DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Andrzej BR Liczbę Turków podaję na świecie, tak jak Polaków. Znów brak argumentów? Smutno Ci?
1 miesiąc temu / trooper
 
Troopek-już pierwsze zdanie i rujnowanie faktów w typowym twoim stylu. Liczbę Turków podajesz ilu ich jest w Turcji, a Polaków w całym Bożym Świecie - tyle są warte te twoje fakty, o reszcie szkoda gadać, po prostu trujący bigos . . . Po prostu omijać daleko . . . Takich bredzących mamy obowiązek pokazywać palcem i napiętnować, bo rujnują najprostszy ludzki rozum.
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
@Filip S Ludzi rasy białej jest więcej w XXI wieku niż w wiekach poprzednich. Skoro w XIX wieku ludzi rasy białej było mniej to jakoś nikt nie krzyczał, że nastąpi wyginięcie. Podboje, niewolnictwo i ucisk kobiet istnieją ale nie w Europie jak napisałeś. Bo Europa oparta jest o chrześcijaństwo. Tak, są one efektem upadłej natury ludzkiej, co tym bardziej podkreśla fakt, że trzeba z tym walczyć. @Margeritta Tak to prawda. Ale zauważ, że ludzie w wieku 20-40 lat się głównie rozmnażają. A czy ktoś korzysta z możliwości rozmnażania to już temat na inną dyskusję.
1 miesiąc temu / trooper
 
Turków jest 80 mln na świecie, a Polaków 58 mln na świecie. Ludzie głosujący na: Wiosnę, SLD są Polakami jeżeli: 1mówią po polsku 2 uważają się za Polaków 3 przejawiają kulturowe zachowania Polaków nie żyje obyczajowo jak np. Żyd czy Arab to są. Ci ludzie głosują na Wiosny, SLD itp., bo uważają, że jest to dobre dla naszego kraju. W czasach komuny 90 % Polaków głosowało na PZPR i co? Nie byli Polakami? "idź się trupić gdzie indziej, gdzie cię po główce pomuskają i lizaka dadzą. " Nie przychodzę i nie potrzebuję głaskania po głowie i lizaków też. Po prostu pokazuję fakty, zamiast robić tutaj wyzwiska ad personam. Ale jak się fakty nie zgadzają to tym gorzej dla faktów.
1 miesiąc temu / trooper
 
@trooper: nie nikt nie odpowiada za "rozmnażanie". Na szczęście każdy ma wybór - mieć dzieci, a jeżeli to ile.
1 miesiąc temu / Margeritta
 
@trooper Biały człowiek też jest zagrożony wyginięciem, jeśli nie odwrócimy negatywnych trendów demograficznych to niechybnie skończymy jak dinozaury czy inne mamuty. Podboje, niewolnictwo czy ucisk istnieją i nigdy się nie skończą ze względu na upadłą naturę ludzką, po prostu nie widzisz tych problemów żyjąc w Europie.
1 miesiąc temu / Filip S
 
