11 stycznia 2018

Kara dla TVN za relację z „ciamajdanu” anulowana. Zamiast niej… okrągły stół

(Fot. Radoslaw NAWROCKI / FORUM)

Witold Kołodziejski – przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjął decyzję o uchyleniu kary w wysokości 1,5 mln zł, jaką nałożono na TVN w związku „z relacjami, jakie pojawiały się na antenie stacji w dniach od 16 do 18 grudnia 2016 roku”.

 

Kara nałożona pierwotnie na stację TVN dotyczyła sposobu relacji z blokady Sejmu, jakiej dokonali przedstawiciele opozycji w dniach od 16 do 18 grudnia 2016 roku.  „KRRiT stwierdziła, iż Spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu” – podano w grudniu w komunikacie dotyczącym ukarania stacji wystosowanym przez KRRiT.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Propagowanie powyższych działań w programie TVN 24 polegało na zachęcaniu widzów do udziału w zgromadzeniu przed budynkiem Sejmu RP, nieinformowaniu widzów o rozwiązaniu przez Policję zgromadzenia przed Sejmem RP, jednostronnym prezentowaniu wydarzeń poprzez dobór zapraszanych do studia komentatorów i gości, fałszywym przedstawianiu wydarzeń sprzed gmachu Sejmu RP poprzez manipulowanie obrazem i brak niezwłocznego sprostowania informacji nieprawdziwych” – podkreślono w uzasadnieniu tej decyzji.

 

10 stycznia powyższe postanowienie zostało anulowane na skutek „zapoznania się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analiz i argumentów przedstawionych przez zainteresowaną stronę”. O nowej decyzji poinformował przewodniczący KRRIT – Witold Kołodziejski, który zaproponował nowe rozwiązanie polegające na stworzeniu „Okrągłego Stołu Medialnego”. Będzie to jednocześnie odpowiedź KRRiT na problem „brutalizacji życia publicznego, narastającej agresji kierowanej także przeciwko dziennikarzom, propagowania mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news”.

 

Kołodziejski zapowiedział, że w tworzeniu okrągłego stołu przy KRRiT wezmą udział środowiska dziennikarskie, naukowe oraz nadawcy radiowi i telewizyjni.

 

„Wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach” – podkreślił Kołodziejski w wydanym w tej sprawie oświadczeniu.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 126 324 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram