DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Kard. Burke: treść apelu do biskupów jest zgodna z obawami wielu księży na całym świecie

Kard. Burke: treść apelu do biskupów jest zgodna z obawami wielu księży na całym świecie
fot. REUTERS / FORUM

- Treść apelu do biskupów jest zgodna z obawami jakie słyszę od wielu wspaniałych księży, posługujących w różnych częściach świata – skomentował inicjatywę Apelu Duszpasterskiego do biskupów kardynał Raymond Leo Burke.

 

Kapłani z całego świata mają możliwość podpisania w internecie apelu do swoich biskupów w sprawie pozostania przy dotychczasowym nauczaniu Chrystusa odnośnie Komunii Świętej, małżeństwa i istoty grzechu. Jego celem jest także otwarte zaprostestowanie wobec prób wypaczania Nauki Kościoła. Do inicjatywy pozytywnie odniósł się amerykański hierarcha kard. Raymond Leo Burke.

 

 - Powrót do błędnego nauczania odnośnie moralności, które Kościół już dawno potępił i skorygował, powoduje zamieszanie i podział, czyni ogromną szkodę dla ludzkich dusz i stanowi ogromną przeszkodę dla misji Kościoła jaką jest bycie „światłem dla narodów” – powiedział amerykański hierarcha.

 

Kard. Burke wskazał – tak jak i autorzy listu – że jedynym lekiem na tą chorobę jest reafirmacja apostolskiej wiary zawartej w dziełach następców św. Piotra. Docenił także starania „dobrych księży, którzy podpisali list” jako pochodzące z miłości do Kościoła, a także z troski o swoje parafialne „trzódki”.

 

Hierarcha wyraził nadzieję, że odważna i stanowcza postawa jaką prezentują księża może pomóc rozwiać chaos oraz uleczyć podział jaki powoli dokonuje się w dzisiejszym Kościele.

 

Do Apelu odniósł się także ks. Gerald Murray z Nowego Jorku. Wskazał on, że „kościelna doktryna jest darem od Boga, która pomaga nam w zrozumieniu Jego objawienia i dostosowania naszego życia do Jego woli”.

 

Amerykański kapłan wskazał, że nie można minimalizować i pomijać faktu, iż dzisiejszy kryzys wywołany jest ósmym rozdziałem papieskiej adhortacji „Amoris laetitia”.

 

- Jeżeli osoby wykazujące się jawnie cudzołożnym zachowaniem są uprawnione do przyjmowania Komunii Świętej, to katolicka doktryna jest poddana ogromnemu zagrożeniu – dodał.    

 

Więcej o Apelu Duszpasterskim do biskupów:
Księża apelują do biskupów z całego świata. Chcą pozostać wierni nauczaniu Chrystusa

 

 

Źródło: ncregister.com

PR


DATA: 2018-05-06 10:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obrona wiary jak i wiecznej Najświętszej Ofiary cierpi "ocean przeciwności". Ci którzy wdarli się w mateczniki wiary katolickiej tak to zaprogramowali , że nawet próba współczesnej apologii ma w sobie ziarna samounicestwienia. To widać na tym forum. Marksiści zdobyli widzialny Kościół przed Soborem. To co się teraz dzieje to końcowe objawy agonii. Który i jaki Biskup będzie bronił Wiary? Ten co zrobił karierę na akomodacji, aggiornamento czy modernizmie? Nawet emeryci milczą. Pozostały nieliczne wysepki Wiary na oceanie marksistów. Czy ten komentarz zostanie zamieszczony?
ponad 1 rok temu / Leo
 
Petycje o znaczeniu enigmatycznym bo sformułowane na podstawie pojęć ogólnych tracą logiczny sens. Sens ma rzeczowy dialog międzypokoleniowy w Kk. Grzech stosowanej przez Kk cenzury stoi po stronie Złego. Tym co się oburzają na Amoris letitiae, przypomnę, że istnieją dziesiątki tysięcy małżeństw nieważnie zawartych a Kościół podtrzymuje to zjawisko. Dlaczego? To proste pytanie. Źle jest gdy laickie przemiany społeczne wymuszają na Kościele wewnętrzne zmiany powodując usuwanie patologii istniejące w samym Kościele. Przemiany te doprowadziły do np.upadku istniejącej ponad 500 lat inkwizycji.
ponad 1 rok temu / (-).
 
