DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Kapłan startujący w zawodach dla kulturystów przeprasza za wywołane zgorszenie

Kapłan startujący w zawodach dla kulturystów przeprasza za wywołane zgorszenie
fot. PixaBay.com / CC0 Creative Commons / Senlay

Ks. Artur Kaproń, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Osiecznicy wystosował oświadczenie, w którym przeprosił za wywołanie zgorszenia poprzez uczestnictwo w zawodach dla kulturystów. Kapłan od lat trenuje kulturystykę, ale upomniany przez biskupa legnickiego podkreślił, ze rozumie swój błąd.

 

Proboszcz niewielkiej parafii w miejscowości Osiecznica w woj. dolnośląskim od wielu lat w wolnych chwilach trenuje kulturystykę. Media w ostatnich dniach informowały o jego zainteresowaniach sportami siłowym oraz jego występem na Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce, gdzie zajął czwarte miejsce. Zdjęcia z występu podczas zawodów obiegły internet, a sam występ księdza-kulturysty został zrelacjonowany w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej.

 

W związku z zaistniałą sytuacją, ks. Artur Kaproń otrzymał upomnienie od biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, po czym przeprosił wiernych za zgorszenie, którego się dopuścił biorąc udział w zawodach w kulturystyce. Kapłan przyznał, że upomnienie od biskupa pozwoliło mu na przemyślenie swego postępowania.

 

Poniżej pełna treść oświadczenia ks. Artura Kapronia z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Osiecznicy:

 

„Oświadczam, że zrozumiałem swój błąd polegający na tym, że udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Mrozach oraz jego upublicznieniem w mediach wywołałem zgorszenie wiernych, za co ich przepraszam i proszę o wybaczenie.

 

Otrzymałem kanoniczne upomnienie od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, które pozwoliło mi na dodatkowe przemyślenie swojego postępowania.

 

Jednocześnie pragnę sprostować informację jakoby Ksiądz Biskup wyraził zgodę na mój udział w wyżej wymienionych Mistrzostwach.

 

ksiądz Artur Kaproń

 

Osiecznica, 26 października 2017 roku”

 

 

 

Źródło: gość.pl

WMa

 

 


DATA: 2017-10-27 08:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Osobiście uważam, że dopóki w polskim kościele są dawni/obecni tajni współpracownicy SB... ludzie którzy są zakłamani do szpiku kości, wykonujący polecenia szantażystów (przecież muszą być materiały kompromitujące)... takie historie jak ta wzbudzają tylko politowanie. Nie mówię, że ksiądz w gaciach na wybiegu to dobrze... ale są ważniejsze rzeczy, które się ukrywa i nikt nie ponosi odpowiedzialności.
7 miesięcy temu / olek z gliwic
 
Brawo 4 miejsce!
7 miesięcy temu / Fitnessman
 
Ubraniem (a nawet - mundurem!) księdza jest sutanna, a nie slipy. Można w niej też grać w piłkę, jeździć na nartach. Prężenie nagich członków (dolnych i górnych). Dobrze, że skarcony ksiądz z pokorą przyjął upomnienie.
7 miesięcy temu / Jerry
 
Widać, większość komentujących nie zrozumiała, na czym polega to zgorszenie. Powtórzę za Obcy Astronom: co temu księdzu zrobili podczas pobytu w seminarium, że sam z siebie nie widział nic stosownego w tym co robił? Bardzo dobrze, że przeprosił. Uprawiać kulturystykę czy sporty siłowe, a jeździć po wybiegach, paradować w samych gaciach i na bok odkładać swoją służbę, to dwie różne sprawy.
7 miesięcy temu / man
 
Kochani nic nie rozumiecie z wiary katolickiej!!! Ten kapłan upadł i to bardzo nisko. Jego zadaniem jest ofiarna i cicha walka o dusze. Sprawować sakramenty,nauczać, modlić się, pościć, cierpieć i PORZUCIĆ ŚWIAT to jest cel nadrzędny. On ma ratować cenne dusze a nie realizować swoje zachcianki. Prawdziwe kapłaństwo jest ofiarne tak jak ofiarne było życie Chrystusa. Niestety Wy posoborowi katolicy tak samo upadliście jak ten kapłan. Dla Was liczy się tylko tu i teraz - zero prawdziwej wiary.
7 miesięcy temu / Artur
 
A mnie cieszy pokora księdza, to znaczy, że jest prawdziwie wierzącym i z powołania księdzem, a co do kulturystyki to uważam, że to jest nic innego jak kult ciała, stawianie wyglądu na 1 miejscu a wierni i wiara z czasem schodziłaby na dalszy plan, i myślę, że chyba biskupowi o to chodziło.
7 miesięcy temu / xdthdtfh
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.