DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A nasz pasterz diecezjalny zakazał nabozenstw pokutnych, procesji wokol kosciola, itp. Księża boja sie praktykowac te nabożeństwa bo ktoś doniesie, suspenduje. Tragedia.
1 dzień temu / Ksiądz
 
W diecezji gliwickiej po dekrecie z 14.03., który zamknął drzwi wiernym msza bez ludu, biskup wydał 25.03.2020 wielostronicowy dekret, w którym oprócz mszy bez ludu, zakazano procesji które miały miejsce np. w Rachowicach, nakazano, aby drzwi kościołów były zamknięte w wielu parafiach drzwi były otwarte w niedzielę 15.03., zakazano komunii św. poza mszą, spowiedź tylko na prośbę i nie w konfesjonale lub zalecany żal doskonały, Triduum Sacrum bez wiernych, adoracji krzyża i przy Bożym Grobie, bez procesji, bez ogniska w Wielką Sobotę, bez wody święconej. https://kuria.gliwice.pl/2020/03/25/dekret-biskupa-gliwickiego-dnia-25-marca-2020-r/
2 dni temu / Progres widać
 
Wiedzieli, ze jest morowe powietrze, więc rozumieli jak przenosi się zaraza.
3 dni temu / @Gość do x.Mi
 
W ostatnią niedzielę, 22.03.2020 r była Ewangelia o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia. Jest w niej takie zdanie: "Nadchodzi noc, kiedy nikt nie będzie mógł działać."; "A Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi."; "Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu."
4 dni temu / kwiatek77
 
To wszystko piękne inicjatywy i pokrzepiające ducha. W tym smutnym czasie każdy taki pobożny i odważny ksiądz daje nadzieję na uzdrowienie całej tej chorej, nienormalnej sytuacji. Mam na myśli nie tylko sytuację epidemii ale też tę tzw. modernistyczną pandemię trudną do wyplenienia, która wślizgnęła się do Kościoła a którą już papież Paweł VI określił jako swąd szatana. Dzięki takim wspaniałym kapłanom , także i tym odprawiającym Mszę Trydencką i wspaniałym rekolekcjonistom uratujemy wiarę naszego Kościoła by jaknajwięcej dusz mogło dostąpić zbawienia.
4 dni temu / Tina
 
@xMichal Nie jesteśmy w stanie wojny, żeby zachęcać do doskonałego żalu za grzechy. W czasie powstania warszawskiego kapłani spowiadali, choć dookoła walił się świat. Brak gotowości poświęcenia swoje zdrowia, czy życia w czasie, gdy trzeba ratować dusze przed potępieniem bardzo niedobrze świadczy o osobach duchownych. Nasza epoka jest zainfekowana doczesnością. Nie czas chować się po plebaniach, gdy szatan toczy swoją wojnę przeciw Bogu i Echarystii.
4 dni temu / Mao
 
Pniewy ks. Marek Szukalski drugą niedzielę objeżdża Pniewy z Najświętszym Sakramentem i błogosławi Pniewom. Bóg zapłać księże Marku
4 dni temu / Maciej
 
@x Michał Koło - dobrze Ksiądz mówi! Pchanie się w pandemię to wystawianie Pana Boga na próbę! w średniowieczu nie wiedziano co to droga kropelkowa, teraz Bóg dał nam tę wiedzę na czym to polega! Bóg daje też zdobycze nauki! Bóg daje łaskę Komunii duchowej! Bóg dużo daje, tylko trzeba mieć rozum i rozważać co nam mówi przez sytuacje. Apeluję o rozsądek i skończenie z chojracka brawurą, która czasem może być inną formą samobójstwa!
4 dni temu / gosc
 
LICh + Witam! Ponawiam mój apel o zdrowy rozsądek! We Włoszech zmarło już 50 księży - jest to nieproporcjonalnie dużo w stosunku do 6000 zmarłych - 1 ksiądz na 120 wiernych zakładając że wszyscy zmarli byli katolikami, co bynajmniej nie jest oczywiste, co dawałoby jeszcze ?gorszy? wynik. W PL przypada około 2000 wiernych na jednego kapłana, a jak wiadomo nasz kraj ma stosunkowo dużo księży. W PL zmarł już jeden kapłan w wyniku koronawirusa - 1 na 9 osób zmarłych ! Apelujmy do kapłanów o zachowanie rozsądku - brawurowa i fałszywy heroizm nie jest wskazany - chyba że chcemy, żeby PL miała już niedługo tyle księży co Europa Zachodnia... Przypominam że Pan Jezus parokrotnie usuwał się z Jerozolimy do Betanii, Betsaidy i Kafarnaum, gdy w Stolicy zaczynało się robić ?zbyt gorąco?. Przypominam że zgodnie z Wiarą Katolicką, w przypadku gdy dostęp do spowiedzi jest poważnie utrudniony, doskonały żal za grzechy wybacza to otrzymania Bożego przebaczenia.
4 dni temu / x Michał Koło
 
