DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Kapłan z różańcem w ręku rzucił wyzwanie tzw. osobom LGBT: biedni, zmanipulowani ludzie

Kapłan z różańcem w ręku rzucił wyzwanie tzw. osobom LGBT: biedni, zmanipulowani ludzie
Źródło: Facebook / Queerowy Maj

Wracałem sobie koło godz. 18. I to, co zobaczyłem przy Franciszkańskiej 3, mocno mną wstrząsnęło. Pomyślałem : w taki dzień, tutaj, przed tym Oknem Papieskim, z którego trzech kolejnych zastępców Chrystusa na ziemi przemawiało do zebranych tłumów, stoją osoby, które bluźnią przeciwko Bogu, przeciwko Ojcu Świętemu, przeciwko metropolicie krakowskiemu – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” ks. prał. Andrzej Fryźlewicz, kapłan który z różańcem w ręku stanął oko w oko z tzw. osobami LGBT, które urządziły sobie dyskotekę przed krakowską kurią.

 

Podszedłem do nich, chciałem coś powiedzieć, ale nie dali mi mikrofonu, więc wziąłem do ręki mój kochany różaniec , podniosłem go do góry i się na nim głośno modliłem. Czasem coś słyszałem, czasem coś komuś powiedziałem, zwłaszcza jak się odnosił z pogardą do różańca – relacjonuje ks. Fryźlewicz.

 

Jak mówi, w pewnym momencie zaczęły się „przedziwne tańce”, a niektóre z osób, które brały w nich udział wyglądały, jakby potrzebowały pomocy. – Ogromne muszą być siły zewnętrzne, które to inspirują, które nakręcają tych biednych, zmanipulowanych ludzi do takiej aktywności, do takich zachowań – podkreśla.

 

Co ciekawe, nie była to pierwsza tego typu konfrontacja ks. Fryźlewicza z tzw. osobami LGBT. – W marcu 2018 roku wracałem z kościoła Ecce Homo. Przed kurią zobaczyłem, że drzwi są zablokowane przez demonstrantów. (…) Wziąłem do ręki różaniec i modliłem się głośno. I wtedy ktoś z protestujących rzucił we mnie słoikiem z dżemem – opowiada i dodaje: „Gdy słyszę dyskusje o tych pokojowych marszach, to sobie przypominam to wydarzenie”.

 

Ks. Fryźlewicz podkreśla, że nie uważa się za żadnego bohatera, i że w czasie dyskoteki LGBT przed krakowską kurią nie zrobił nic nadzwyczajnego ani też nie popisał się jakąś nadzwyczajną odwagą. - Postąpiłem po chrześcijańsku, bo tak trzeba. (...) Sięgnąłem do Katechizmu Kościoła Katolickiego, żeby sprawdzić, co to jest ta odwaga, a tam w katalogu nie ma takiego słowa, tylko męstwo i odsyłacz do odwagi, i cytat:  „Pan moją mocą i pieśnią…” z Psalmu 113 – puentuje.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK

 

Homoseksualną dyskotekę pod Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie zorganizowała fundacja Queerowy Maj – podaje tvp.info. Słowo „queer” oznacza osoby inne niż heteroseksualne i można je uznać za synonim akronimu LGBT+.

 

Tęczowe flagi – symbole tego właśnie ruchu politycznego – plugawiły w środę miejsce, w którym Jan Paweł II rozmawiał z młodymi Polakami w trakcie swoich pielgrzymek do Ojczyzny. A to wszystko w Dniu Papieskim, co pokazuje, że nie wszyscy w naszym kraju czerpali i czerpią z bogatego duchowego, moralnego i intelektualnego dziedzictwa papieża. Niestety wielu dało się uwieść ułudzie, która doprowadziła do „tęczowej” dyskoteki w tym niezwykłym dla milionów ludzi miejscu.

 

Co więcej, homoseksualni aktywiści oraz ich polityczni sojusznicy postanowili połączyć niszczenie powagi Dnia Papieskiego z protestem wobec projektu „Stop pedofilii”. „Zdaniem uczestników zgromadzenia penalizacja propagandy pedofilskiej w kształcie zapisanym w obywatelskim projekcie jest równoznaczna z zakazem edukacji seksualnej” – podaje tvp.info. Warto jednak odnotować, że w projekcie nie ma słowa o edukacji seksualnej.


DATA: 2019-11-02 18:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczgo kuria nic nie zrobiła w tym dniu, tym samym oddała pole dla sodomitów. Kraków to dziwne miejsce, wybory krakusów mają wiele do życzenia. Ja mam wrażenie, że to miasto dwulicowe.
8 miesięcy temu / Marycha
 
Św. Mikołaj wiedział co zrobić z Ariuszem . My katolicy jesteśmy przegrani , nie słuchamy Chrystusa. Czasem trzeba ukręcić bicz. Obłudnicy.
8 miesięcy temu / mario
 
niepotrzebnie ,tylko się zniżył do ich poziomu
8 miesięcy temu / lil
 
Trzeba sie modlić za tych ludzi, o nawrócenie dla nich
8 miesięcy temu / KM
 
To jest Kapłan na miarę obecnych, nędznych czasów. Jeden z nielicznych, chociaż mam nadzieję, że sie to zmienia.
8 miesięcy temu / Klf
 
Odważna postawa. Szkoda że zabrakło tych, którze tak licznie zbierali się pod oknem na Frańciszkańskiej i słuchali Ojca Świętego. Szatan roztacza już swoje tęczowe sztandary. A czy Chrystus znajdzie naszą wiarę, czy zalęknione, obojętne nie daj Boże, a może tchórzostwo, uległość i pseudotolerancję, którą już dziś rzuca się we wszystkich kierunkach świata, nawet do Amazonii. O.Pelanowski Wydawnictwo Paganini "Antychryst"
8 miesięcy temu / Anna Lorenc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.