trooper-masz taki bigos w tzw, głowie, że nawet UE by nie nadążyła zmieścić cię jakoś, w swych ustawach. RP po II Wojnie.Św. liczyła 26 mln. Turcja podobnie. Ile dzisiaj jest Turków, wiedząc o tym, że na jednego oficjalnego w Niemczech przypada co najmniej 5-10 nielegałów. Ile z tych 34 milionów w RP, jest Polakami?! - czy ludzie wyznający ideologię takich niby partii jak wiosna, sld, i im podobne sezonowe gnioty, są Polakami?! Może z tych 34 mln. ów, tak z 10 do 15 to jeszcze prawdziwi Rodacy, rozumiejący Kulturę i Cywilizację Łacińską i uznający je za swe źródło człowieczeństwa i nauczyciela, reszta to mieszańce, dla których spełnienie najmniejszej nawet zachcianki urasta do rangi walki o życie - albo śmierć . . . Uważać ich za ludzi, przychodzi już coraz trudniej! Trooper idź się trupić gdzie indziej, gdzie cię po główce pomuskają i lizaka dadzą . . .
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
[email protected] S Ale większość młodych Polaków przed 40tką została w kraju i to młodzi Polacy przed 40tką odpowiadają głównie za rozmnażanie. Co do zagrożenia wyginięciem. Wyginięciem to są zagrożone: lwy, tygrysy, misie panda czy nosorożce, a nie Polacy, Niemcy czy Francuzi. W Polsce żyje 34 mln osób, w Niemczech 83 mln, we Francji 67 mln, a w Maroku 38 mln. Przyrost w Maroku wynosi 1,4 %, a w Polsce blisko 0 %. I co z tego, że się mnożą? Nie są u nas, są za morzem, co nas to obchodzi? Tylko jeszcze weź poprawkę na śmiertelność okołoporodową i ilość dzieci, która dożywa wieku dorosłego. Średnia długość życia podobna. Witalne kultury stosowały ucisk kobiet ale także uciskały słabsze i podbite narody. Ale ludzie zdali sobie sprawę ze zła ucisku i dlatego skończyły się podboje, niewolnictwo i uciskanie kobiet, które obecnie mogą być niezależnymi jednostkami. Stało się to możliwe na gruncie kultury chrześcijańskiej. W innych jakoś nie było takich rzeczy.
1 miesiąc temu / trooper
 
@Filip S: Cóż, wyjechali nie bez powodu.
1 miesiąc temu / Margeritta
 
@trooper Bądźmy poważni. Za granicę wyjechali głównie młodzi Polacy przed 40tką więc to mocno zaburza właściwą perspektywę i ogólne statystyki. Piszesz że na kobietach w Maroku wymusza się posiadanie dzieci, a kobieta traktowana jest jak bydło rozpłodowe. No cóż może to i prawda niemniej jednak to my stoimy w obliczu wyginięcia a nie oni. Wszystkie witalne i prężne kultury za naturalny stan rzeczy uznawały prymat mężczyzny nad kobietą chociaż faktem jest że nadmierny ucisk kobiet jest formą okrucieństwa.
1 miesiąc temu / Filip S
 
@Filip S W Polsce czynniki ekonomiczne mają wpływ na liczbę dzieci. Prosty dowód. Dlaczego Polki w Polsce rodzą statystycznie mniej dzieci niż Polki za granicą? "Marokanki rodzą znacznie więcej dzieci niż Ukrainki więc główne powody tego stanu rzeczy mają charakter pozaekonomiczny." I tu masz racje. Marokanka ma o sobie tyle do powiedzenia, co Żyd za czasów okupacji hitlerowskiej w Polsce. Tam jest inna kultura, gdzie na kobiecie wymusza się posiadanie dzieci, a kobieta traktowana jest jak bydło rozpłodowe. Poza tym co ma tam robić kobieta, jak zostanie sama? Nie ma gdzie się podziać. To w cywilizacji zachodniej kobieta jest osobą zdolną do samodzielnej egzystencji i może istnieć jako samodzielny byt niezależny od nikogo, a nie tylko jako dodatek do męża lub swoich biologicznych rodziców czy też braci.
1 miesiąc temu / trooper
 
@rndm1234 Edukacja dzieci i ich ogólne koszty utrzymania nie są wielkim problemem w bogatych krajach zachodu, zwłaszcza przy uwzględnieniu wszystkich ulg socjalnych przeznaczonych na ten cel. Gdyby popularna demoliberalna narracja była prawdą to wówczas najwięcej dzieci powinny posiadać rodziny bogate a nie te biedniejsze a po drugie na Ukrainie i w Maroku powinien istnieć podobny współczynnik dzietności z racji zbliżonych realiów ekonomicznych. W rzeczywistości Marokanki rodzą znacznie więcej dzieci niż Ukrainki więc główne powody tego stanu rzeczy mają charakter pozaekonomiczny.
1 miesiąc temu / Filip S
 