@Habibi, święci pokazują, że przez TĘ BRAMĘ można przejść w sposób różnorodny...obyśmy tylko trafili do TEJ BRAMY...
4 dni temu / kwiatek77
 
ta Epidemia jest po coś My musimy się zmienić i o to mamy prosić Boga a nie o ustanie zarazy.
4 dni temu / Alic
 
@Habibi, jestem katoliczką...paradoksalnie nasze wypowiedzi się nie wykluczają...i wg mnie razem pięknie komentują powyższy artykuł...ja tylko chciałam zauważyć, że nikt nie jest bramą sam dla siebie...ostatnio rozmyślam nad słowami: "Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę."
4 dni temu / kwiatek77
 
Do kwiatek 77 - poczytaj sobie żywoty świętych a zobaczysz ilu z nich cierpiało. Bo wiedzieli, że tak tylko upodobnią się do Swego Umiłowanego i pomogą Mu w ratowaniu dusz od zguby wiecznej. Sam Jezus powiedział, że kto nie bierze swego krzyża nie jest Go godzien. Owszem, Bóg powiedział, że nie chce krwawej ofiary a miłości pragnie. Tylko że prawdziwa miłość domaga się ofiary. Takiej, która wypływa z miłości do Boga a nie z obrzędu czy nakazu prawa. Chyba jeszcze raz, drogi kwiatku77, powinieneś te słowa przemyśleć i przemodlić. Nawet jeśli nie jesteś katolikiem. P9zdrawiam serdecznie i życzę dużo światła Ducha św.
5 dni temu / Habibi
 
Zmarł ksiądz Borzęcki z Białopola woj. lubelskie
5 dni temu / ala wilk
 
U nas od lat Pan Jezus, wystawiony godzinę przed Mszą wieczorną na ołtarzu, czeka na każdego. Czeka też ksiądz w konfesjonale. Nic się nie zmieniło w tym czasie zarazy z Ich strony. Za to wiernych ubyło. Jednakże cieszy fakt, że pojawiają się ci, których nigdy wcześniej tu nie widziałam by się wyspowiadać i uczestniczyć w Eucharystii. W ogólnym rozrachunku - zysk. Jeszcze jak doliczyć żarliwy śpiew Suplikacji - nie tracimy ducha. O 'wyskoczyła' mi wiadomość kuriera lubelskiego, że na koronawirusa zmarł proboszcz w Białopolu. Panie, przygarnij go!
5 dni temu / babi
 
nie wierze że ten artykuł jest serio
5 dni temu / rety
 
a tego na najwyższym szczeblu Ktoś zmiótł tchnieniem swoich Ust?
5 dni temu / gosc
 
DE0 GRACIAS
5 dni temu / 3
 
Bo nie można nikogo zmusić do miłości, nawet Bóg nie może zmusić do miłości nikogo...bo nie chce zmuszać...chce aby ludzie wybrali i kochali Boga i bliźnich z własnej woli...kto nie chciał kochać, ten wybrał piekło = karę...zepchnął w przepaść Ofiarę Boga...obyś mnie zachował Boże od braku miłości wobec Ciebie i bliźnich...być posłuszną Duchowi Świętemu...najprostsza i najskuteczniejsza droga do miłości Boga i bliźniego...być posłuszną natchnieniom od Boga...światłu łaski...ludzie mogą się mylić...ale Duch Święty się nie myli...
5 dni temu / kwiatek77
 
Nie przez moje cierpienia...one są wynikiem nieprzyjęcia Twojej Jezu Ofiary za mnie...piekło jest dla tych, którzy odrzucają Twoją Ofiarę...w jaki sposób więc mogę oczyszczona zostać? tylko przez miłość Boga i bliźniego...miłości pragniesz ode mnie...Ofiarę złożyłeś Sam...za mnie...ja już ofiary z siebie składać nie muszę ale muszę kochać Boga i bliźniego = bo tego chcesz ode mnie i pragniesz...więc nie każesz za grzechy, bo karę przyjął Jezus za me grzechy...a ja przyjmując tę Ofiarę Jezusa i kochając Jezusa oraz bliźnich...spełniam pragnienie Twoje co do mnie Boże...a nie masz wobec mnie innych pragnień niż kochać mnie i być przeze mnie kochanym...miłości pragniesz, nie krwawej Ofiary...bo tej krwawej Ofiary zapragnąłeś od Syna Swego, od Siebie Samego Boże...Ty złożyłeś Krwawą Ofiarę, aby ode mnie pragnąć już tylko miłości...nie ofiar...ale miłości...karą jest odrzucenie miłości, brak miłości do Boga i bliźniego - to sprowadza karę wieczną...
5 dni temu / kwiatek77
 
