DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy jeśli Papież napisze w Katechizmie "Boga nie ma" to czy katolik będzie musiał być ateistą?
ponad 1 rok temu / Michał
 
Pamietam rozmowe z para argentynskich dzienikarzy w czasie pielgrzymki Papieza Franciszka, ktorzy z entuzjazmem tokowali ze z 'papiezowaniem w dawnym stylu koniec", bo ten Papiez bedzie zupelnie inny. Nie pomylili sie na jote, widocznie go znali tak dobrze jak ci co dokonali przewrotu w Watykanie. Zadaniem katolikow jest ocalic to co jeszcze pozostalo z nauk JP II I Benedykta XVI. Przpomne, ze po roku 1978 Papiez Wojtyla byl opisany w Encyklopedii Britannica jako "revolutionary Pope", a pod konic pontyfikatu byl juz tylko konserwa-zawalidroga. Franciszek jest w mainstreamie, podobnie jak Clintonowie i cala reeszta przed Trumpem. Tak bardzo jak kocham Jezusa I jego uczniow, tak do tego Papieza trudno mi sie przekonac. To co sie dzieje w Watyanie to powolna samozaglada Chrzescianstwa by aplauzie swiatowych mediow. Przyszlosc to Islam versus fasadowa demokracja. Nie trudno przewidziec, czyje "wartosci" zwycieza. Flaga Proroka przeciwko fladze teczowcow.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Czy nn jest przeciwnikiem obecnego wykonywania kary śmierci na niewinnych nienarodzonych dzieciach, rozrywanych na części i wypalanych kwasem, czy też nn jak zwykle jest bezmyślnym hipokrytą i tkwi w nim chęć pozbawiania życia tych dzieci, których nawet zupełnie nie zna?
ponad 2 lata temu / do nn
 
Przecież żyjemy już w innych realiach świadomości życia doczesnego na Ziemi.Przecież dawniej nawet było publiczne wykonywanie wyroków śmierci, nawet rozrywaniem na części i przypiekania nie umniejszały one zbrodni dokonywanych na innych.Czy naprawdę tak jest konieczna obecnie kara śmierci.Co za tym tak tu się przychylnie ustosunkowują niektórzy powołując się na ewangelie,które przecież opisują życie ludzi żyjących dwa tysiące lat temu.Kiedy człowiek egzystował w zupełnie innych realiach prawniczych.Gdzie prawo izraelskie głosiło-oko za oko.Kościół musi dostosowywać swą doktrynę do przemian cywilizacyjnych.Obecny papież w tym duchu prowadzi swoją katechezę.Co jak widać nie podoba się różnym konserwatystom katolickim,w których sumieniach tkwi chęć pozbawiania życia innych,których nawet zupełnie nie znają.
ponad 2 lata temu / nn
 
w Watykanie odbywają się po cichu kolejne konferencje na temat -Czy i jak ujawnić wiernym istnienie obcych"
ponad 2 lata temu / do Zygmunt Jaslowski
 
Czyli 2+2=4 nie uważasz za prawdę obiektywną? A Kościół na przestrzeni dziejów nie zmienił nic z nauczania Pana Jezusa.
ponad 2 lata temu / do do Michał
 
Niestety kolejne decyzje obecnego Papieza nie dodaja powagi Kosciolowi Rzymskiemu, ani tez autorytetu. Nie dobrze sie cos dzieje tam za murami. Czas by kardynalowie rozpoznali sprawe, albo machnac reka, Papiez jest we wszystkim nieomylny. Mordercy nie maja wzgledu dla ludzkiego zycia, a na ich rosnace zezwierzecenie Watykan nie reaguje jak twarda skala lecz mowi o godnosci zycia mordercow. Za duzo zmian, za malo stalosci. Ten, ktoremu dano Stolice Piotrowa nie powinien sie bac byc twarda sedzia. "Kim ja jestem by sadzic", to nie jest odpowiedz godna nastepcy Siwtego Piotra. To jest jakas cicha rewolucja, krok po kroku, coraz nniej z dawnego Kosciola. Ciekawe co Swiety JP II by na to powiedzial. co sie stalo z Pismem Swietym? KOsciol to Pismo I tradycja, tradycji coraz mniej, Pismo dla ozdoby, Kosciola coraz mniej. Trzeba zaczac sie modlic o nowe konklawe oraz oraz o emyryture dla Franciszka. Kazdy ma prawo do slabosci i do odpoczynku.
ponad 2 lata temu / Zygmunt Jaslowski
 
Kara śmierci, to jest tzw.kara główna, jest potrzebna. Bez niej wszystkie inne kary tracą sens. Np. morderca, który odbywa karę dożywocia może w więzieniu czy na przepustkach czuć się całkowicie bezkarny, bo choćby zabił jeszcze wiele osób, to żadna inna kara, niż ta, którą odbywa, już mu nie grozi!! To jest głęboko niesprawiedliwe! Trzeba też pamiętać, że są państwa, gdzie nie istnieje nawet kara dożywocia! Np. w Norwegii najwyższy wyrok, jaki może dostać człowiek wynosi 21 lat.
ponad 2 lata temu / Kss
 
