DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Kapitalne wideo pokazuje hipokryzję feministek i obala argumenty zwolenników aborcji

Kapitalne wideo pokazuje hipokryzję feministek i obala argumenty zwolenników aborcji
Fot. printscreen YouTube

Działacze pro-life z Ontario skutecznie zakpili ze stanowiska feministek i zwolenników aborcji, którzy szanują i akceptują osoby z Zespołem Downa, ale dopiero wtedy gdy one się urodzą. W filmie w satyryczny sposób podkreślono hipokryzję tych środowisk i zwrócono uwagę, że osoby z Zespołem Downa mogą żyć w społeczeństwie i czuć się szczęśliwe.

 

„Uwielbiam ludzi, którzy mają niebieskie włosy z tym, że dopiero po urodzeniu…” - od tych słów zaczyna się nagranie przygotowane przez kanadyjską organizację pro-life Choice42. Autorzy filmu w zabawny sposób tłumaczą, że zabijanie dzieci nienarodzonych, u których wykryto Zespół Downa jest niedorzeczne i nieludzkie. Założycielka organizacja Laura Klassen, ubrana w perukę z różowymi włosami opowiada na nagraniu w przewrotny sposób o swojej sympatii i szacunku do osób z Zespołem Downa, ale dopiero wtedy, gdy już przyjdą na świat. Film pokazuje hipokryzję środowisk, które w Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa solidaryzują się z chorymi, a kolejnego dnia popierają eugenikę i aborcję na życzenie.

 

Kolor peruki Laury Klassen nie jest przypadkowy. Różowe włosy symbolizują środowiska feministyczne. Obok niej na filmie występuje młoda dziewczyna w peruce z niebieskimi włosami, co ma nawiązywać do tego, że jest osobą z Zespołem Downa. „Bez urazy! Całkowicie szanuję i cenię cię jako istotę ludzką… teraz, ale zanim się urodziłaś, to była zupełnie inna historia” - mówi przewrotnie Klassen.

 

„Dzięki genetycznym badaniom prenatalnym możemy teraz pozbyć się wszystkich ludzi, którzy mają niebieskie włosy, zanim ujrzą światło dzienne! To jest współczucie” - mówi w kpiący sposób bohaterka nagrania, symbolizująca ruchy feministyczne. W tym momencie dziewczynka z Zespołem Downa podnosi tablicę z napisem „EUGENIKA”, ale Klassen protestuje i twierdzi, że nie zna tego słowa i gani dziewczynkę, aby się nie odzywała.

 

„Ja nie mam niebieskich włosów, więc wiem co jest lepsze dla ludzi, którzy mają niebieskie włosy. Czyli, że nie powinni się rodzić” - kpi „feministka”. „Jeśli zatrzymamy rodzenie się ludzi z niebieskimi włosami, świat stanie się doskonalszy! I trochę mniej kolorowy. Czyż nie tego właśnie chcemy?” - słyszymy na nagraniu.

 

Film przygotowany przez Choice42 pokazuje hipokryzję środowisk feministycznych, które akceptują osoby z Zespołem Downa, ale tylko te, które zdążyły się urodzić. Satyryczne zagranie zwraca uwagę na bardzo poważny problem, ale również udowadnia, że aborcja eugeniczna to zabijanie dzieci nienarodzonych, które mogą funkcjonować w społeczeństwie i cieszyć się życiem, choć są nieco inne niż pozostali.

 

Zespół Downa lub Trisomia 21 to zaburzenie genetyczne typowo związane z opóźnieniami wzrostu fizycznego, wyraźnymi cechami twarzy i często niepełnosprawnością intelektualną.

 

Pomimo tych wyzwań, badania naukowe wskazują, że 99 proc. osób z Zespołem Downa czuje się szczęśliwymi. Natomiast tylko 4 proc. rodziców dzieci z tym schorzeniem wyraziło żal z posiadania dziecka z Zespołem Downa. Niestety w wielu krajach schorzenie to pozwala na zabijanie dzieci nienarodzonych w świetle prawa.

 

 

W 2015 roku pro-life Charlotte Lozier Institute oszacowała, że ​​aborcja zmniejsza w USA społeczność osób z Zespołem Downa o 30 proc. Szacuje się, że 90 proc. dzieci w Wielkiej Brytanii, które otrzymały diagnozę zespołu Downa, zostało abortowanych. W Norwegii te statystyki wynoszą 65 proc, a na Islandii 100 proc.

 

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com, Facebook

WMa

 


DATA: 2019-03-23 10:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdybyś był dzieckiem chorym, czy z gwałtu to nie chciałbyś żyć i ujrzeć tego świata? Przecież dziecko poczęte w taki straszny sposób dla kobiety,mamie swoiej może wynagrodzić chwilę cierpienia do końca jej życia radością. Znów prawie każdy chory człowiek chce żyć i walczyć, więc dlaczego komuś odbieramy szanse zobaczenia takiego pięknego świata. Każdy człowiek jest cenny, a dziecko zwłaszcza. Lepiej dać żyć komuś, niż zabierać mu życie, bo my drugiemu człowiekowi życia nie wrócimy.
3 miesiące temu / Aga
 
Potwierdzam
3 miesiące temu / SAJP
 
Marku, filozofie - mam dla Ciebie propozycję: zbierz grupę - powiedzmy stu wylosowanych polskich kobiet w przedziale wieku 18-65 lat i spróbój je przekonać do swoich racji. Opowiedz im o "subiektywnych kryteriach" , "mydelniu oczu" i "nie wynoszącym nic konstruktywnego eskalowaniu emocji". Zobacz ile z nich przekonasz do swoich poglądów. Bo komfort pisania komentarzy na niszowych portalach i używanie w nich gładkich frazesów to nie jest prawdziwe życie na które, jak zakładam chcesz mieć wpływ. Pozdrawiam.
3 miesiące temu / T. P.
 
To logiczne według aborcjonistów. Przed narodzeniem są oni za pozbawieniem życia nie tylko osób z zespołem Downa ale każdej bez wyjątku. W końcu płód to nie człowiek według nich.
4 miesiące temu / trooper
 
@trudne pytanie Jeśli uważam, że człowiek zaczyna się od momentu poczęcia, to dziecko poczęte w wyniku gwałtu jest nadal człowiekiem, i ma prawo do życia. Jeśli uznam że do bycia człowiekiem potrzebne jest spełienie jekiegoś subiektywnego kryterium, to nawet dziecko poczęte w kochającej rodzinie nie będzie bezpieczne przed spełnieniem tego kryterium. Argument "gwałtu" w debacie o aborcji to mydlenie oczu i próba eskalacji emocji, nic konstruktywnego nie wnosi. Pozdrawiam.
4 miesiące temu / Marek
 
Inne filmiki też są niezłe : Warto zajrzeć na stronę organizacji.
4 miesiące temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.