DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Kard. Burke: dokument przygotowawczy do synodu amazońskiego przejawem apostazji

Kard. Burke: dokument przygotowawczy do synodu amazońskiego przejawem apostazji
MAXPPP / FORUM

Kardynał Leo Raymond Burke powiedział we wtorek, że dokument przygotowawczy do synodu amazońskiego jest przejawem apostazji. Mocne słowa byłego prefekta Sygnatury Apostolskiej to kolejny niezwykle mocny głos przed zaplanowanym na październik synodem.

 

Kardynał Burke wyraził swe przekonanie podczas wtorkowego wywiadu dla Patricka Coffina opublikowanego na YouTube. Jednocześnie podkreślił, że z racji swego apostatycznego charakteru dokument roboczy nie może stać się oficjalnym nauczaniem Kościoła. Wyraził nadzieję, że Bóg nie dopuści do tego.

 

W tym samym wywiadzie, lecz omawiając inne kwestie, kardynał Burke zwrócił uwagę na różnicę między herezją i apostazją. Ta pierwsza stanowi zaprzeczenie konkretnej prawdzie katolickiej. Druga zaś jest całkowitym wyparciem się Chrystusa i wszystkich prawd wiary.

 

Z kolei kardynał Walter Brandmüller pod koniec czerwca określił dokument roboczy mianem heretyckiego i będącego przejawem apostazji od Objawienia Bożego. Wezwał katolicką hierarchię do jego stanowczego odrzucenia.

 

Błędy w dokumencie roboczym skrytykował też były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Müller w swym dokumencie opublikowanym 16 czerwca. Podkreślił, że ludzie powinni wrócić do objawienia Chrystusowego, zamiast sakralizować kosmos i ekologię.

 

Synod biskupów regionu amazońskiego odbędzie się w październiku w Rzymie. Oficjalnym celem jest wypracowanie rozwiązań ewangelizacyjnych dla mieszkańców tego regionu. Pojawiają się jednak obawy, że dojdzie tam do prób wpisania radykalnego ekologizmu w nauczanie Kościoła, a także podważenia katolickiej koncepcji kapłaństwa, w tym odejścia od celibatu.

 

W trudnych czasach kryzysu dotykającego wielu ludzi Kościoła pamiętajmy, że tego typu trudności miały miejsce już wcześniej. Wystarczy wspomnieć kryzys ariański czy schizmę zachodnią. Za każdym razem jednak Kościół święty wychodził z nich obronną ręką. Wszak zgodnie z obietnicą Chrystusa Pana, bramy piekielne go „nie przemogą”.


Źródła: lifesitenews.com / catholicnewsagency.com / youtube.com / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-08-14 10:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dopóki nie będzie poświęcenia Rosji Maryi schizma będzie sie rozszerzać
ponad 1 rok temu / zxdfvz
 
Czy to oznacza że grozi nam schizma? Jeśli tradycjonaliści będą konsekwentni nie widzę innej możliwości. Czy wtedy mamy dochować wierności Rzymowi? Tylko co jeśli to tym razem Rzym sprzeniewierza się nauce Jezusa i Kościoła Świętego?
ponad 1 rok temu / Wernyhora
 
Widać to gołym okiem, że kościół dostał się w łapy szatana i jego uczniów. Tak zresztą miało się stać wg. Objawienia św. Jana. No cóż...nie dajmy się zwieść.
ponad 1 rok temu / Papaj
 
Zacieranie różnic między sacrum a profanum. Wymieszanie z poplataniem jak w folozofii wschodu.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Konkretnie, czy wiadomo KTO przygotował ten dokument przygotowawczy do synodu amazońskiego ?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
No i patrzcie wszyscy wypatrują jakiś zewnętrznych znaków, jakiś Lutrów, czy nawet Natanków, którzy założą oddzielny Kościół, aby nazwać ich apostatami a tu klops, Apostaci zabetonowani w środku Kościoła, a więc można być apostatą będąc na wysokich urzędach w Kościele.
ponad 1 rok temu / axe
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.