@Filip S jeżeli chodzi o kwestie ekonomiczne, to nie da się tego tak prosto porównać. W krajach biednych i zacofanych dziecko jest nieporównywalnie tańszą inwestycją wystarczy dziurawa szmata na grzbiet i tyle najtańszego jedzenia, żeby nie umarło z głodu i do tego znacznie szybciej się zwraca, bo już kilkuletnie dziecko można przyuczać do pracy na roli, w warsztacie rzemieślniczym, czy wysłać do pracy gdzie indziej. A teraz zestawmy to z naszymi realiami, gdzie mamy obowiązek szkolny do 18 roku życia co roku kosztowna wyprawka, zakaz zatrudniania dzieci, mocne ograniczenia w zatrudnianiu niepełnoletnich nastolatków, do tego trzeba dzieciom zapewnić odpowiedni standard życia, żeby MOPS nie wkroczył do akcji. Ceną rozwoju cywilizacyjnego jest to, że dzieci są kosztowniejsze i później zaczynają na siebie zarabiać. Im trudniejsze warunki życia, tym mniej sentymentów, a więcej zimnej kalkulacji. W biednych krajach ludzie mają dużo dzieci, bo po prostu się to opłaca.
1 miesiąc temu / rndm1234
 
Społeczeństwa w których istnieje tzw. równość płci, powszechna antykoncepcja oraz neomarksistowski feminizm cierpią na demograficzne załamanie które rekompensują sobie masowym importem imigrantów tym samym wydając na siebie wyrok śmierci. Społeczeństwa w których występuje tradycyjny podział ról płciowych nie mają tego problemu mimo iż są na ogół znacznie biedniejsze. Teorię jakoby niski przyrost naturalny w Polsce był spowodowany trudnościami prawno-ekonomicznymi należy między bajki włożyć, fakt iż za okupacji niemieckiej rodziło się więcej dzieci niż obecnie jest szokującą wymowny.
1 miesiąc temu / Filip S
 
@Adi1302 A od kiedy to mężczyzna musi chcieć być mężczyzną? Mężczyzną się jest albo nie jest? To zależy od urodzenia. Coś mi tu śmierdzi Margotem, który chce być kobietą mimo, że jest mężczyzną. Po co chcieć być mężczyzną, skoro się nim jest? Albo po co chcieć być Murzynem skoro się nim jest ? Czy bogaty chce być bogaty, skoro jest bogaty? Gdzie tu logika?
1 miesiąc temu / trooper
 
@Murem ale jak kobieta pyta męża to myślisz że to jest normalne? Otóż nie, bo też jest dorosłą osobą i powinna sama decydować
1 miesiąc temu / Facet
 
Czy wiecie jak kończą feministki na zachodzie? Są to stetryczałe, samotne, najczęściej bezdzietne i nieszczęśliwe, z krzykliwym makijażem kobiety maszkarady, które połowę swojego życia "leczyły" się u psychologów płacąc im za iluzje. Oszukane i okrutnie nieszczęśliwe. Nienawidzą siebie i wszystkich na około, ponieważ wyrzekły się prawdziwej miłości w zamian za utopijną i wynaturzoną ideę. Umierają w samotności w depresyjnym lęku, a ich ciała bez najmniejszego szacunku wrzucane są do pieca na skremowanie. Oto ich wybór. Kiedyś, nazywano je czarownicami, a dzisiaj na wyzwolenie z nałogu feminizmu potrzeba siły charakteru, a nawet egzorcysty. Feministki i feminizujące indywidualistki! Pozwólcie się pokochać prawdziwą miłością o jakiej mówi do was Jezus Chrystus! Poczytajcie w Piśmie Świętym co mówi Jezus. Poczytajcie Poemat Boga Człowieka Marii Valtorty, jej nadprzyrodzone wizje, a radość powróci do waszych serc i zaczniecie prawdziwie żyć. Króluj nam Chryste!
1 miesiąc temu / ry.janszarmach3
 
