DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Kard. Brandmüller: Biskupi z Niemiec krytykują poprzedników, a co sami robią dzisiaj?

Kard. Brandmüller: Biskupi z Niemiec krytykują poprzedników, a co sami robią dzisiaj?

Kard. Walter Brandmüller zarzucił niemieckim biskupom hipokryzję. W opublikowanym na początku maja liście potępili oni swoich poprzedników za milczenie w obliczu zbrodni reżimu hitlerowskiego. Dziś oni sami milczą w obliczu krwawej cywilizacji śmierci.

 

W tekście opublikowanym na łamach katolickiego dziennika „Die Tagespost” kard. Walter Brandmüller krytycznie ocenił list, jaki Konferencja Episkopatu Niemiec ogłosiła w związku z 75. rocznicą zakończenia II wojny światowej.

 

Biskupi potępili milczenie swoich poprzedników wobec zbrodni nazistowskiego reżimu, stwierdzając, że Kościół katolicki był w Niemczech w okresie III Rzeszy elementem tamtego systemu.

 

Kard. Brandmüller uważa, że te przeprosiny są nie na miejscu, bo proces pojednania między hierarchami Niemiec a ofiarami II wojny światowej już się dokonał, na przykład w postaci wymiany listów między biskupami ponad 50 lat temu. Purpurat przywołał też wystąpienie św. Jana Pawła II z 12 marca 2000 roku, w którym przeprosił za wszystkie grzechy popełnione w minionym tysiącleciu przez ludzi Kościoła. Jak przypomniał, tamto wystąpienie było szeroko krytykowane, a wielu wskazywało, że nie można przepraszać za cudze grzechy.

 

Kardynał zwrócił jednak przede wszystkim uwagę na to, że także kolejne pokolenia będą wydawać osąd o współczesnym Kościele katolickim. W jego ocenie powodów do krytyki będzie naprawdę wiele.

Brandmüller wskazał, że już w 1968 roku niemieccy biskupi odwrócili się od papieża Pawła VI po publikacji encykliki Humanae vitae; wydali wówczas głośną Deklarację z Königstein, w której powierzyli wiernym decyzję o stosowaniu bądź nie sztucznej antykoncepcji. Później w Niemczech odrzucono encyklikę Veritatis splendor Jana Pawła II, która potępiła etykę sytuacyjną i pouczyła o istnieniu czynów złych samych w sobie.

 

Panuje też wielkie milczenie, wskazuje purpurat, gdy idzie o aborcję; nikt nie protestuje też przeciwko ideologii gender i legalizacji homoseksualnych małżeństw.

 

Dziwi zatem, uznał Brandmüller, że niemieccy biskupi rzucają kamieniami w swoich poprzedników, choć sami zachowują się w opisany wyżej sposób.

 

Źródło: lifesitenews.com

 

Pach


DATA: 2020-05-14 19:51
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No właśnie. Co za nieporozumienie. Krytykują poprzedników a są częścią kolejnych rewolucji.
8 miesięcy temu / ob
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.