DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Kard. Angelo Becciu: można być gejem i wieść życie dobrego księdza

Kard. Angelo Becciu: można być gejem i wieść życie dobrego księdza
fot. Stefano Costantino / MEGA TheMegaAgency.com /FORUM

Można być gejem i wieść życie dobrego księdza; ważne jest to, by przestrzegać ślubów czystości, bo to jest prawdziwy wybór – powiedział w niedzielę prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu.

 

Być gejem to nie grzech, ale bardziej niż o aprobatę dla świata gejów chodzi o szacunek – podkreślił jeden z najważniejszych watykańskich hierarchów na Festiwalu Idei w Bolonii, zorganizowanym przez dziennik „La Repubblica”.

 

Kardynał Angelo Becciu podkreślił również, że nie można mylić homoseksualizmu z pedofilią. – Nadużycia seksualne to tsunami, które przydarzyło się Kościołowi na całym świecie, to plaga, która dotknęła każdy kraj – mówił.

 

Hierarcha odniósł się także do lutowego szczytu w Watykanie na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich. – Postanowiliśmy wtedy, że będziemy bardziej surowi w ocenie kandydatów do kapłaństwa – powiedział. – Musimy martwić się o ofiary, przede wszystkim i nade wszystko. One przeżyły dramat, coś najgorszego, co może się wydarzyć – dodał.

 

Przypomnijmy, że w roku 2005 papież Benedykt XVI zakazał przyjmować homoseksualistów do seminariów. W 2016 roku ten zakaz powtórzył papież Franciszek.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła [PEŁNY TEKST PO POLSKU]


DATA: 2019-06-10 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stawiajmy wyższe wymagania księżom, mają przecież nas poprowadzić do zbawienia. Homoseksualizm jest zboczeniem, więc nie ma dla takich osób miejsca w seminariach, i tu się zgadzam zarówno w Benedyktem XVI jak i z Papieżem Franciszkiem.
4 miesiące temu / MX
 
Pedofilia i homoseksualizm jest na tej samej równi bo jedno i drugie jest zboczeniem
4 miesiące temu / Janusz
 
Nie znam pełny tekst Kard. Becciu, ale z wyżej cytowanych słów można się zgodzić z jego opinią JEŻELI: 1- "gej" równa się z "homoseksualistą"; a to komentarz "LW" wyjaśnia że jest nieprawdopodobnie; 2- Homoseksualizm jest stan stały, nieodwracalny i nieuleczalny organizmu człowieka np. jak choroba genetyczna a NA TAKIE STWIERDZENIE mogę stanowczo potwierdzić jako stary lekarz znający parę języków, że ABSOLUTNIE NIE MA NA ŚWIECIE ŻADNYCH DOWODÓW NAUKOWYCH.
4 miesiące temu / SZEWC
 
Serio? Skoro żyje w czystości to nie ma znaczenia jakie ma preferencje. W sumie, jeżeli ktoś ma skłonności homoseksualne to powinien według mnie ślubować czystość i żyć w celibacie, a nie paradować na marszach sodomii i siać zgorszenie.
4 miesiące temu / Przemek
 
o tym pisze w poście "to proste"
4 miesiące temu / li do Iw
 
Można co najwyżej być homoseksualistą i wieść życie dobrego katolika i to tylko wtedy, gdy postanawia się wieść życie wstrzemięźliwe. Gej to aktywista ideologiczny, który walczy o "prawa" do uprawiania swojego zboczenia, domagający się akceptacji, a wręcz afirmacji takich zachowań. Ktoś kto jest gejem nie może nie tylko być kapłanem, ale nawet nie może być katolikiem, bo odrzuca nauczanie Kościoła odnośnie sodomii, a zatem sam się z Kościoła wyklucza.
4 miesiące temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.