O kapłaństwie kobiet nie ma.nawet.co się rozwodzić,to nie przejdzie! A jeżeli to nastąpi upadek kościola! Pierworodny pototomek Plci Meskiej miał uprawnienia do pełnienia roli kaplana!! Koniec kropka! Brak wśród mezczyzn głosów wiodących że oni chcą zostać mezcxyznami ! Żeby ich nie feminizowac? Kobiety same się degradują!Same uznają siebie za gorsze! Dążąc do spełniania tego czego są pozbawione! Ich rola ! N!równie przeogromna
1 miesiąc temu / Adi1302
 
@Facet Pisałem o dorosłych mężczyznach pytających żony o pozwolenie na wszystko. Nie musisz przekręcać moich słów ani wkładać własnych myśli w cudze usta, co zwykle czynią ludzie desperacko reanimujący swoje gasnące racje. @Alicja Niższa nie oznacza gorsza - oto dla Pani mała lekcja poprawnego wnioskowania. Mężczyzni podporządkowani kobietom - a do tego sprowadza się wyznawanie błędu egalitaryzmu - nie potrafią wykonywać władzy ani chronić swoich żon i dzieci, co widać w większości krajów. Irracjonalne tendencje równościowe wielu wypalą rozum, po czym upadną. Tymczasem owe nieszczęśliwe kobiety, którym się wydaje, że są równe mężczyznom, wraz ze swoimi alfonsami lub przesłodzonymi mężusiami zachęcanymi do bycia najlepszymi przyjaciółkami swoich żon oraz do nauki kobiecego "języka emocji", oni to tworzą słabe, nieżyciowe, skrajnie materialistyczne środowisko, które niszczy kobiecą wspaniałomyślność, wykorzenia religijność, zaś mężczyzn zaślepia i prymitywizuje.
1 miesiąc temu / Murem
 
Do Alicja: To mówi Pan do niewiasty; Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą Rdz 3,16. Św. Paweł poucza; Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus ? Głową Kościoła: On ? Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom ? we wszystkim Ef 5,22-24. Są pytania? Króluj nam Chryste!
1 miesiąc temu / ry.janszarmach3
 
@Alicja to nawet nie chodzi że @Murem chce rządzić przez religię, bardziej niż niezdrowym fanatyzmem zalatuje mi tu redpillem
1 miesiąc temu / Facet
 
@Murem proszę, podpisałem się, jak żona ma słabego robota kuchennego to może zarobić na lepszego, jeżeli nie ma tak dobrej pracy to znaczy że mąż jest beznadziejny, bo powinno się wykonywać dobre gęsty w związku typu prezenty. To działa też w drugą stronę. Co do kobiet- bogiń, jak byłeś mały to żeby pójść do kolegi albo na podwórko to się matki pytałeś czy Boga?
1 miesiąc temu / Facet
 
I bez znaczenia jest to, że akurat ta grupka mężczyzn uważa, że kobiety "oszukano", "źle je wychowano", liczu się to, że one w przeważającej większości są absolutnie przekonane o słuszności swoich przekonań. Próby ich podważenia za pomocą argumentów o oszukaniu, złym wychowaniu tylko utwierdzają w tych przekonaniach oraz są traktowane jako zamach na ich wolność i równość. W to, o czym piszesz, nie wierzy nawet bardzo duża grupa mężczyzn w naszym kręgu kulturowym. Twoje poglądy nigdy się nie ziszczą w szerszej perspektywie społecznej, kobiety potraktują Cię w najlepszym wypadku jako dziwaka, w gorszym jako wroga. Jak chciałbyś spopularyzować swoje myśli i osiągnąć społeczeństwo, w którym kobiety same uznają się za gorsze? To pytanie retoryczne w sumie.
1 miesiąc temu / Alicja
 
Murem, chcesz przekonać laicyzujące społeczeństwo szczególnie kobiety, że są gorsze i żeby same siebie uznały za osoby, którym się należą niższe prawa? Że mają oddać swoją wolność i pozwolić komuś sobą rządzić, bo tak uważa mała grupka mężczyzn, którzy wywiedli takie myślenie ze swojej religii? Naprawdę sądzisz, że któraś to ZROBI? Raz zyskanych praw i wolności nikt nie odda, szczególnie jeśli ich zyskanie poprzedzone zostało przekonaniem o słuszności przynależenia im tych praw.
1 miesiąc temu / Alicja
 
