DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Kard. Gerhard Müller: Czy kilku supermiliarderów ma „ulepszać” nam świat?

Kard. Gerhard Müller: Czy kilku supermiliarderów ma „ulepszać” nam świat?
fot. REUTERS/Max Rossi/FORUM

„Nikogo nie można zmusić do wiary w to, że kilku „filantropijnych” supermiliarderów dysponuje najlepszymi programami na ulepszenie świata, tylko dlatego, że powiodła im się kumulacja gigantycznego prywatnego majątku” - mówi kard. Gerhard Müller o globalnych planach na świat po koronawirusie.

 

Kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w wywiadzie dla niemieckiego dziennika katolickiego „Die Tagespost” mówił o sprawie „Apelu do Kościoła i świata” abp. Carlo Marii Viganò, który podpisał jako jeden z trzech kardynałów (poza nim zrobili to kardynałowie Joseph Zen i Janis Pujats). Kard. Müller został za to niezwykle ostro zaatakowany przez przedstawicieli Kościoła katolickiego w Niemczech; wyrzucano mu, jakoby szerzył teorie spiskowe i „podpalał” społeczeństwo, siejąc wraz z abp. Viganò i resztą sygnatariuszy „prawicowy populizm”.

 

Dziennik „Die Tagespost” zapytał purpurata, czy wierzy, że możliwe jest utworzenie rządu światowego, który za sprawą pozademokratycznych środków przejmie władzę, tak, jak sugeruje się to w „Apelu”.

 

- Ten, kto nie dostrzega różnic pomiędzy szansami a zagrożeniami płynącymi z globalizacji, neguje rzeczywistość – odparł kardynał. Jak przypomniał, w uboższych krajach agendy międzynarodowe forsują między innymi aborcję; wspomniał, że sam będąc w latach 90. w Peru spotkał się z osobami, które zostały wysterylizowane w zamian za pieniądze i obietnicę zdrowia i szczęścia. Takie rzeczy, zaznaczył, już się dzieją; nie ma tu więc żadnej „teorii spiskowej” - to fakty.

 

Kardynał podkreślił, że zgodnie z jego rozumieniem „Apelu” nie pisze się tam, jakoby koronawirus został celowo stworzony dla wywołania paniki, ale że wprowadzone surowe środki są bardzo zastanawiające i wydają się odpowiadać specyficznym interesom politycznym i ekonomicznym.

 

- Istnieje w każdym razie ryzyko, że siedem miliardów ludzi zostanie przymusowo zaszczepionych, choć nie ma jeszcze żadnego dostatecznego sprawdzonego środka – wskazał. - Nikogo nie można zmusić do wiary w to, że kilku „filantropijnych” supermiliarderów dysponuje najlepszymi programami na ulepszenie świata, tylko dlatego, że powiodła im się kumulacja gigantycznego prywatnego majątku – dodał.

 

Hierarcha zaznaczył też, że o ile moralnie i etyczne jest dopuszczalne pewne ograniczenie sfery prywatnej celem zwalczania przestępczości, to całkowicie niewłaściwa jest totalna kontrola.

 

Purpurat odniósł się też bezpośrednio do krytyki, jaka spadła na niego ze strony niemieckich biskupów, i to zarówno tych bardziej liberalnych, jak i tych stroniących do radykalnych zmian.

 

- Byłoby pilniejsze, by niemieccy biskupi zgodzili się co do nowej ewangelizacji w swoich diecezjach, tak jak chciał tego papież Franciszek, alby by wystąpili głośno przeciwko prześladowaniu chrześcijan na świecie, a nie odnosili się do trzy stronicowego tekstu, który nie jest ostatnim słowem mądrości, ale raczej wezwaniem do namysłu – powiedział. Kardynał wyjaśnił, że o sprawie „Apelu” nie rozmawiał z nim żaden z niemieckich hierarchów.

 

Następnie purpurat zwrócił się przeciwko roszczeniom rządów do ingerowania w życie sakramentalne Kościoła, jak działo się i wciąż dzieje wskutek epidemii SARS-CoV-2. - Kościół katolicki szanuje kompetencje państwa w sprawie dobra ogółu i nie rości sobie prawa do bycia państwem w państwie. Państwo z kolei może domagać się koniecznych środków bezpieczeństwa na religijnych zgromadzeniach, ale nie może zakazywać liturgii i sakramentów jako takich – wskazał.

 

Całość Apelu do Kościoła i świata” można przeczytać TUTAJ

 

Źródło: die-tagespost.de

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-05-14 16:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
30
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Nikogo nie można zmusić do wiary w to, że kilku ?filantropijnych? supermiliarderów dysponuje najlepszymi programami na ulepszenie świata, tylko dlatego, że powiodła im się kumulacja gigantycznego prywatnego majątku" --- "Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: ?Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon?" /Mt4 8-9/
12 dni temu / tak tylko
 
Sama prawda
13 dni temu / Jsn
 
Prosze Matke Boza Fatimska o Pomoc dla calego swiata I za wszystkich grzesznikow o nawrocenie , o ustanie pandemi i o otwarcie naszych Kosciolow, dziekujac rowniez za wszystkich lekarzy i sluzbe zdrowia oraz za tych ktorzy oddaja sie ciezkiej pracy ratujac innych . Prosze cie Mateczko o wiare i nawrocenie moich dzieci do Boga o zdrowie dla nich i meza i o Laski I blogoslawienstwa dla Calej moje rodziny i rodzenstwa i w pewnym krzyzu mojego syna i siostrzenca oraz bratanka me go meza Bog zaplac kochana Mateczko i blagam Jesli to jest wola Pana??????????
14 dni temu / Zofia
 
Już napisane przez JS - tak samo jak Pan Bóg jest nieskończenie miłosierny, to tak samo jest nieskończenie sprawiedliwy, a to oznacza perfekcyjne osądzenie wszystkich czynów z dokładnością do każdego bita jak sądzę
14 dni temu / anonim_galeon
 
Do Jot: Jak władza mogła być im dana z wysoka, skoro wierzą w Antychrysta i jemu służą?
14 dni temu / Marek
 
...wielka jest cierpliwość Boga do ludzi ..dlatego jest Bogiem..ale i Boska cierpliwość ma swoje granice a po niej już będzie tylko Sprawiedliwość. I nie będzie zmiłuj !
14 dni temu / JS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.