DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Kard. Bechara Rai o sytuacji w Syrii: kluczową rolę odgrywają międzynarodowe interesy

Kard. Bechara Rai o sytuacji w Syrii: kluczową rolę odgrywają międzynarodowe interesy
Kard. Bechara Rai, fot. REUTERS/Tony Gentile

Maronicki Patriarcha Antiochii kard. Bechara Rai powiedział, że wojna w Syrii nadal trwa ze względu na międzynarodowe interesy, które uniemożliwiają jej zakończenie. Jego zdaniem żadna ze stron nie dąży do zakończenia konfliktu. W mocnych słowach ocenił również ONZ, które dla hierarchy „straciło sens dalszego istnienia”.

 

„To co się dzieje obecnie na Bliskim Wschodzie dobitnie pokazuje, że Organizacja Narodów Zjednoczonych straciła swą rację bytu, a co za tym idzie sensowność dalszego istnienia” – mówi w mocnych słowach kard. Bechara Rai. Jego zdaniem ONZ stała się narzędziem w rękach wielkich mocarstw przykrywających jej decyzjami swe brudne interesy.

 

„Cały czas odwołujemy się do sumień polityków i apelujemy o polityczne i dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu. Powtarzamy, że nie zgadzamy się z tym, co się dzieje w Syrii. Będziemy to mówić, nawet jeśli nie chcą nas słuchać” - podkreśla kard. Bechara Rai. Zauważa przy okazji, że niekończący się dramat Bliskiego Wschodu pokazuje, iż w końcu należy położyć kres cierpieniu milionów niewinnych ludzi.

 

„Niestety żadne z wielkich światowych potęg i ich popleczników nie mówi o pokoju. (…) Tu nie chodzi o przeprowadzenie demokratycznych reform w Syrii. By do nich doszło, nie trzeba przecież wyniszczać całego kraju. By zmienić prezydenta, nie potrzeba rujnować Syrii i zmuszać do ucieczki 7 mln jej mieszkańców. Niestety sumienie świata umarło” – mówi hierarcha. „To wszystko, co dzieje się na naszych oczach, to tylko i wyłącznie międzynarodowe interesy” – dodaje.

 

Maronicki patriarcha wskazuje na bałamutność tłumaczeń, jakoby obecna wojna miała na celu zaprowadzenie demokracji w Syrii. Przypomina, że już wcześniej tę samą wymówkę zastosowano w Iraku. „Jeśli światowe potęgi chcą demokracji, to najpierw same muszą zacząć ją wprowadzać w życie. Jeśli chcą wiedzieć, jaki los czeka al-Assada powinny wysłuchać Syryjczyków i zobaczyć czego oni sami chcą” – podkreśla kard. Rai.

 

 

Źródło: KAI, Vatican News

WMa

 

 


DATA: 2018-04-18 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobra wypowiedź kardynała.
ponad 1 rok temu / ola
 
Wojna w Syrii, teraz atak na Syrie , wszystko jest czescia planu, ktory USA prowadzi od lat-Uzyskanie hegemonii na swiecie i wprowadzenie rzadu swiatowego pod przywodctwem Ameryki. Rosja nie pasuje do tego planu, stad te wszystkie prowokacje. Putin jak narazie jest opanowany, oby nie dal sie sprowokowac
ponad 1 rok temu / Kasia
 
Wojny są tylko jedną z metod wprowadzania zrównoważonego rozwoju czyli zmniejszenia liczby ludzi na ziemi. Watykan to coś popiera. Skąd więc to nagle oburzenie KAI? Może biskupi polscy powinni jednak potępic zrównoważony rozwój i to publicznie? Tak głośno, żeby Morawiecki przestał się na niego powoływać, przestał go realizować i żeby ta chora teoria została w Polsce uznana jako nieludzka i satanistyczna.
ponad 1 rok temu / Fil
 
Już wiele lar temu nie można było wjechać do Syrii kto miał pieczęć z pobytu w Izraelu w paszporcie. Organizacja Narodów Zjednoczonych straciła swą rację bytu i to już dawno, co robi w imieniu Palestyńczyków czy oskarżanej Polski?. Kto chce zrobić w i na Syrii wielkie interesy? W czyim imieniu USA podarła atak na Syrię, w tym samym co w sprawie odszkodowań za "holokaust"od biednej Polski? Czy sprawiedliwie?
ponad 1 rok temu / Gola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59605"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.