Part three: Przy okazji, co z tego, że Watykan chętnie zatrudnia dziś kobiety na kierowniczych stanowiskach? Kierownik ma się znać na robocie, a w Watykanie pracuje mnóstwo kobiet i mężczyzn spoza Watykanu, choćby mieszkańców Rzymu. A pańskie "trzeba przywrócić do właściwego miejsca powołań mężczyzny i kobiety w życiu rodziny i społeczeństwa" to po prostu wisienka na torcie. Proponuję szeroko zakrojoną kampanię medialną - powodzenia! BTW: Murem: kpisz czy o drogę pytasz?
1 miesiąc temu / Margeritta
 
Part two: W końcu mężatka to potencjalny kłopot - zwolnienia lekarskie w ciąży, urlop macierzyński, a nie daj Boże zachce jej się wychowawczego, no i oczywiście zwolnienia z powodu choroby dziecka. Spadł więc przyrost naturalny do poziomu najniższego od czasów powojennych, a kobiety urodzone urodzone w tych latach to obecnie potencjalne matki - po prostu jest ich mało. No i oczywiście ,społeczeństwo zmienia się i nie jest to zależne od "upowszechnienia antykoncepcji" - współczesna kobieta ma wybór, jeżeli chce poprzestać na wychowywaniu gromadki dzieci, to jej sprawa. Ale jeżeli uzna, ze nie chce być wyłącznie matką, ale też pracownikiem, naukowcem - też szczęśliwie może wybrać. I jak najbardziej stawiajmy za wzór Marię Skłodowską-Curie, bo mało która kobieta może pochwalić się równie wielkimi dokonaniami osiągniętymi dzięki swojej ciężkiej pracy.
1 miesiąc temu / Margeritta
 
Kapłanem może być tylko mężczyzna. Dlatego w odniesieniu do kobiet należy pisać o "kapłaństwie" - w cudzysłowie.
1 miesiąc temu / TZ.
 
Do osoby która wciąż się nie umie podpisać jakoś tam. Gdyby Pan był użył męskiej formy, byłoby łatwiej Pana zidentyfikować czy jest Pan kobietą, czy mężczyzną. A co do Pańskiej kapryśnej diagnozy, nie rozumiem jej, nie jest mi pomocna, uznaję za zaczepkę. Zdążyłem się zorientować, że wielu katolickich mężczyzn podporządkowało się już fałszywej równości płci i bronią jej bardziej niż własnych żon przed kłamstwem. Cóż, bronią tym samym własnego słodkiego marazmu. Kiedyś w Polsce mówiło się: "jak Bóg pozwoli", a teraz słyszę już przejętą od protestanckich pantoflarzy z Zachodu formułę: "jak żona pozwoli". A żona-bogini cała w dąsach... Już choćby na podstawie tej drobnej uwagi widać zmianę w mentalności. Ale serdecznie współczuję też tym kobietom, których mężowie wydają majątek na najnowsze telefoniki, tablety i drogie gadżety do samochodu, a żona-biedulka operuje kiepskim robotem kuchennym, bo na porządnego robota nie starczyło, nie mówiąc o porządnej pr
1 miesiąc temu / Murem
 
Po co tyle zachodu, od razu nazywajmy rzeczy po ichniemu: Kapłaństwo to chwilowa utrata poczytalności; macierzyństwo to samopowielanie się samców; pokarm to delektowanie się ekskrementami; uczciwość to okradanie tego co ma; lojalność to zacietrzewiona rozwałka wciąż tej samej ofiary; korupcja to rzetelna praca dla dobra wspólnego itp. itd. Mózg puchnie od tych debilizmów!!!
1 miesiąc temu / AndzrejBR
 
