DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Kard. Christoph Schönborn: Jestem zadowolony z Synodu Amazońskiego

Kard. Christoph Schönborn: Jestem zadowolony z Synodu Amazońskiego
Fot. Donatella Giagnori / DDP / FORUM

Owoce Synodu Amazońskiego są „silnym znakiem życia na rzecz Amazonii i Kościoła”, uważa jeden z głównych redaktorów dokumentu końcowego zgromadzenia, kardynał Christoph Schönborn.

 

Arcybiskup Wiednia był jednym z głównych redaktorów dokumentu końcowego Synodu Amazońskiego; misję tę powierzył mu sam Ojciec Święty. W rozmowie z austriacką kościelną agencją prasową KAP hierarcha powiedział, że jest zadowolony z wyników synodu. Jak podkreślił, pozytywnie ocenia propozycję, która nakreśla przyszłe ramy funkcjonowania w Kościele żonatych księży.

 

Kardynał na długo przed synodem sam postulował wyświęcanie żonatych. Jak mówił w jednym z wywiadów prasowych, w diecezji wiedeńskiej jest bardzo wielu sprawdzonych diakonów stałych i nie widzi on powodu, dla którego nie mieliby móc otrzymać także święceń kapłańskich.

 

Mimo zmian w celibacie hierarcha uważa, że najważniejszym owocem synodu jest… jego proekologiczne przesłanie. Chodzi o przekonanie opinii publicznej, że „śmierć Amazonii byłaby śmiercią świata”. Według wiedeńskiego arcybiskupa Kościół może wesprzeć ten region umacniając zamieszkujące go społeczności, a to, przekonuje, stanie się między innymi dzięki wyświęcaniu żonatych. Purpurat podkreślił, że teraz pozostaje czekać, jakie konkretnie decyzje w sprawie prezbiteriatu dla żonatych podejmie papież Franciszek w swoim posynodalnym dokumencie.

 

Pach

 

Źródło: Kathpress.co.at


DATA: 2019-10-29 07:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pismo Św. Mówi o takim przypadku: ?Bo miód wycieka z warg obcej, podniebienie jej gładkie jak olej,lecz w końcu będzie gorzka jak piołun?Prz5 3-4, oraz:?Tak postępuje cudzołożnica:Zjadła,obtarła usta i rzekła: ?Źle nie zrobiłam??Prz30,20 i dopełnienie znajdziecie w Apokalipsie 17;4-5! Mądrej głowie dość w pół . . .
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Kaszub: czytałeś list bs. A. Schneidera?
8 miesięcy temu / vera
 
Katolicy muszą jak najszybciej zacząć protestować i żądać ekskomuniki dla tego typu osób
8 miesięcy temu / Klara
 
Wszyskie autorytety ktore znalem odeszly. Jan Pawel II, Brat Roger, Matka Teresa i pare innych. Teraz nie ma na swiecie autorytetu ktory by pociagnal ludzi. Ostatnim autorytetem dla mnie jeszcze zyjacym to Benedykt XVI. Jak on odejdzie to naprawde nie widze pasterzy w Kosciele ktorzy by byli tym swiatlem dla ludzi.
8 miesięcy temu / Kaszub
 
Tak wygląda zły duch w kardynalskiej purpurze
8 miesięcy temu / DNA
 
Temu kardynałowi już od dawna w głowie się miesza.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.