DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Kard. Brandmueller obawia się, że adhortacja „Amoris laetitia” zaszkodzi Magisterium Kościoła

Kard. Brandmueller obawia się, że adhortacja „Amoris laetitia” zaszkodzi Magisterium Kościoła
fot. leonardobc / sxc.hu

Po publikacji adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” Kardynał Walter Brandmüller przestrzega przed manipulacją nauczaniem Kościoła Katolickiego. Błędne interpretacje tego dokumentu mogą podkopać wiarygodność niezbędną w realizacji misji Kościoła.

 

O swoich wątpliwościach wobec adhortacji „Amoris laetitia” kard. Walter Brandmüller mówił w rozmowie z sobotnim wydaniem niemieckiego dziennika „Bild”. Jego zdaniem ci, którzy żyją „w nieważnym powtórnym małżeństwie”, nie mogą otrzymywać dostępu do sakramentów dzięki „taktyce salami”. W tym kontekście jakiekolwiek indywidualne wyjątki są „ślepym zaułkiem”.

 

- To, co jest fundamentalnie niemożliwe ze względu na wiarę, jest [niemożliwe] także w pojedynczym przypadku – podkreślał purpurat. Nauczanie o nierozerwalności małżeństwa jest jedno i niezmienne. - Katolickie nauczanie wiary, dogmat, stanowi, że ważnie zawarte i skonsumowane małżeństwo nie może zostać rozwiązane przez żadną siłę na ziemi, także przez Kościół. Jezus mówi: Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela – tłumaczył kard. Brandmüller.

 

Zdaniem Brandmüllera każdy, kto wybiera inną drogę, odchodzi od katolickiego nauczania. Wierne trzymanie się nauki o nierozerwalności małżeństwa pozostają wyróżniającą cechą Kościoła katolickiego. A zatem „ten, kto zakłamuje prawdę wiary o nierozerwalności małżeństwa, ten opuszcza grunt katolickiego nauczania” – ocenił hierarcha.

 

Źródło: Kathpress.co.at

pach

 


DATA: 2016-04-12 16:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jurek, a co ty taki mało konserwatywny? Chcesz być wierny "niezmiennej" tradycji kościoła to może by tak wrócić do tradycji ortodoksyjnej mszy,a nie jakiejś postępowej trydenckiej, że o heretyckiej łacinie nie wspomnę. Msza w oryginale - po Grecku i Hebrajsku! I oczywiście bez organów i tylko śpiew męski(może być gregoriański). Oczywiście eucharystia dla wiernych TYLKO razem chleb przaśny+wino. No i diakoni i biskupi o nieposzlakowanej opinii, mężowie jednej żony. Jak już iść to na całość- wierność tradycji apostolskiej, a nie jakieś półśrodki typu wynalazki papieży i kapłanów z VI czy XVI wieku!!!
ponad 4 lata temu / Chrystian
 
Idąc tym tropem - to skoro żyjąc w grzechu cudzołóstwa i łamiąc VI Przykazanie można orzymać od 8 kwietnia 2016r. rozgrzeszenie w konfesjonale i Komunię Św.(w niektórych przypadkach i po rozeznaniu), to czym wobec tego jest marna prezerwatywa, kóra nikomu nie szkodzi a obojgu małżonkom nie przeszkadza? To z niej się chyba już spowiadać nie trzeba. Skoro wszystko można podważyć, nawet VI Przykazanie to hulaj dusz piekła nie ma. Dla mnie te zdania w Adhortacji to są jawne herezje. Papież nic nie pisze np. o modlitwie za małżonka, który odszedł, nie pisze, że wiele małżeństw jest do uratowania przez modlitwę.
ponad 4 lata temu / Asia
 
To kto w końcu jest papieżem?
ponad 4 lata temu / ma
 
Kolejny zgniły owoc "dzień dobry"
ponad 4 lata temu / Jacek
 
No to trzeba było na rozpoczęcie Synodu o rodzinie zgłosić wniosek o wykluczenie z obrad heretyków. A gdyby to nie przeszło, to wykonać ruch "wstańcie, chodźmy!". A zobaczywszy, czy Papież zostanie z heretykami podjąć adekwatne działania. Natomiast dziś jeszcze można zapewne rozpocząć działania na rzecz powrotu Mszy Wszechczasów (wywalić NOM) i zdelegalizowania decyzji SW2. +++ Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)...
ponad 4 lata temu / Jurek
 
co najmniej brakuje ducha zwykłej roztropności obecnemu Biskupowi Rzymu ... i to możne być chyba najlżejszy spośród wszystkich potencjalnych zarzutów co do Jego osoby w zw. z zamętem synodalnym...
ponad 4 lata temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.