Przepraszam za mają poprzednią opinię. Po pierwsze jestem mężczyzną, a ty jednak masz kompleksy, a nie chorą dominację
1 miesiąc temu / @Murem
 
Wybacz drogi Autorze, ale łączenie rodzicielstwa z pracą świadczy jak najbardziej o zaradności rodziców. Specjalnie nie używam tutaj terminu "macierzyństwo", bo dzieci potrzebują obojga rodziców, a ojciec nie jest mniej rodzicem niż matka. Jeżeli idealny model to matka w domu a ojciec w robocie ma oznaczać, że ojciec nie ma czasu uczestniczyć w wychowaniu dzieci, to wpłynie on kiepsko na potomstwo. Nie wiem w jakiej epoce umieściłeś "rewolucję", ale kobiety po prostu musiały pracować zawodowo już w latach 40-tych, ponieważ wojna wygoniła większość mężczyzn na front. Poza tym, niski przyrost naturalny Polska zawdzięcza również początkom lat 90-tych, kiedy to pracodawcy mało dbali o podwładnych i mało kogo obchodziło, że dziecko jest chore. Nie muszę daleko szukać przykładu - moja kuzynka musiała przełożyć ślub, bo inaczej pracodawca państwowy szpital nie przedłużyłby z nią umowy. W końcu mężatka to potencjalny kłopot - zwolnienia lekarskie w ciąży, urlop macierzyński, a nie d
1 miesiąc temu / Margeritta
 
no cóż,akurat do spełnienia instynktu macierzyńskiego wystarczy jedno,góra dwoje dzieciprzynajmniej dla większości kobiet,antykoncepcja,npr dały możliwość decydowania o ilości dzieci i tego juz nie zmienicie-nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki
1 miesiąc temu / terenia
 
Cóż jak się patrzy TYLKO I WYŁĄCZNIE Z ZIEMSKIEJ PERSPEKTYWY to kobieta może być księdzem tak jak np. hydraulikiem czy mechanikiem. Problem w tym, że się nie bierze pod uwagę sfery nadprzyrodzonej, a tę kapłaństwo szczególnie dotyka. Dlaczego kobieta nie może być księdzem, to dokładnie wyjaśnił Jan Paweł II. Ponadto jest tu program Wiary Godne, który mówi na ten temat. Praca kobiety nie wyklucza zbawienia. Przykład św. Pierina Morosini, bł. Natalia Tułasiewicz. Praca łączona z macierzyństwem również nie wyklucza zbawienia. . Przykład św. Joanna Beretta Molla. Macierzyństwo podobnie jak ojcostwo można łączyć z pracą. Za PRLu i pod koniec XIX kobiety też pracowały zawodowo i jakoś były wtedy wyże demograficzne, więc teza, że praca kobiet powoduje spadek dzietności jest chybiona. @Murem Islam tu głosisz, że kobieta ma podlegać być gorszym mężczyźnie? Kobieta co do godności jest człowiekiem i pierwotnie ludzie byli sobie równi Rdz 2,18-25.
1 miesiąc temu / trooper
 
Brawo. Pięknie i klarownie.
1 miesiąc temu / wojtekk
 
Papieża Jana XXIII nachodziły siostry z pewnego zgromadzenia z natrętną prośbą,aby on,jako Najwyższy Pasterz ustanowił wyjątek:jeśli brakuje kapłana,niech siostry spowiadają się jedna przed drugą.Papież po którymś najściu dał zakonnicom pudełko,nakazując oddać je następnego dnia n i e t k n i ę t e. Jak to było do przewidzenia,ciekawość zwyciężyła i siostry otworzywszy pudełko,wypuściły wróbla.Papież,przyjmując następnego dnia puste pudełko,rzekł krótko: -Drogie siostry,skoro nie potrafiłyście uchować zwykłego wróbla,to co mówić o tajemnicy spowiedzi....
1 miesiąc temu / francescoi
 