Nie pragniesz mojej krwawej ofiary na krzyżu za me grzechy...dlatego zająłeś moje miejsce...abym Cię za to pokochała...poznała jak bardzo mnie kochasz Jezu...bo jeśli nie z miłości do Ciebie Boże miałabym przyjąć cierpienia, a za grzechy cierpieć własne = to takiego okrucieństwa nie wymagasz ode mnie Jezu...chcesz mnie zachować od zbędnych cierpień, tak jak chcesz mnie zachować od grzechów...ZAGRODZIŁEŚ MI CIAŁEM WŁASNEGO SYNA DROGĘ DO BYCIA OFIARĄ...DO ZŁOŻENIA Z SIEBIE OFIARY ZA ME GRZECHY...bo 1. za mało - moje życie - aby Cię przebłagać za me grzechy, one więcej ważą, niż me życie...2. nie chciałeś ode mnie sprawiedliwej ofiary za me grzechy ale chciałeś miłości mojej...3. tak bardzo mnie kochasz, że sam stałeś się Ofiarą za me grzechy...sam złożyłeś Ofiarę ze swego Życia, aby nas pojednać z Bogiem Ojcem...Jezu mój Zbawicielu...w jaki sposób oczyszczę się z trądu grzechu? nie przez moje ukrzyżowanie...nie przez moje cierpienia...
5 dni temu / kwiatek77
 
Krzyża już nie dotknę, nie wyrwę go Tobie, nie zabiorę Ci krzyża mego Jezu mój...bo przybiłeś się do tej bramy piekła...aby nikt tam nie trafił...nikt...jeśli nie ominie Ciebie Jezu...do piekła nie wpadnie...bramy piekielne nie przemogą Twojego Kościoła, bo Ty Jezu odgradzasz swój Kościół od krzyża wiecznego potępienia, cierpienia...TO JEST FAKT widoczny gdy patrzy się na krucyfiks...STOISZ PRZED MOIM KRZYŻEM...BRONISZ MNIE PRZED MOIM KRZYŻEM...NIE CHCESZ ABYM ZOSTAŁA UKRZYŻOWANA...WIĘC SAM TO MIEJSCE ZAJĄŁEŚ I TAK MNIE OBRONIŁEŚ PRZED KRZYŻEM MOIM...KOCHAM CIĘ JEZU...Ty zawsze jesteś gotowy Jezu bronić nas...między mną, a krzyżem moim TY JESTEŚ...NIE POZWALASZ MI UMRZEĆ NA WIEKI...mogę Ci zaufać, bo zająłeś miejsce na krzyżu za mnie...nie chcesz mojego cierpienia, nie chcesz mojej śmierci wiecznej...mogę być tego pewna = patrząc na krzyż...na krucyfiks...Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń?
5 dni temu / kwiatek77
 
Nigdy wcześniej chyba patrząc na Krzyż tak nie myślałam...krzyż jest jak przepaść, śmierć, cierpienie...przed tą przepaścią stoi Jezus z rozłożonymi rękami i mówi - nie puszczę Cię tam, nie pozwolę Ci zginąć na wieki...nie przeciśniesz się tędy, nie przejdziesz aby się zabić...bo cały Krzyż jest już zajęty przeze mnie...Jezus jako Obrońca...broniący mnie przed Krzyżem...przed śmiercią, cierpieniem, przepaścią, wiecznym potępieniem...tak zobaczyłam Jezusa na Krzyżu...miłości pragnę nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej, niż całopaleń...miłością do Ojca i do nas jest Krzyż Chrystusa...obroną nas przed śmiercią wieczną i wiecznym cierpieniem...a nawet przed doczesnym, zbędnym cierpieniem też nas Jezus broni...kocham Cię Jezu mój Obrońco przed krzyżem...kocham Cię Jezu, który zagradzasz mi drogę do krzyża...kocham Cię Jezu, który zająłeś moje miejsce i już dla mnie miejsca nie ma na tym krzyżu...tylko w Twoje ramiona mogę wpaść i do Ciebie się przytulić...
5 dni temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.