DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Kard. Gerhard Müller: Chrześcijanie nie mogą modlić się razem z muzułmanami

Kard. Gerhard Müller: Chrześcijanie nie mogą modlić się razem z muzułmanami
REUTERS / FORUM

Chrześcijanie nie mogą modlić się razem z muzułmanami ani tak, jak oni – powiedział kard. Gerhard Müller. Wiara mahometańska jest wiarą w boga odległego, którego nieznanej woli trzeba się niewolniczo poddawać. Nie ma to nic wspólnego z chrześcijańską wolnością dzieci Bożych.

  

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwig Müller problem islamu poruszył w przemówieniu na temat modlitwy jako daru Bożego, które wygłosił 17. maja w Weronie na sesji zorganizowanej przez Międzynarodowe Towarzystwo Tomasza z Akwinu.

 

Hierarcha stwierdził, że „wierni islamu nie są dziećmi przyjętymi przez Boga poprzez łaskę Chrystusa”. Stąd chrześcijanie nie mogą modlić się „razem z nimi lub tak jak oni”. Mahometańska „wiara w Boga i Jego samo-objawianie się jest nie tylko różna od chrześcijańskiej wiary w Boga, ale przeczy samej jej formule, twierdząc, że Bóg nie ma Syna, który, jako wieczyste Słowo Ojca, jest boską osobą, a wespół z Ojcem i Duchem Świętym jest Jednym i Trójjedynym Bogiem”, wskazał kardynał.

 

Müller podkreślił, że muzułmanie „mogą modlić się wyłącznie do odległego Boga, poddając się Jego woli jako nieznanemu przeznaczeniu”. - Ich modlitwa jest wyrazem ślepego poddaństwa dominującej woli Bożej. Chrześcijanie tymczasem modlą się o to, by wola Boża się spełniła, wola, którą wypełniamy w wolności i która nie czyni nas niewolnikami, ale wolnymi dziećmi Bożymi – stwierdził.

 

Hierarcha przypomniał też, że chrześcijanie, w przeciwieństwie do wyznawców innych religii, „nie uważają swoich sąsiadów nie chcących czy nie mogących uwierzyć w Boga za przeciwników lub godne pożałowania ofiary ducha czasu, ale za braci, których Stwórcą i Ojcem jest jedyny Bóg, Ten, który ich poszukuje”.

 

Choć „islam ma wiarę w Boga, to jest ona rozumiana jako naturalna wiara w istnienie Boga, a nie jako cnota związana z nadzieją i miłością, która czyni nas współuczestnikami życia Boga, zapewniając, że my pozostaniemy w Nim, a On w nas”, podkreślił kard. Gerhard Müller.

 

 

Źródłó: lifesitenews.com

Pach


DATA: 2019-05-22 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z muzułmanami nie. A z żydami tak?
4 miesiące temu / Mardokeusz
 
Eureka .Kard. Gerhard Müller POWIEDZIAŁ....Warto dopytać skąd taka odwaga u Kardynała , który był świadkiem życia J.P.II i kontynuatorów modlitwy międzywyznaniowej w Asyżu ? Tłumaczenie wiary pogan przez Kard. Mullera jest na wzór "ucznia" udzielającego odpowiedzi na pytanie: Co autor poematu "życie" miał na myśli. Nie ma jak debaty, konferencje, sesje - "salonowe" spotkania wiekowych hierarchów z lukami w pamięci. Opowiadających historię Kościoła o Zmierzchu życia.
4 miesiące temu / iskierka
 
Jak może przetrwać Kościół, który od 2 tys. lat jest uważany za: Powszechnie Uznany za Jedyny prawdziwie Objawiony! - kiedy Kardynał dopiero co pełniący najwyższy Urząd Doktryny Wiary Katolickiej politykuje mową dwuznacznych przenośni, aby tylko nie urazić czcicieli szatańskich wersów?! - to po prostu jest już niemożliwe! Kto się boi wroga, już przegrał! Katolik mówi jednoznacznie: nie mogę modlić się z nikim innym na Świecie, bo tym "innym" bogiem jest jeden i ten sam: Szatan! Oto mowa Tak, Tak, Nie , Nie ! Przetrwa w Wierze tylko ten, kto jednoznacznie oddziela Prawdę od mitów i baśni, choćby i, milionów, i jednej nocy . . .
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Na pogrzebie Adamowicza w kościele modlił się do allaha muzułmański duchowny. Odbyło się to za zgodą zapewne polskich biskupów , którzy odprawiali Mszę pogrzebową. Czy nasi biskupi nie wiedzą że nie można modlić się wspólnie z wyznawcami fałszywych bożków? Nawiasem mówiąc do wspólnych modlitw dopuszczono również wyznawcę judaizmu i protestantów.
4 miesiące temu / tradycja
 
W kontekście pogrzebu niedawno zamordowanego ucznia jednej z warszawskich szkół, który okazał się być wyznania muzułmańskiego. Czy właściwe było aby dzieci ze szkoły, czy z klasy zamordowanego ucznia, uczestniczyły w muzułmańskim pogrzebie?
4 miesiące temu / kwiatek77
 
@pff Oni muszą traktować swoją wiarę poważnie bo zostaną zabici jeśli zlamia zasady islamskie. Zostaną scieci, utna im rękę lub obiema kwasem. Apostazja jest karana śmiercią. Trudno mówić o wierzę, której nie rozumieją. Mają rytuały, których można się nauczyć. U nas jest podobnie. Znam człowieka, który statnio zafundował monstrancje, a będzie w komisji wyborczej Wiosny. Ludzie nie rozumieją, że Jezus Chrystus dał nam przykazania jak żyć. I z tego będziemy rozliczanie, a nie ile razy rozmawialiśmy bez zrozumienia modlitwy. U Mateusza znajdziemy odpowiedź czy trzeba wkoło powtarzać modlitwy.
4 miesiące temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.