DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kard. Mueller podkreślił również, że celibat, którego regionalne ?zniesienie? ma postanowić synod w Amazonii nie może tak po prostu zostać zlikwidowany. Kapłaństwo, celibat nie są po prostu czymś dowolnym, co można arbitralnie wprowadzić czy zmienić. One mają swoją głęboką tradycję w Kościele łacińskim i nie da się ich tak po prostu, za jednym zamachem skasować. A dlaczego? Zawsze można zapoczątkować nową tradycję, tym bardziej że celibat nie ma nic ! wspólnego z Pismem Świętym. Może istnieć, ale jako opcja fakultatywna, a nie nakaz.
6 miesięcy temu / dr
 
To przedziwne oddzielanie grzechu od grzesznika ma i tu swoje zastosowanie! Bo kto jest autorem tych synodalnych brewerii? Obym się tutaj mylił, ale kard Miller jest dla mnie budowaną "alternatywą" dla odrzucających nowinki Katolików, wg starej zasady 2 kroki w przód i 1 w tył, co ma się rozumieć, że wszystkie opcje muszą być pod NASZĄ kontrolą! Podobnie jak z BXVI, wypracowano medialny image "pancerny obrońca tradycji" wobec ewidentnych faktów deptania tejże tradycji przez niego w całym swoim dorobku Kapłańskim! Te zygzakowate ruchy Kardynała są mi bardzo dalekie od prostych dróg dla Tak Tak albo Ne Nie!
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Synody są niepotrzebne. Od czego jest papież i biskupi?
7 miesięcy temu / K. Turzyński
 
O.Paweł Gużyński powinien to przeczytać.
7 miesięcy temu / marco
 
do Airam - gdyby taka wielka była liczba biskupów heretyków to sytuacja byłaby naprawdę tragiczna. Wolę myśleć,że milczą przez tchórzostwo, albo są szantażowani, albo przez inne wewnętrzne złe stosunki pomiędzy nimi. Ale nawet taka przyczyna ich nie usprawiedliwia i świadczy jak najgorzej o kondycji tych hierarchów.
7 miesięcy temu / tradycja
 
Jeśli Kard. Muller nazywa OSZUSTWEM proces zwany ?drogą synodalną? to KIM SĄ OSZUŚCI ? A może kultura dialogu NIE POZWALA mówić wprost co się dzieje w Watykanie za zamkniętymi drzwiami. Wezwanie Kard. M. : wierni nie muszą być posłuszni heretyckim biskupom ... jest zapowiedzią ROZŁAMU. Synodalność , demokracja i kolegializm przyjęta i wprowadzana przez Biskupa Rzymu jest WYTRYCHEM.
7 miesięcy temu / iskierka
 
Szatan działa i dalej będzie działał coraz bardziej perfidnie.Będzie mącił ludziom w głowach,wprowadzał piękne słowa wytrychy - towarzyszenie, rozeznawanie,synodalność etc.etc. No i będzie miał swoich ludzi, którzy będą zwodzili dla niego innych - fałszywymi naukami- ekologiczność,tolerancyjność etc. albo nawet i samym MILCZENIEM! A my módlmy się za naszych pasterzy i dziękujmy Bogu za kardynałów Saraha , Jędraszewskiego, Muellera!
7 miesięcy temu / gość
 
Dziękuję za tak mądre słowa.
7 miesięcy temu / Szyszka
 
Piszesz: ,,w obecnym zamieszaniu nie zawsze wiadomo, który biskup odstąpił od wiary i stał się heretykiem"...I piszesz dalej: ,, poparło go /abp. Jędraszewskiego/ zaledwie kilku biskupów". Sam sobie za tym odpowiedziałeś na wątpliwości związane z biskupami heretykami. Znasz ich.
7 miesięcy temu / Airam
 
Synod Amazonski pomijając kwestie szczegółowe niesie chyba ogólne przesłanie. Wychodzmy naprzeciw ukrywajacym się w lasach.
7 miesięcy temu / tr
 
Niech ci Pan Bóg błogosławi, a Matka Jezusa zawsze ma w swej opiece. Daj nam Boże takich odważnych, mądrych i WIERZĄCYCH hierarchów i księży jak najwięcej. Prosimy Cię. Usuń wilki w owczych skórach i tchórzy z naszego Kościoła.
7 miesięcy temu / L
 
Kard.Muller stwierdził, że na przestrzeni dwóch tysięcy lat wielu biskupów odstąpiło od wiary katolickiej i stali się heretykami. W tym problem, że w obecnym zamieszaniu nie zawsze wiadomo, który biskup odstąpił od wiary i stał się heretykiem. Kiedyś to papież nakładał ekskomunikę na danego duchownego i było wiadomo, że należy takiej osoby unikać i nie słuchać. Teraz różni biskupi, albo szeregowi księża głoszą różne odstępcze nauki i nikt ich nie dyscyplinuje. Jeszcze inny problem wynika z faktu, który ujawnił się w przypadku abp. Jędraszewskiego. Otóż poparło go zaledwie kilku biskupów w Polsce na ogólną liczbę ponad 130 biskupów. Wierni świeccy teraz nie wiedzą, co na temat sodomii i różnych zboczeń sądzą ich pasterze? Skoro milczą, to albo nie mają odwagi co też jest niegodne roli biskupa, czy może gorzej, bo nie dostrzegają w związkach homoseksualnych i innych dewiacjach niczego gorszącego, ani grzechu. Czy takich "milczących" biskupów należy słuchać?
7 miesięcy temu / tradycja
 
Liberałowie w akcji i wszystko jasne. Synod Amazonski. Kto wymyśla takie miejsca? Kto kojarzy Amazonie z kosciolem katolickim chyba nikt?. Coraz bardziej to wszystko dziwne a więc ocierajace się o najnowsze ideologie. Kościół idzie ręka w rękę ze światem?.
7 miesięcy temu / tr
 
Cyt. "Dlatego że ta ideologia jest atakiem na rodzinę, społeczeństwo i państwo ? stwierdził." wiec co panstwo ma zamiar zrobic z tymi ktorzy jawnie to ideologie wspieraja wprowadzaja i finansuja i kim oni dla panstwa w koncu sa? przeciez przezroczysci nie sa a nawet pseudoteczowi i chyba sie nie ukrywaja w grotach skalnych w Afganistanie?
7 miesięcy temu / Nick
 
Prawda o ludzkiej płciowości jest większa od każdego kłamstwa.
7 miesięcy temu / sp
 
Po co heretykom Najświętszy Sakrament, jeśli nic dla nich nie znaczy? Po co, a przede wszystkim w jaki sposób, kobieta wyznajaca świetą wiarę katolicką może chcieć zostać kapłanką?
7 miesięcy temu / endrju
 
Wielkie rzeczy czyni Wszechmocny w takich sługach Bożych, módlmy się za nich,Pasterzy i za swojego proboszcza i wikarych,nie chciałbym być na ich miejscu, niech wiedzą,że za nich się modlimy, że nie są sami!
7 miesięcy temu / ela
 
Nareszcie, coraz odważniej i bez ogródek, dzięki Mueller.
7 miesięcy temu / Edgar
 
Prawdę mówiąc, żaden polski biskup za wyjątkiem Bp Jędraszewskiego nie wypowiedział się tak prosto i jasno. Chylę czoła przed kard Muellerem. To mądry człowiek. Prawdziwy kapłan.
7 miesięcy temu / alex
 
Dziękuję Ci Panie Boże za takich pasterzy, jak abp M. Jędraszewski i kard. G. Mueller
7 miesięcy temu / Dariusz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.