DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Kard. George krytykuje cynizm polityków, odrzucających nauczanie Kościoła

Kard. George krytykuje cynizm polityków, odrzucających nauczanie Kościoła
fot. Gerald Farinas / commons.wikimedia.org, licencja cc

Na cynizm oraz nieuczciwość intelektualną i moralną ośmiu polityków Partii Demokratycznej, deklarujących się jako katolicy, a krytykujących nauczanie Kościoła dotyczące natury małżeństwa, wskazał metropolita Chicago, kard. Francis George. Skrytykowali oni publicznie decyzję purpurata o wstrzymaniu wspierania materialnego organizacji pomagającej imigrantom, a promującej jednocześnie publicznie tzw. małżeństwa jednopłciowe.


Wspomniani politycy oskarżyli metropolitę Chicago o traktowanie imigrantów jak „pionków w politycznej bitwie”.

Za pośrednictwem działającej przy episkopacie amerykańskim Katolickiej Kampanii na rzecz Rozwoju Człowieka (CCHD) archidiecezja Chicago co roku przeznacza około 25-30 tys. dolarów dla organizacji związanych ze stanową Koalicją na rzecz Praw Imigrantów i Uchodźców (ICIRR). Jednak, gdy organizacja ta publicznie zadeklarowała swe poparcie dla legalizacji związków homoseksualnych, kardynał powiadomił poszczególne grupy, że nie będzie mógł im dalej przekazywać środków finansowych, chyba, że odetną się do ICIRR i publicznie wyrzekną się poparcia dla tzw. "małżeństw" gejowskich.


W odpowiedzi na list polityków Partii Demokratycznej, krytykujących decyzję kardynała, purpurat podkreślił, że ICIRR nie zostawiała mu żadnego wyboru, gdyż zostały złamane warunki umowy, zgodnie z którą darczyńcy dają pieniądze na walkę z ubóstwem pod warunkiem, że trafiają one do organizacji respektujących naukę Kościoła katolickiego. Duchowny przypomina, iż organizacje ubiegające się o fundusze, zgodziły się na ten warunek. Tymczasem, jak relacjonuje metropolita, 23 maja br. zarząd ICIRR, bez konsultacji z członkami poszczególnych organizacji wchodzących w skład koalicji, publicznie poparł tzw. małżeństwa homoseksualne. Zdaniem kardynała, zrobił to wyłącznie ze względu na korzyści polityczne.


W odpowiedzi na opublikowany w gazecie list otwarty ośmiu polityków, określających siebie jako katolicy, kardynał podkreślił, że wykorzystywanie zaangażowania Kościoła na rzecz biednych jako pretekstu do ataku na katolickie nauczanie odnośnie do natury małżeństwa jest „nieuczciwe pod względem intelektualnym i moralnym”. „Sygnatariusze listu otwartego obwieszczali swe przywiązanie do wiary katolickiej nawet, gdy cynicznie wzywali innych do odrzucenia stanowiska Kościoła. Kościół to nie prywatny klub, ale Ciało Chrystusa, który mówi nam, że On jest ‘Drogą, Prawdą i Życiem’. Ponieważ są oni katolikami, wiedzą, że za parę lat, jak każdy z nas, staną przed tym samym Chrystusem, by zdać Mu sprawę ze swej służby. Jezus jest miłosierny, ale nie głupi; zna różnicę między tym, co jest dobre i złe. Manipulowanie zarówno imigrantami jak i Kościołem dla politycznej korzyści jest złe” – napisał kard. George i cytując papieża Franciszka z encykliki "Lumen fidei", przypomniał, że małżeństwo to „trwały związek mężczyzny i kobiety”, który powstaje z ich miłości, będącej znakiem i obecnością miłości Bożej, z uznania i akceptacji dobra odmienności seksualnej, dzięki czemu małżonkowie mogą stać się jednym ciałem i są zdolni zrodzić nowe życie”.


„Innymi słowy” – wyjaśnia kardynał – „jeśli chodzi o małżeństwo i rodzinę, mężczyźni i kobiety nie są identyczni i nawzajem zamienni. Cały cywilizowany świat to wie” – dodał hierarcha i zapewnił, że Kościół zamierza dalej pomagać biednym imigrantom za pośrednictwem organizacji akceptujących jego naukę.KAI

mat


DATA: 2013-08-02 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.