DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Kard. Burke odpowiada watykańskiemu doradcy. Papież nie jest ponad Pismem i Tradycją!

Kard. Burke odpowiada watykańskiemu doradcy. Papież nie jest ponad Pismem i Tradycją!
Kard. Burke. ALESSANDRO BiANCHI/FORUM

Kard. Raymond L. Burke stanowczo odpowiedział na słowa ks. Thomasa Rosici, który wskazał, że w obecnym pontyfikacie Franciszek rządzi bardziej siłą swojego autorytetu niż autorytetu Pisma Św. i Tradycji. Zdaniem amerykańskiego kardynała, takie słowa są nonsensem i nie służą dobru Stolicy Apostolskiej.

 

„Nasz Kościół rzeczywiście wkroczył w nową fazę. Wraz z pontyfikatem pierwszego papieża – jezuity, jest otwarcie rządzony raczej siłą indywidualnego autorytetu niż autorytetu samego Pisma Św. i Tradycji” – napisał ks. Rosica, kanadyjski bazylianin i założyciel katolickich mediów - fundacji „Sól i Światło” i watykański doradca ds. komunikacji.

 

Jego słowa spotkały się ze stanowczym sprzeciwem kard. Raymonda Leo Burke’a. „To nonsens” – odpowiedział. „Jezus Chrystus jest głową Mistycznego Ciała Kościoła, i Jezus przychodzi do nas przez Pismo Święte oraz Tradycję Kościoła. Kochamy Pismo. Kochamy też Prawdę, którą poznajemy poprzez Magisterium, ponieważ kochamy Jezusa, który przemawia do nas w ten sposób” – uzasadnił swoją odpowiedź.

 

Następnie dodał, że - analogicznie - głowa Kościoła, reprezentując Chrystusa na ziemi, powinna działać w wierności z Tradycją. Chroni to Kościół przed popadnięciem w rządy „jakiegoś dyktatora – samozwańca”. W tym samym artykule, ks. Rosica przedstawiał w pozytywny sposób, że Franciszek „łamie katolicką tradycję, kiedy tylko chce”.

 

Źródło: lifesitenews.com / brownpelicanla.com

PR      


DATA: 2018-08-19 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Księdzu Rosici'emu myli się autorytet z wizerunkiem publicznym. Autorytet miała królowa Wiktoria, prezydent Eisenhower, gen. Franco,czy marszałek Mannerheim.* Pontyfikat Franciszka opiera się na medialnym image'u kreowanym przy pomocy speców od "piaru". *O Piłsudskim nie wspominam, bo nie jestem fanem tej postaci.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
@Prawda Panie, zainteresuj się kto dał światu Pismu Święto. I tradycyjne już protestanckie nawiązywanie do tego zakłamanego tłumaczenia Biblii Lutra o tym, że zbawić można się rzekomo tylko przez łaskę.
ponad 1 rok temu / Jan
 
No, to PT Moderatorzy rozeźliliście mnie nie na żarty! Puszczacie protestantyzujący tekst osoby używającej nicka "Prawda", a uporczywie odmawiacie mi opublikowania mojego komentarza. W imię czego? Że zawiera słowa prawdy o marnych kwalifikacjach intelektualnych osoby będącej doradcą papieskim?!
ponad 1 rok temu / Karol
 
BOG ZAPLAC! Niech Bog wam wynagrodzi za wszystko co robicie dla Jego Kosciola i niech was chroni jak wlasnej zrenicy oka! Amen.
ponad 1 rok temu / margreth
 
Pismo Święte nigdy nie było autorytetem Rzymu. Pismo mówi Jezus Chrystus jedyna droga zbawienia, Rzym mówi przez uczynki, czyściec itp.
ponad 1 rok temu / Prawda
 
Ks. Rosici dobrze scharakteryzował istotę rządów Franciszka. Celna i słuszna analiza. Kard. Burke, natomiast, słusznie przypomina, że taki pontyfikat jest niemożliwy, bo Kościół jest przed takim "despotą chroniony". No, i mamy problem!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.