Sakrament to widzialny znak przekazania łaski Bożej. Pomocnicy szatana na ziemi długo się zastanawiali jak wyhamować działanie łaski. Trendy podchwycone przez niektórych księży,biskupów, kardynałów i.. Chrzest- optymalnie po 18 roku życia jak już młody człowiek spróbuje życia, od narkotyków po dom uciech.. Bierzmowanie- uroczyste pożegnanie się z KK lub ewentualne rozhuśtanie emocjonalne w stylu Hare Kriszna. Eucharystia- rozmontowywana przez Amoris laetitia. Pokuta- komu potrzebna skoro szatana nie ma i jest tylko figurą retoryczną oznaczającą brak dobra. Namaszczenie chorych- mało kto wierzy, eutanazja standardem.. Kapłaństwo- szafarze przejmują wszystkie funkcje, Rada Parafialna rządzi, kapłaństwo kobiet i za chwilę osób LGBT rozmontuje zupełnie ten mechanizm przekazywania łaski Bożej na ziemię. Małżeństwo- skoro nowy partner nie jest zgorszeniem w KK, to co znaczy przysięga na dobre i złe oraz, że cię nie opuszczę ?.. Owoce tego wyhamowania łaski Bożej będziemy spożywać wszyscy.
ponad 1 rok temu / Kefas
 
Czy Kard. Burke ma świadomość do czego wzywa księży kontestujących reformy.??? - Do UJAWNIENIA. Przecież Watykan chce mieć listę >dobrych księży< - podobnie jak biskupi realizujący wytyczne Watykanu. Wiadomo PO CO. Ciekawe , że jest INICJATYWA ale nie wiadomo kto jest jej AUTOREM .Kard. Burke ograniczył się jedynie do jej POZYTYWNEGO SKOMENTOWANIA. Można domniemywać , że AUTOREM jest osoba doradzająca Papieżowi. Przecież Rzym musi mieć WIEDZĘ kto jest przeciwnikiem reform / przeciwnikiem papieża. To oczywiste. Zatem - dlaczego Kard. Burke namawia do NIEROZTROPNOŚCI a nie ponowi w SWOIM IMIENIU Apelu do biskupów ? Czyżby wiedział, jaka będzie odpowiedź ? Jak wiadomo >Dubia< nie zostały poparte. Przecież to jest POLITYKA i narzędzia jakie się stosuje pochodzą ze świata a nie z nieba. Dlatego jako owca z parafialnej >trzódki< OSTRZEGAM.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Tak!!! Nareszcie się zgadzamy! Właśnie o to chodzi! Ja, jako świecki, podpisałem już nazwiskiem, imieniem i tytułami "Correctio filialis" a także prośbę do biskupów polskich (Polonia semper fidelis). Teraz, tego oczekujemy od wielebnych prezbiterów. Jeśli jeszcze raz, albo jeszcze 7 razy, albo 77 razy trzeba będzie zaświadczyć o prawdzie - nie zawaham się. Bo, "taka jest nasza wiara, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie - Panu naszym". Odwagi! Czekamy.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Ksiądz Ireneusz napisał tyle mądrych słów. A może by się tak podpisać nazwiskiem i wysłać oficjalną petycję do swego ordynariusza. Wtedy inni prezbiterzy, podziwiając odwagę swego współbrata w Chrystusowym kapłaństwie, też powstaną do walki o słuszną sprawę.
ponad 1 rok temu / 50-letni wikary
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.