DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy w takim razie prośba 4 kardynałów o audiencję również "nie dotarła"? Przypomnijmy - publikacja w mediach nastąpiła dopiero po zignorowaniu prośby o audiencję.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Miłosierny Papież nawet gdyby dopiero dowiedzial sie z mediow o tych dubiach bo np poczta nie zadziałała, to powinien w te pędy odpowiedzieć na nie a nie obrazac sie na kardynalów odmawiajac im audiencji...
ponad 1 rok temu / Servus
 
Smierdzaca sprawa.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Rzecz jest absolutnie niebywała! Nawet zakładając, że prawdę jest (a co wydaje się absolutnie mało prawdopodobne), że do Franciszka "Dubia" nie dotarły przed ich publikacją w mediach to co stało na przeszkodzie, żeby odnieść się nawet wówczas do tak absolutnie ważnej i fundamentalnej dla magisterium kwestii? Biorąc jeszcze pod uwagę to co zostało stosunkowo niedawno opublikowane - na życzenie Franciszka - w Acta Apostolicae Sedis, można się tylko zastanawiać czy tak postąpiłbym autentyczny namiestnik Chrystusa na ziemi...?
ponad 1 rok temu / donald_d
 
errata: w poprzednim moim wpisie proszę zignorować znaki zapytania. Program źle interpretuje znaki podczas wklejania tekstu.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Taka sytuacja jest oburzajaca! To totalnie osmiesza Kosciol! Dubia dostarczono do siedziby papieza Franciszka i do Kongregacji Wiary! Czekano dwa miesiace! Ktos tu klamie wobec calego swiata! Tak absolutnie nie moze byc! Niech wypowiedza sie swiadkowie! To konieczne!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Nie dziwią potem takie głosy: Głos Biskupa "W sytuacji aktualnego pontyfikatu (?) wszelkie inicjatywy związane z prawdziwą Tradycją są zawieszane, a dobrzy kapłani i biskupi są izolowani i wyciszani przez Stolicę Świętą (?). Uważam, że powinniśmy czynić wszystko, co tylko możliwe, może także w warunkach pół-ukrytych. Powinniśmy modlić się, błagać i podejmować umartwienia w tej intencji, aby Boża Opatrzność zainterweniowała i dała nam szybko prawdziwie katolickiego Papieża (?)".
ponad 1 rok temu / Leaf427 za Sacerdos Hyacinthus
 
Poważnie? To chyba kpina jakaś. Watykański bareizm. I odpowiedzi wciąż nie ma po tylu miesiącach, choć papież zna treść Dubiów. I ja mam uwierzyć, że jej nie ma ponieważ jakiś papieski lokaj nie dostarczył koperty na srebrnej tacy? Aż taki naiwny to nie jestem. Milczenie na niewygodne pytania też jest odpowiedzią.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Nie zadaje się kłopotliwych pytań.
ponad 1 rok temu / Ed
 
Szkoda tylko, że kard. Carlo Caffarra nie żyje i nie może tego sam potwierdzić. Nie twierdzę, że kard. Burke kłamie, ale daleki jestem też od zarzucania tego także Papieżowi. To tragiczne, jeżeli losy ważnego dokumentu, jakim są Dubia, potoczyły się tak, jak się potoczyły, w wyniku braku normalnej komunikacji pomiędzy najwyższymi dostojnikami naszego Kościoła. A swoją drogą... Naprawdę nie było gdzie opublikować "Dubii" (jeśli już...), jak w lewicowej "la Repubblica"? Może to dlatego późniejsze (spóźnione być może) próby kontaktu były skazane na niepowodzenie? Jak często z głupich nieporozumień bierze się poważne zło...
ponad 1 rok temu / Mecenas
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.