Do Pani, która się być może nie umiała się podpisać i do Pani Alicji. Dziękuję za kobiecą troskę o me zdrowie. Bóg stworzył mężczyznę aby panował, zaś kobietę do pomocy. Te prawdy nie są źródłem kompleksów, wręcz przeciwnie. Trudno uznać za normalność stan, w którym kobieta uważa się za równą czy wyższą od mężczyzny. Została oszukana, być może przyczyniło się do tego zaniedbanie wychowania ze strony ojca. Współcześni ojcowie, nie umiejąc zapanować nad sobą i swoimi żonami, często mentalnie porzucają swoje córki albo przekształcają relacje z nimi w cukierkowe substytuty, które mają zrefundować im nieudane związki z ich matkami. Z takich rodzin pochodzą zakompleksione biedulki lub agresywne paniusie, względnie rozpuszczone księżniczki przekonane o swojej wyjątkowości. Źle wychowane kobiety łatwo wchłaniają zafałszowania w rodzaju rzekomej równości płci, co jest niezgodne z naturą. Chętnie odrzucają autorytet mężczyzny. W rezultacie same siebie unieszczęśliwi
1 miesiąc temu / Murem
 
Tradycyjnie już podpisuję się z imienia i nazwiska. Dawno, naprawdę dawno nie czytałem tak trafnego, mądrego i odważnego tekstu. Pozdrawiam autora.
1 miesiąc temu / Damian Szymczak
 
Gdy coś nie było normą a tera się staje to jest to nowa normalność.
1 miesiąc temu / w
 
Żadna normalna kobieta nie da sobie dziś wmówić, że nie jest równa mężczyźnie i czegoś nie może robić, tylko dlatego, że ma macicę. Tą wojnę dawno już przegraliście, a tekst i komentarze to ostatni kwik ludzi przerażonych tym, że właśnie sobie z tego zdali sprawę.
1 miesiąc temu / Alicja
 
Nie zmienicie społeczeństwa, bo coraz większa ilość ludzi odchodzi od kościoła. Macie wpływ tylko na wierzących katolików, reszta ma gdzieś, co sądzicie o antykoncepcji i "roli kobiet
1 miesiąc temu / Alicja
 
Widzę jakiegoś tutaj niezdrowego dominanta. Może kompleks wyższości?
1 miesiąc temu / @Murem
 
Antykoncepcja, a właściwie mentalność antykoncepcyjna, jest po prostu skutkiem uprzedniego powszechnego odejścia od prawdziwej natury małżeństwa oraz od prawdziwej natury męskości i kobiecości. Łatwo jest oszukać zranioną skutkami grzechu kobietę odwołując się do jej głównej słabości: próżności. Wystarczy wmówić kobiecie że jest równa mężczyznie, a więc ma prawo myśleć i działać jak mężczyzna oraz nosić się jak mężczyzna. To jedna z wielu kłamliwych dróg prowadzących kobiety do fałszywego przekonania, iż esencją kobiecości jest tzw. samorealizacja, czyli w rzeczywistości samoprzebóstwienie. Jest to dokładnie ten sam argument, który doprowadził do upadku Ewę, lecz wyrażony współczesnym feministycznym językiem. Wyzwolona uprzedmiotowiona kobieta jest wielką pokusą dla mężczyzny, który staje się wygodnym wspólnikiem kobiecego "przebóstwienia", zaspokajając własny egoizm. Tymczasem w naturze kobiety jest poddanie się autorytetowi Boga, poprzez autorytet mężczyzny.
1 miesiąc temu / Murem
 
Panie redaktorze Chmielewski gratuluję jeżeli z jednej pensji męża był pan w stanie utrzymać rodzinę w latach komuny i póżniejszych.Chyba że miał pan inne żróda dochodu!
1 miesiąc temu / Ola
 
W podsumowaniu tekstu jest sformułowanie: "należy uświadomić sobie istotę problemu, a tą jest antykoncepcja i rewolucja feministyczna". Prawdziwą istotą problemu jest odejście od nauczania o głównym celu małżeństwa w Kościele Katolickim. Procreatio to idea przewodnia cywilizacji łacińskiej. Gdy jej brak, jej miejsce zajmują fałszywe idee wszelkich rewolucji. A niestety "idee mają konsekwencje"!!!
1 miesiąc temu / Z uporem maniak
 
