DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tak większość rewolucji zaczęła się na Zachodzie. Wystarczy dać przykład Rewolucji Francuskiej. Komunistyczna się na niej wzorowala. Ale ci na wschodzie są świadomi różnych krzywd i to chęć zrewanzowania prowadzi ich do podboju zachodu. Dlatego zagrożenie cały czas stamtąd płynie. Z drugiej strony zachód też jest świadomy gdzie się to zaczynało stąd poczucie niejako że powinni być gora że wschód powinien być uległy zachodowi itd. I tak jak mieliśmy kierunek po wojnie na wschód gdzie wiadomo było czego oczekiwać po manifestach komunistycznych tak potem ten kierunek zmienił się na zachód który nie wyrzeka się przecież rewolucji i też wiadomo czego oczekiwać m.in po manifescie z Ventotene. Dziś jakby te rewolucje się wzajemnie przenikają.
7 miesięcy temu / Tak tylko
 
Poświęcenie Rosji, wręcz całkowicie oddanie Sercu NMP - jest możliwe że jedynym,ostatnim sposobem Uratowania Chrześcijaństwa istniejącego w formie legalnej jawnej praktyki wiary. Zło m.inn. materializmu pochodzi z Niemiec, Włoch, W Brytanii a ostatnio największymi sługami tego są ateistyczne, antychrześcijańskie Stany Zjednoczone AP. Niestety, od ok 100 lat; co może pogubiony Tramp? A informacja - prośba Jezusa do Leona XIII w 1884 ? - czy została zrozumiana w Kościele? To tzw. Zachód uległ ojcu kłamstwa; Zachód doprowadził do wszelkich kataklizm ów przez ostatnie kilkset lat. I kto zwodzi ludzi obłąkanym i ideami nadal? Nawet Chiny tego nie robią! One i Rosja są głównie ofiarami obłędu i przemocy z zachodu. Kościół musi roz poznać prawdę i ją głosić. Czy dopiero Kamienie będą musiały wołać? Wtedy biada .....
7 miesięcy temu / NieDoRzecznik
 
Prawdę mówiąc to ja tej roli Rosji nie rozumiem, a nikt tego nigdzie jakoś sensownie nie wytłumaczył. Wściekły komunizm ma swoje korzenie na Zachodzie i stamtąd został Rosji narzucony. Owszem, przez długi czas rosyjski aparat państwowy był wykorzystywany jako wsparcie i rozsadnik tego diabelstwa, ale dzisiaj ten rozsadnik jest już chyba zupełnie gdzie indziej?
7 miesięcy temu / abc
 
Kardynał Burke wskazuje według mnie właściwy kierunek. Bo jest jakaś reguła że ludzie stopniowo i nieustannie odchodzą od Boga i spotykają ich równie regularnie kłopoty w sensie kryzysów które można inaczej nazywać karami. Mamy jakby taką drogę rewolucji od kryzysu do kryzysu które jednak są coraz gorsze. To jest właśnie tak jak w Starym Testamencie jak Lud Wybrany odchodził od Boga był karany.Dzisiaj tym ludem wybranym są już wszyscy i mamy podobne sytuacje. Jak trwoga to do Boga a jak tylko jest lepiej to wiara zaraz słabnie.
8 miesięcy temu / +
 
@Gość Nieużywanie rozumu, poddawanie się przemocy władzy państwowej lub panice, przez tę władzę organizowanej jest karą, którą społeczeństwo samo sobie wymierza. Wymierza dlatego, że człowiek odrzuca rozum dany mu przez Boga. Dlatego się mówi, że kogo Pan Bóg chce pokarać, to odbiera mu rozum. Choć naprawdę człowiek sam sobie rozum odbiera.
8 miesięcy temu / Ryś
 
Czyli mam rozumieć, że franciszkański duchowny, który powiedział na kazaniu, że koronawirus to nie jest kara Boża, wykazał się myśleniem ateistycznym, a nie chrześcijańskim?
8 miesięcy temu / Gość
 
Zło ateistycznego materializmu ma swoje korzenie w filozofii obywateli niemieckich Marksa i Engelsa, i w polityce Wielkiej Brytanii, która tym filozofom udzieliła schronienia. Frakcja radykalna bolszewików wyodrębniła się z Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji SDPRR na II zjeździe partii w Brukseli i Londynie w roku 1903.
8 miesięcy temu / Ryś
 
W całości się zgadzam z Biskupem
8 miesięcy temu / M
 
Czym jest/ staje się tolerowane, czy świadome i coraz bardziej powszechne przyjmowanie Komunii Św. przez osoby dorosłe nie będące w stanie łaski uświęcającej?
8 miesięcy temu / Zbi-gniew
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.