DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Kard. Burke: rebelia przeciwko Bożemu Prawu. Żyjemy w czasach wszechobecnej apostazji

Kard. Burke: rebelia przeciwko Bożemu Prawu. Żyjemy w czasach wszechobecnej apostazji
źródło: TVP 1

– Powinniśmy być wyczuleni na znaki apostazji, czyli odstępstwa od wiary, które będą poprzedzać nadejście naszego Pana. Nie ma wątpliwości, że obecnie widzimy je na niemal każdym kroku – powiedział w wywiadzie dla programu „Warto Rozmawiać” kard. Raymond Leo Burke.

 

Amerykański hierarcha został zapytany, czy napięcie, które obserwujemy dzisiaj w Kościele, nie przywodzi nam na myśl 675. art. Katechizmu Kościoła Katolickiego: „Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię, odsłoni tajemnicę bezbożności pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele”.

 

Na świecie w ogóle, jak również w krajach chrześcijańskich mamy do czynienia z otwartą rebelią przeciwko Prawu, które Bóg zapisał w ludzkich sercach i w samej naturze – ocenił kard. Burke. Dodał, że te błędne poglądy przeniknęły także do Kościoła Katolickiego i wydaje się, iż „sam Kościół nie wie, jak odpowiedzieć na tę sytuację”.

 

Namawiam wszystkich do uważnego przeczytania artykułu 675 KKK, aby zainspirował Was do jeszcze bardziej gorliwego życia w pełni w wiary katolickiej na okoliczności wszechobecnej apostazji – dodał hierarcha.

 

Kard. Burke odniósł się również do pogłębiającego się kryzysu w Kościele, jaki spowodowały m.in. interpretacje adhortacji  Amoris laetitia. Hierarcha wraz z trzema innymi kardynałami – Walterem Brandmüllerem, Carlem Caffarą oraz Joachimem Meisnerem skierował do Ojca Świętego pismo z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości wynikających wprost z papieskiego dokumentu. – Dubia stawiają pytanie: jak to możliwe, co wydaje się sugerować Amoris laetitia, że w niektórych przypadkach osoby, które żyją w nieuporządkowanych związkach małżeńskich mogą przyjmować sakramenty? Czy wciąż Kościół uważa, że są uczynki same w sobie złe? Innymi słowy: czy osoba, która je popełnia jest wyłączona z przyjmowania sakramentów? – pytał kard. Raymond Leo Burke.

 

Musimy rozumieć, że jeśli jest możliwe, aby sakramenty przyjmowały osoby żyjące publicznie w cudzołóstwie, to musi być również możliwe przyjmowanie sakramentów przez osoby, które publicznie popełniają inne ciężkie grzechy – podkreślił amerykański hierarcha.

 

Kard. Burke pytany, co oznacza brak odpowiedzi papieża Franciszka na Dubia, odpowiedział: „Nie czytam w jego myślach, więc nie wiem, co to oznacza. Mogę jednak powiedzieć, że wydaje się właściwe i rozsądne, aby wierni, a także księża i kardynałowie, którzy mają poważne pytania o ten dokument, otrzymali odpowiedź”.

 

To po prostu niemożliwe, żeby z jednej strony mówić, że życie jak w małżeństwie z kimś, kto nie jest twoim małżonkiem jest zawsze i wszędzie moralnie niewłaściwe, a jednak ktoś wyjątkowo może otrzymać sakramenty. Jeżeli wprowadza się taką praktykę, to zaprzecza to prawdziwości wiary. To jest fundamentalna zasada logiki. Nie można w tym samym czasie czegoś przestrzegać i nie przestrzegać. Co się stanie, jeśli będzie się ludziom mówić, że w niektórych „wyjątkowych” wypadkach można przyjmować sakramenty? Bardzo prędko stanie się to powszechną praktyką, co widać za zachodnią granicą Polski  – podkreślił hierarcha.

