DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Kard. Baldisseri: nie usuniemy frazy „młodzież LGBT” z synodalnego dokumentu roboczego

Kard. Baldisseri: nie usuniemy frazy „młodzież LGBT” z synodalnego dokumentu roboczego
fot You Tube/ Vatican News - Italiano

Kardynał Lorenzo Baldisseri, odpowiedzialny za organizację Synodu Młodych podkreślił, że nie widzi konieczności usunięcia frazy „młodzież LGBT” z roboczego tekstu instrumentum laboris zaprezentowanego 19 czerwca  2018 r.

 

Kardynał zaznaczał wtedy, że fraza „młodzież LGBT” jest cytatem wziętym z internetowych ankiet zawierających postulaty młodzieży odbywającej spotkanie z papieżem i organizatorami synodu w marcu 2018 r.

 

- Zaprezentowali nam postulaty, które my zacytowaliśmy. To odpowiedź na wszystkie zarzuty – oznajmił Baldisseri zapytany na konferencji prasowej zapytany o tę kwestię przez reportera portalu „LifeSiteNews”. W końcowym dokumencie podsumowującym presynodalne spotkanie z młodzieżą fraza „młodzież LGBT” ostatecznie się nie znalazła.

 

Następnie kard. Baldisseri’ego zapytano, czy nie usunie kontrowersyjnej frazy z instrumentum laboris aby w jakiś sposób nie znalazła się ostatecznie w końcowym dokumencie zbliżającego się synodu, a tym samym nie stała się oficjalną częścią Magisterium.

 

- Słuchajcie, nie mam zamiaru nic usuwać. Ojcowie Synodu będą przyglądać się tekstom punkt po punkcie i żadne słowo nie zostanie pominięte - odpowiedział.

 

W czerwcu po raz pierwszy w oficjalnym watykańskim dokumencie znalazła się fraza „młodzież LGBT”, co stało się przedmiotem kontrowersji na całym świecie. Instrumentum labris będzie stanowić podstawę do prac nad finalnym dokumentem Synodu, który zostanie włączony do oficjalnego nauczania Magisterium Kościoła.

 

„Niektórzy młodzi ludzie LGBT, poprzez swój wkład w pracę Sekretariatu Synodu, chcą skorzystać z większej bliskości i doświadczyć większej troski ze strony Kościoła, podczas gdy niektóre konferencje biskupów kwestionują, co proponować młodym ludziom, którzy (...) decydują się tworzyć pary homoseksualne i chcą przede wszystkim pozostać blisko Kościoła” – mogliśmy przeczytać na kartach angielskiego tłumaczenia dokumentu roboczego.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 


DATA: 2018-10-02 11:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Koniec czasów jest bliski. Módlmy się abyśmy w czasach ostatecznych prześladowań pozostali wierni Prawdzie.
ponad 1 rok temu / Amen
 
Kto upowszechnia publicznie zycie homoseksualistow razem, to znaczy pary homoseksualne, tzw. pary LGBT, ten bez dwoch zdan rozpowszechnia kulture homoseksualna, sieje publicznie styl zycia homoseksualistow! To jest wielkie zgorszenie i grzech bowiem czyny homoseksualne wolaja o pomste do nieba! Kto zacheca do takiego homoseksualnego stylu zycia, de facto oddaje czesc szatanowi nawet jesli publicznie przeczy temu! Ojcowie soborowi Kosciola katolickiego nie moga czcic szatana! To jest jakies wariactwo! Nie mozna rozpowszechniac grzesznego stylu zycia, a tym bardziej nie moga tego robic Ojcowie Synodu Kosciola katolickiego, czy papiez Franciszek ! Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Piekło czeka.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Mój poprzedni wpis się nie ukazał, bo nazwałem rzeczy po imieniu. Jak bowiem nazwać błędy doktrynalne głoszone przez duchownych z najwyższej półki? Ten kardynał głosi wprost błędy sprzeciwiające się nauczaniu św. Pawła. Kiedyś takie poglądy nazywano herezją. A dziś wszyscy się tego słowa boją używać, jak diabeł święconej wody.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Chcieć to móc, więc zbawcie się sami według swojego programu!!! Dlaczego uparcie chcecie Boga zmusić do "reform" czyli do przyznania się do pomyłki!? Jak Stwórca mógł się pomylić w pierwszej swojej decyzji, kiedy po Adamie stworzył Ewę?! - achhh to legenda, hagada, mit!!! Darwin stworzył teorię, która ma w sobie tyle mitów, że wzbudza tylko uśmiech politowania! Problem pyszałków, to prosta mistyfikatoryka, że Stwórca ma jakiś przedziwny obowiązek - słuchać stworzenia???! Bacz byś nie zbłądził Ty, który żądasz zbawienia, nie bacząc na tego, który je nam OFIAROWAŁ-jak można dawcę zmuszać do zmiany swej ofiary?!- dał nam coś czego nie mieliśmy, ani nawet przypuszczać nie umieliśmy! - a tu przychodzą szubrawce, by nam wmawiać "MIŁOSIERDZIE" bez skruchy!?Równie dobrze możecie iść do central LOTTO i żądać wypłaty, choć nigdy nie zagraliście! Powodzenia, tutaj mogę nawet Wam "miłosierdzie "ofiarować, nic nie kosztuje, ale i nic nie wzbudzi nadziei, a co dopiero zbawienia!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Problem w ty ze mlodzi CHCA!
ponad 1 rok temu / mlodzi CHCA!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.