Trzeba by rozpocząć dyskusję od odpowiedzi na następujące pytanie : co lub kto jest władny dokonywać zmian w artykułach Katechizmu Kościoła katolickiego ? Jak zauważyłem, w ślad za podjętą decyzją w dniu 11 maja 2018 r., przez papieża Franciszka, ogłoszoną dopiero na początku sierpnia 2018 r. zmieniono zapisy artykułów 2266 i 2267 Katechizmu. Czy papież jest upoważniony żeby jednoosobowo dokonywać takich zmian ? Przecież za tymi artykułami stało ponad dwa tysiące lat praktyki i powagi Kościoła Powszechnego. Czy można w imię "nienaruszalnej godności człowieka" dokonywać takiej zmiany ? Przecież godność człowieka oznacza jego wolność, a wraz z nią przyjmowanie konsekwencji za swoje czyny. Jeśli kara jest skutkiem wolnego aktu człowieka, to nie narusza ona jego godności. Można pójść dalej i zapytać, czy człowiek może zrzec się swojej godności ? Czy wielokrotny morderca, ludobójca, nieżałujący za swoje czyny nie zrzekł się sam godności człowieka ? Jest to błąd papieża.
ponad 2 lata temu / Druh Ryszard
 
bo prawdy obiektywne nie istnieją; a Kościół zmieniał nauczanie na przestrzeni dziejów :)
ponad 2 lata temu / do Michał
 
@Robert Już pisałem dlaczego, ale powtórzę raz dla jasności: bo taki jest wniosek z wydarzeń zapisanych w Księdze Rodzaju. Z Biblią się nie dyskutuje, tylko się ją odczytuje.
ponad 2 lata temu / sp
 
Jako katoliczka i osoba poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi jestem przeciwniczką kary śmierci, ta kara jest tak potworna, że nie widzę w niej żadnego dobra dla nikogo i nie rozumiem, jak można ją uzasadniać i usprawiedliwiać będąc osobą wierzącą. Wyszukiwać w Piśmie Świętym i Tradycji Kościoła uzasadnienia dla kary śmierci? Czy to nie jest grzech pychy? Wiem jednak, że mogę się mylić, nieomylny jest tylko Bóg. Z tego co wiem Kościół nigdy nie zachęcał do stosowania kary śmierci przez władze państwowe, wprost przeciwnie. Być może akurat w tym przypadku papież Franciszek ma rację?
ponad 2 lata temu / Ewcia
 
Ciekawe czy teraz zostaną wycofani kapelani wojskowi z armii lub zabroni im się błogosławienia lub udzielania rozgrzeszenia żołnierzom idącym w bój , bo przecież żołnierze wykonują karę śmierci na agresorze a według nowego katechizmu takowa kara jest niedopuszczalna.
ponad 2 lata temu / Rafal
 
@sp Dlaczego nie jest dobrym rozwiązaniem? Kara śmierci nie jest mniejszym złem, nie jest niemoralna. Kolejny raz ten kretyński antropocentryzm. Co z tego, że człowiek umrze? Jego dusza jest nieśmiertelna. Jeżeli Bóg będzie chciał to takiego człowieka zbawi, jak nie będzie chciał to strąci go do piekła. Bożego prawa mamy przestrzegać dla Jego chwały, a nie dla jakichś utylitarnych ludzkich korzyści.
ponad 2 lata temu / Robert
 
Jak można mówić, że dziś jest "rosnąca świadomość godności ludzkiej" ??? Popatrzmy na fabryki aborcji na masową skalę...
ponad 2 lata temu / jak
 
Zabicie człowieka nie jest dobrym rozwiązaniem, ale czasami jedynym możliwym. To widać, jeśli prześledzi się Księgę Rodzaju. Na początku Bóg zabronił zabijać Kaina, choć ten dopuścił się zabójstwa. Później jednak, po potopie, gdy ludzkość "udowodniła" swoją kondycję moralną, kara śmierci zostaje dopuszczona przez Stwórcę, choć z pewnością nie jako chciana przez Niego samego, lecz konieczna do obrony niewinnych przez napastnikiem.
ponad 2 lata temu / sp
 
Czy kontratak wyprzedzający mieści się w tej doktrynie?
ponad 2 lata temu / Pytanie
 
Fragment o homozboczeńcach wyjaśnia wszystko. Tak na prawdę to ta zmiana nie zmienia niczego. Żadne państwo nie zmieni zdanie z tego powodu. Nie zmieni zdania też żaden katolik czy niekatolik. To jest kolejny krok neomodernizmu. Pokazać, że jednak prawdy obiektywne nie istnieją; że Kościół może zmieniać nauczanie. Sancte Pie Decime, ora pro nobis!
ponad 2 lata temu / Michał
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.