DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Kard. Caffarra: decydujące stracie szatana z Bogiem dotyczy małżeństwa i rodziny

Kard. Caffarra: decydujące stracie szatana z Bogiem dotyczy małżeństwa i rodziny
Papież Benedykt XVI i kard. Carlo Caffarra, Fot. Tony Gentile / Reuters / Forum

– Szatan rzuca dziś Bogu straszne i ostateczne wyzwanie. Chce Mu pokazać, że za jego sprawą powstanie alternatywne antystworzenie, które ludzie uznają za lepsze od tego, co stworzył Bóg – uważa kard. Carlo Caffarra. Emerytowany arcybiskup Bolonii dodał, że dziś uderza się przede wszystkim w fundamenty stworzenia. Hierarcha był jednym z uczestników Forum Życia, które odbywało się w Rzymie i poprzedziło sobotni Marsz dla Życia.


Kard. Caffarra zaznaczył, że wojna szatana z Bogiem rozgrywa się na dwóch płaszczyznach, mianowicie ludzkiego serca i kultury. Podkreślił, że dziś uderza ona przede wszystkim w fundamenty stworzenia, którymi są życie i rodzina. Zdaniem hierarchy, konkretnym tego przejawem jest uznanie aborcji za prawo człowieka. W ten sposób zło nazywa się dobrem, dokonuje się jego nobilitacji. Kard. Caffarra dodał, że szatan uderza też w rodzinę, między innymi poprzez zrównanie związków homoseksualnych z małżeństwami. W ten sposób bowiem neguje się prawdę o małżeństwie.

Zdaniem włoskiego kardynała dziś wypełnia się to, co przed 30 laty zapowiedziała mu siostra Łucja. Kiedy Jan Paweł II powierzył mu utworzenie Papieskiego Instytutu dla studiów nad Małżeństwem i Rodziną, kard. Caffarra wysłał do wizjonerki z Fatimy krótką prośbę o modlitwę. W odpowiedzi otrzymał długi list, w którym siostra Łucja zapowiedziała, że „decydująca konfrontacja między Królestwem Bożym i szatanem będzie dotyczyć małżeństwa i rodziny”. Podkreśliła też, że ci, którzy będą pracować na rzecz małżeństwa i rodziny będą musieli przejść przez próby i ucisk. Dodała jednak: „Nie lękajcie się, Matka Boża już zmiażdżyła mu głowę”. „Jestem przekonany, że to co powiedziała siostra Łucja, wypełnia się w naszych czasach” – dodał kard. Caffarra.

Słów emerytowanego metropolity Bolonii wysłuchali uczestnicy Forum Życia, które poprzedziło sobotni Marsz dla Życia w Rzymie. Hierarcha zaznaczył również, że chrześcijanie mają przeciwdziałać dziełu szatana, dając otwarte świadectwo prawdzie i Bożemu Objawieniu, a w szczególności Ewangelii Życia i Małżeństwa.

 

 

Źródło: KAI

WMa

DATA: 2017-05-20 23:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rodzina,to najmniejszy kościół. Nacennciejszy w oczach Boga naszego Ojca.Jeśli jest Nim silna ,nic jej nie przemoże. Nic dziwnego że szatan wyciąga po nią ręce, ratunek jest w Maryi ,to Ona nasza najczujsza Mama ma na niego sposoby. Kochani odmawiajcie codziennie całą rodziną różaniec, chociaż 1-ną część, a duchowo i fizycznie doświadczycie Jej obrony.Różańcem ściągacie Niebo na ziemię, jesteście bezpieczni, szatan nic swojego w Niebie nie ma. Matka Boga , to nieprawdopodobnie mocna Kobieta, kto z rodziną codziennie różańcem chowa się pod Jej płaszcz jest niewidoczny dla zła. Popatrzcie realnie na swoją rodzine" małą trzudkę" chcecie ją zachować czy pozwolić sobie ją odebrać. I uwierzcie mi różaniec , to nie klepanka i modlitwa starych babć. Jeśli czujesz że kochasz swoją żonę, męża , dziecko ,to podejmij wyzeanie i walcz nie udawaj że nic od Ciebie nie zależy , bo to nie prawda .Bierz różaniec i ściągaj Niebo na ziemię ????
10 miesięcy temu / Lucyna -Elżbie
 
Poprawność ekumeniczna zabrania mówić o tym, kto pięćset lat temu, Boga nazwał szatanem,przypisując Mu wszelkie zło na świecie.
ponad 3 lata temu / stan
 
Zachód już tę wojnę przegrał. Połowa ludzi tam żyjących nigdy nie założy rodziny, a druga połowa rozwiedzie się (w zależności od kraju), od 50 do 70% przypadków. A te powstałe "rodziny" i tak z normalną, tradycyjną rodziną nie mają za wiele wspólnego. Polska niestety też idzie w tym kierunku. Mamy dość daleko, ale idziemy szybkim krokiem. Albo zdarzy się jakaś rewolucja, albo Europa przegra.
ponad 3 lata temu / Miro
 
Bardzo słuszne opinie kardynała. Już mistrz propagandy Goebbels twierdził, że kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą. Jeżeli postulują uznanie aborcji za prawo człowieka to jest to stawianie na głowie. Do czego to doprowadzi. Ludzie mylą dobro ze złem. To samo z tzw małżeństwami jednopłciowymi. Rozmywa się wartość prawdziwego małżeństwa. Chodzi tu chyba o zatarcie norm, nie tylko chrześcijańskich, ale uniwersalnych. Przeciw aborcji powinni być przecież nie tylko chrześcijanie, ale i ateiści, którzy mają etykę i przyzwoitość.
ponad 3 lata temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.