DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Kard. Brandmüller: „droga synodalna” w Niemczech może oznaczać katastrofę

Kard. Brandmüller: „droga synodalna” w Niemczech może oznaczać katastrofę

Jeden z dwóch żyjących autorów dubiów nie kryje swoich wątpliwości co do wstąpienia niemieckiego episkopatu na drogę synodalną. Zdaniem kard. Brandmüllera „nikt nie wie, gdzie ta droga zaprowadzi Kościół w Niemczech”, a słuchając części tamtejszych biskupów dochodzi do przekonania, że być może „ku katastrofie”.

 

Kardynał Brandmüller ma poważne wątpliwości w kwestii słuszności obrania drogi synodalnej przez niemiecki Kościół. „Po pierwsze nikt nie wie w jaki sposób iść tą drogą, a po drugie – dokąd ona nas w ogóle zaprowadzi (…) jeżeli ktoś bierze pod uwagę stanowiska niektórych biskupów, może równie dobrze powiedzieć, że ta droga synodalna wiedzie ku katastrofie” – przekonuje na łamach Die Tagespost.      

 

Zdaniem kardynała, wejście na drogę synodalną jawi się jeszcze bardziej niebezpiecznie w kontekście głębokiego kryzysu jaki przeżywa Kościół za naszą zachodnią granicą. W samym 2018 roku, aż 216 tys. osób opuściło szeregi Kościoła katolickiego w Niemczech. „To szczególnie alarmujące symptomy kondycji duchowej niemieckiego Kościoła” – zaznacza.

 

Ale – jak sam podkreśla – nie powinniśmy być zaskoczeni takimi liczbami. „W Ewangelii św. Mateusza Jezus zaznacza, że miłość wielu osłabnie i wielu fałszywych proroków powstanie by wielu zwieść na manowce”. Jednak prawdziwy Kościół Chrystusowy, to nie jedynie „świątobliwa organizacja” będąca „podatna na zmiany”, ale podążajaca z przekonaniem i pewnością, że jej misja pochodzi od Chrystusa.

 

 

Esencją prawdziwego Kościoła zdaniem kapłana jest przekazanie depozytu wiary od czasów Apostołów do powtórnego przyjścia Chrystusa, a nie „postępująca ewolucja, podczas której ta esencja podlega zmianie”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

    

 


DATA: 2019-07-30 09:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z całym szacunkiem dla Jego Eminencji, ale nie MOŻE, tylko z pewnością BĘDZIE.
6 miesięcy temu / Karol
 
Dlatego walczmy o prawdziwy Kościół w Polsce bo polegniemy jak Niemcy.
6 miesięcy temu / Robert
 
Jaką katastrofą można jeszcze obdarować taką Sodomę po wizycie Aniołów? W Niemczech ta tzw. katastrofa jest już w stadium końcowym, wymierania ostatnich Katolików w małych gettach działających jeszcze parafii. Tylko w jednej diecezji zlikwidowano ok. 80% parafii. A gdyby jeszcze ktoś posłuchał tych jeszcze Katolików, w co oni tak naprawdę wierzą, to sam Kardynał zacząłby mówić cos zupełnie . . . innego!
6 miesięcy temu / Andrzej BR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.