na żywo 11 lis 2019 Niestety, według mej wiedzy obecnej, to Kardynał chce ratować stan Kościoła po Soborze Watykańskim II...jeśli źle zrozumiałam, to niech ktoś mnie poprawi = ten kto zna więcej, niż ja, tekstów Kardynała Saraha...1. mówienie przez Kardynała o tym, że wszyscy zdradzają Jezusa jak Judasz = nie zgadzam się, że WSZYSCY! 2.od min.18.44 "Przed napisaniem tej książki spotkałem się z papieżem Franciszkiem...a on mi poradził wtedy, żeby czytać książki Henri de Lubac'a...to wszystko są ludzie, którzy kochali Kościół"??? Myślę, że kardynałowie i biskupi też są w zamęcie, niestety!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.