Kapłaństwo pochodzi od Melchizedeka, on nie był kobietą, to kapłan Boga Najwyższego. Pierwszy wnosił chleb i wino. Dwa tysiące lat po Melchizedeku najbardziej godną zaszczytu kapłana była Matka Boża, ale Pan tak nie ustanowił, a Maryja w swojej pokorze nawet nie czytała Słowa Bożego w kościele, gdy Kościół został już ustanowiony. Kolejne dwa tysiące lat później moderniści rozbijają jedność Kościoła i dokonują jego podmiany na antykościół. Papież Pius X potępił modernizm, powiedział że jest to ściek wszystkich herezji! W motu proprio Praestantia Scripturae Sacrae ogłoszonym w 1907 roku, św. Pius X nakładał karę ekskomuniki na wszystkich zwolenników modernizmu! To znaczy że modernizm jest przeklęty, a moderniści są w stanie grzechu ciężkiego. Cały długi katalog ich grzechów z Komunią Św. na rękę i czytaniem Słowa Bożego przez kobiety to zakazane owoce. Niebo w Orędziach mówi że gniewu Boga nie unikniemy. Oby zdążyli uniknąć Piekła i naprawić błędy. Króluj nam Chry
1 miesiąc temu / ry.janszarmach3
 
Mądry artykuł, ale nie nakazujmy kobietom rezygnacji z własnych zawodowych aspiracji - o ile nie wykluczają macierzyństwa. Mało która kobieta chce jednak odgrywać rolę "kury domowej"
1 miesiąc temu / rrr
 
Tekst ma straszną narrację "konkurencji" z kobietami. Nie mam pojęcia czemu płcie miały by konkurować. Poza tym, przypomnę, nie każda kobieta lubi dzieci, chcę je mieć i poświęcać im życie. Takie olśnienie, kobiety też mogą chcieć się realizować zawodowo jak mężczyźni, a nie dla mody.
1 miesiąc temu / Anonimm
 
Obecnie nie jesteśmy na etapie zachęcania kobiet do podjęcia pracy zawodowej, a wręcz szczucia tych kobiet, które zdecydowały poświęcić się macierzyństwu i rodzinie. Rodziny wielodzietne uważane są przez większość społeczeństwa za patologię, a kobiety zostające w domu z dziećmi określane są mianami nierobów i pasożytów.
1 miesiąc temu / Ewa23
 
kto inspiruje atak na Kosciol od wewnatrz ? watykanscy masoni, czy ludzie Sorosa ?
1 miesiąc temu / retro
 
Apostazja czyli wielkie odstępstwo nie dotyczy judaistów islamistów czy innej maści ateistów ale najwyższej hierarchii w KK.Niektórym z nich lepiej by było przywiesić sobie kamień młyński do szyi i rzucić się w morze.
1 miesiąc temu / Andrzej.
 
Koniecznie odróżnić kłamstwo od Prawdy. Dopóki tak się nie stanie, nie ma mowy o wyjściu z chaosu. Apeluję o niemieszane ze sobą Kościoła Katolickiego, niewielkiego w swej liczbie na ziemi, lecz licznego w Niebie i w Czyśćcu z Jego Głową Jezusem Chrystusem, i Antykościoła licznego na ziemi i w piekle. Kto ma Wiarę, ten widzi i wie. To trzeba oddzielić , nazwać i o tym mówić. Bóg zamyka Swoje swiatynie, katedry, sanktuaria które zostały zbeszczeszczone przez antykościół, sprofanowane miejsca kultu czeka los Świątyni w Jerozolimie. Nie mieszajcie dalej ludziom w głowach nazywając blużnierców i heretyków działających z premedytacją piekielną Kościołem Katolickim.
1 miesiąc temu / Trzeba
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.