DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Kard. George Pell o wyroku sądu: utrzymywałem moją niewinność, cierpiałem niesprawiedliwość

Kard. George Pell o wyroku sądu: utrzymywałem moją niewinność, cierpiałem niesprawiedliwość
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Bill Oxford)

Wyrok skazujący, 13 miesięcy w więzieniu i publiczny ostracyzm. Skazany za rzekome molestowanie małoletnich kard. Pell został uznany przez Sąd Najwyższy Australii za niewinnego. Dziś hierarcha komentuje wyrok i podkreśla, że przez cały ten czas konsekwentnie utrzymywał swoją niewinność, cierpiąc przy tym ogromną niesprawiedliwość.

 

W swoim oświadczeniu kard. Pell podkreślił, że jednomyślny wyrok Sądu Najwyższego naprawia to co się wydarzyło w jego sprawie. Hierarcha zaznaczył, że oczekuje odczytania wyroku i jego szczegółowego uzasadnienia.

 

Jak dodał, nie żywi urazy wobec oskarżyciela. „Nie chcę by moje uniewinnienie stało się częścią cierpienia i goryczy, którą czuło tak wielu; z pewnością mieliśmy tego zbyt wiele” – zaznaczył.

 

Kard. Pell zaznaczył, że jego proces nie był „referendum na temat Kościoła katolickiego”, ani też referendum na temat tego w jaki sposób kościelne autorytety w Australii radziły sobie z problemem pedofilii w Kościele. „Sedno sprawy dotyczyło tego, czy popełniłem te okropne zbrodnie. A tego się nie dopuściłem” – wskazał.

 

Duchowny zaznaczył przy tym, że jedynym sposobem na trwałe wyleczenie ran jest prawda, bo ona jest jedyną podstawą sprawiedliwości, gdyż sprawiedliwość oznacza prawdę dla wszystkich.

 

„Składam wyrazy podziękowania za wszystkie modlitwy i tysiące listów wsparcia. Chciałem w szczególności podziękować mojej rodzinie za ich miłość, wsparcie i za wszystko, przez co musieli przechodzić; dziękuję mojej małej grupie doradców; tym którzy mówili w moim imieniu i cierpieli konsekwencje; wszystkim przyjaciołom i tym, przekonanym o mojej niewinności w kraju i za granicą. Najszczersze podziękowania i słowa wdzięczności kieruję również do mojej drużyny prawników za ich niezachwianą wiarę w ujrzenie zwycięstwa sprawiedliwości, której światło rozświetli celowo sfabrykowaną mętność i odsłoni prawdę” – napisał kard. Pell.

 

Na koniec zaznaczył, że jest świadom obecnego kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Zapewnił o swojej modlitwie za wszystkich dotkniętych zarazą oraz za pozostający na pierwszej linii walki z wirusem personel medyczny.

 

PR, MA

Czytaj także:
DATA: 2020-04-07 14:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.