 

Źródło: TVP 1

TK


DATA: 2018-06-12 15:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

miały przyjść ZGORSZENIA a więc przyszły!
ponad 1 rok temu / ks.Szatanek
 
@jw "Nie wiem czy przebiję się przez cenzurę :-), ale nie udawajmy ciągle, że problem rozpoczął się 5 lat temu. "Niemieckie" pomysły, "ekumenizmy", zmiany w nauce o rodzinie, dni islamu, judaizmu, wizyty w synagogach nie wzięły się wczoraj. Ci ludzie nie wzięli się znikąd na wysokich stanowiskach, ktoś podejmował decyzje, ktoś powoływał na stanowiska, ktoś sprzeciwiał się naukom wcześniejszych papieży i Kościoła, ktoś fascynował się prądami filozoficznymi odrzuconymi przez Kościół." BARDZO dobra uwaga. Niestety, miliony katolików, zwłaszcza w Polsce, zafascynowała postać papieża Jana Pawła II. Nie chcą zrozumieć lub nie potrafią zrozumieć, w czym rzecz. Katolicy w Polsce widzą tylko "kremókowy" obraz tego pontyfikatu. Przecież komu z nich, przyszłoby do głowy, żeby się zapoznać np. z tajną instrukcją Alta Vendita ? A NAWET, GDYBY się z nią zapoznali, to niejednokrotnie BRAK IM ODWAGI, żeby spojrzeć prawdzie w oczy.
ponad 1 rok temu / here & there
 
Dwie wypowiedzi (audycja radiowa Radio-France, luty 1979 r.) Michela Baroina, byłego wielkiego mistrza Wielkiego Wschodu Francji (odłam masonerii francuskiej): cyt."Człowiek jest punktem wyjścia każdej rzeczy i każdego poznania, swym własnym źródłem i swą własną miarą. Tylko on sam może dziś powiedzieć, co dla człowieka dobre." oraz cyt."Nie wolno nam zapominać, że masoneria jest od początku wrogiem wszelkiego absolutu i głosi, że prawda nigdy nie jest ustalona ra zna zawsze;że ani na niebie, ani na ziemi nie istnieje coś tak absolutnie pewnego, by warto było temu niestrudzenie służyć (...). Wszystko jest względne, każdy cel jest przejściowy, każda władza może byc podważona." Z kolei, Richard Dupuy, były wielki mistrz Wielkiej Loży, swtierdził cyt."Masońska metoda, to nieustanne kwestionowanie tego, co zostało ustalona ponad wszelką wątpliwość.. [...]". z: Arnaud de Lassus, "Masoneria", Fundacja Pomocy Antyk, "Wydawnictwo Antyk - Marcin Dybowski" 2008
ponad 1 rok temu / here & there
 
Fragment wypowiedzi George'a Marcou, wielkiego mistrza Wielkiej Loży, zacytowanej przez J. Ploncarda d'Assac w "Lettres politiques": "Mason (...) jest powołany do uniwersalizmu (...). To do was, masonów roku 1983, należy najpierw zdefiniowanie, a potem skonstruowanie tego uniwersalnego człowieka (...). Do tego konieczne jest bycie wolnym, bycie człowiekiem. A bycie człowiekiem, to nie posiadanie pewników (...). Wczorajsza prawda jest martwa, zaś prawdę jutra trzeba dopiero zbudować. " z: Arnaud de Lassus, "Masoneria", Fundacja Pomocy Antyk, "Wydawnictwo Antyk - Marcin Dybowski" 2008
ponad 1 rok temu / here & there
 
"Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele?." Cóż... Kard. Burke wie, co mówi. Niestety, takich hierarchów jest chyba niewielu. Teraz przytoczę pewne wypowiedzi kilku masonów (wolnomularzy). Na początek, wypowiedź wysoko postawionego wolnomularza (masona), Yves'a Marsaudona, o ekumeniźmie, który pojawił się podczas Soboru Watykańskiego II: "Katolicy, a szczególnie konserwatyści, nie mogą zapominać o tym, że wszystkie drogi prowadzą do Boga. Będą też musieli uznać, iż ta odważna idea swobodnego myślenia, którą rzeczywiście możemy nazwać rewolucją, wypływająca z naszych masońskich lóż, rozprzestrzeniła się wspaniale pod Piotrowymi sklepieniami." z: Abp Marcel Lefebvre, "List do zagubionych katolików", przełożył Adam Juchniewicz, Wydawnictwo "Te Deum", Warszawa 2006
ponad 1 rok temu / here & there
 
Dziękujmy Bogu, że mamy jeszcze takich kardynałów.
ponad 1 rok temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.