DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Kard. Amato: szatan jest coraz bardziej aktywny. Objawienia fatimskie to kontra wobec zła

Kard. Amato: szatan jest coraz bardziej aktywny. Objawienia fatimskie to kontra wobec zła
Zdjęcie ilustracyjne. fot. amirhd / sxc.hu

Kardynał Angelo Amato nie ma wątpliwości: szatan atakuje dziś ze szczególną siłą. Jego dziełem są choćby prześladowania chrześcijan.

 

Prześladowania Kościoła są, według słów kardynała Angelo Amato, „niczym innym, jak tylko manifestacją zła”. Choć dzisiejsze czasy są „oświecone i odczarowane”, to właśnie teraz szatan działa jeszcze silniej, niż w przeszłości.

 

Kard. Amato jest prefektem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Na problem rosnącej aktywności szatana we współczesnym świecie zwrócił uwagę w przemówieniu wygłoszonym na otwarciu kursu na temat egzorcyzmów odbywającym się w Rzymie.

 

Włoski purpurat zauważył, że z jednej strony zakłamuje się dziś fakt istnienia diabła, a z drugiej szerzy się „bezkrytyczna otwartość na szatańskie przedsięwzięcia”. Jak dodał kardynał, objawienia Matki Bożej w Fatimie stanowią „kontrapunkt względem duchowych i cielesnych aberracji szatańskich w ostatnim stuleciu”.

 

Hierarcha wyjaśnił, że kto odrzuca Ewangelię, ten otwiera się na działanie zła.

 

W poniedziałek 8 maja rozpoczął się w Ateneum Papieskim Regina Apostolorum w Rzymie kurs pt. „Egzorcyzm i modlitwa wyzwolenia”. Brało w nim udział 240 księży i świeckich z 40 krajów całego świata. Kurs odbywał się po raz dwunasty, a zakończył się w sobotę, 13 maja.

 


Źródło: katholisch.de

Pach
 


DATA: 2017-05-16 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Faryzejstwem jest nie słuszne wytykanie hipokryzji rządzących, lecz oszczerczy zarzut pseudo-katolicyzmu skierowany do wszystkich wyborców obecnie rządzących. Zarzut ów ma to samo źródło co pogarda faryzeusza do celnika z przypowieści Łk18,9-14. Zresztą jak widać w tutejszej wypowiedzi, pogarda ta osiąga wyższy stopień niż w przypowieści, gdyż faryzeusz z przypowieści nie nazywał celnika "psem". I dlaczegóż to celnik nie może upomnieć faryzeusza? Czy tylko faryzeuszom przysługuje prawo do oceny i upominania bliźnich, czyli w waszym języku: psów? Ach no tak, przecież to takie faryzejskie właśnie...
ponad 3 lata temu / do Stefan
 
Panie Stefanie. Tego "mądralę" proszę ignorować - omijać wzrokiem jego komentarze.Każdy portal ma takiego dyżurnego komentatora. Psy szczekają karawana jedzie dalej.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Jakie to znowu czasy "oświecone" gdy wszędzie panoszy się lewacko-genderowa ciemnota?
ponad 3 lata temu / abc
 
@"do Leaf427". Komentarz cokolwiek faryzejski właśnie. Leaf427 SŁUSZNIE wytyka hipokryzję rządzących, tymczasem jakiś "mądrala" beszta go za faryzejstwo. Czy zatem z powodu naszych grzechów i słabości mamy się nie domagać od innych życia ewangelicznego? Nie upominać braci? Można by też zapytać, kimże ów "mądrala" jest, żeby oceniać z kolei "Leaf427"? Niech "mądrala" powstrzyma swoje oceny, żeby nie być sądzonym według swojej miary. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Jak to dobrze że Pan/Pani jest wzorcem prawdziwego katolika, który nie jest jak ci pseudo-katolicy: zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo celnicy.
ponad 3 lata temu / do Leaf427
 
Kosmaty czasu ma już mało.Iluż z naszych umiłowanych przywódców to jego świadome / nieświadome sługi? Po owocach ich poznajemy - uwalenie ustawy antyaborcyjnej to był papierek lakmusowy naszych polityków. Wszystko robili aby ofiara Lewiatanowi wciąż była składana w Polsce. Największy sukces Szatana w naszym niby katolickim i maryjnym kraju to tysiące mordowanych niewiniątek i przyzwalający na to pseudo-katoliccy politycy wybierani przez pseudo-katolickich wyborców.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.