DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 24  >   CREDO

Kardynał Jorge Medina Estévez

Kapłani z woli Chrystusa


Zgodnie z wolą naszego Pana Jezusa Chrystusa, urząd kapłański stanowi fundamentalny element Kościoła. Chrystus był i jest na całą wieczność najwyższym i wiecznym Kapłanem Nowego Przymierza, gdyż – jak naucza autor Listu do Hebrajczyków – na Krzyżu złożył Ojcu nieskalaną ofiarę uwielbienia, dziękczynienia i przebłagania za grzechy świata oraz wstawiennictwa we wszystkich zarówno duchowych, jak i doczesnych potrzebach ludzkości. W Świętej Ofierze, która uobecnia się we wspólnocie kościelnej za każdym razem podczas sprawowania Eucharystii, On sam jest kapłanem, ofiarą i ołtarzem.

Urząd kapłański powierzył Apostołom podczas Ostatniej Wieczerzy sam Chrystus Pan: najpierw dał im siebie pod ofiarnymi postaciami chleba i wina, po czym nakazał, by powtarzali tę Świętą Ofiarę w Jego imię, mocą Jego autorytetu i na Jego pamiątkę.

Protestantyzm odrzucił ideę kapłaństwa urzędowego, odcinając się tym samym od autentycznej tradycji Kościoła i ignorując świadectwo wszystkich Kościołów uznających apostolską i kapłańską sukcesję swoich szafarzy. Jest rzeczą oczywistą, że cały lud chrześcijański dostępuje kapłańskiej godności Chrystusa, niemniej jednak w obrębie tegoż ludu istnieją mężczyźni...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd na zebranie państw Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Powodem absencji szefa polskiego rządu ma być zamieszanie jakie wywołały słowa Benjamina Netanjahu mówiące o Polakach pomagających Niemcom w holokauście.

 
 

Funkcjonariusze Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu zatrzymali w obwodzie turkiestańskim cztery osoby podejrzewane o działalność terrorystyczną i rozbudzanie konfliktów religijnych.

 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemiecką gazetę „Die Welt”, do Niemiec wraca co trzeci nielegalny imigrant wydalony z tego kraju. „Bezpośrednio po wydaleniu wsiada się w autobus powrotny do Niemiec. To niedopuszczalne” - mówi Armin Schuster z CDU.

 

Senat stanu Kentucky przegłosował ustawę zabraniającą przeprowadzenia aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. Dokument trafi następnie do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie Republikanie stanowią większość. Głos bijącego serca jest słyszalny dla lekarza już około szóstego tygodnia życia dziecka. 

 

Polski premier podsumowując konferencję bliskowschodnią ocenił, że Polska znalazła się w centrum wydarzeń i procesów, które ukształtują nowy światowy porządek. Jego zdaniem, dziś mówi się o „procesie warszawskim” jako nowej drodze do wzmacniania pokoju na świecie.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.